Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 28.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Обрив по телцето...нови  
Автор new* (непозната)
Публикувано15.11.04 18:05



Детето ми беше болно 3 дена с Т 37.5/38 градуса. Свалихме Т, като й сложихме чорапи с оцет и вода. Днес нищо й няма, но сутринта получи някакъв обрив по коремчето, гръбчето и дори отзад на главата. На шията също. То не са пъпки, а по-скоро червени петна навсякъде, ситни-ситни. Нищо не съм й давала да яде, единствено мляко НАН, каквото си й давам от край време. Заведохме я на доктор, каза, че е от оцета - направила алергична реакция. Възможно ли е това? Изписа капки Fenistil 3 пъти по 7 капки на ден и до 2-3 дена, щял да й мине обрива. Не трябва ли, ако е алергия към оцета, веднага да й избие този обрив, а не след 1 ден чак?! Да не би да е от изпотяване този обрив? Може ли от това да стане така? Какво по-лошо може да очаквам, ако е алергия от този оцет?
Също така, тази докторка каза, че фонтанелата й била голяма и дори, че вече трябвало да бъде затворена!!! /на 6 м. и половина/ и да съм й засилила дозата на Вигантол от 2 капки на ден, на 4. Не трябва да й се връзвам, нали? Нали фонтанелата се затваря след 1 годинка?

Забравих да напиша, че й давах 2 дена чай на Хип от лайка. Пи го с голям мерак..., възможно ли е и от него да има нещо?

Редактирано от new* на 15.11.04 20:25.



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: new*]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано15.11.04 22:51



Здрасти,

Значи за оцета нищо не мога да кажа - нека по-опитните майчета се включат.
За чая от лайка - за пръв път ли й даваш? Лайката е силен алерген по принцип и на алергичните деца е забранено да пият лайка. Щом реакцията не е била незабавна, може би е вследствие от натрупване от двата дни на лайка. Аз бих го спряла, още повече при съмнение за алергична реакция, пък било то и към друго.
Сега за фонтанелата - на Стела (11 м) фонтанелата й е колкото 5 стотинки. Като беше бебе все слушах, че й била голяма. Пиеше по 2 капки вигантол до лятото, оттогава не съм й давала. Всъщност добре ми напомняш да почна пак, че слънце вече няма. Но хич не се притеснявай- нормално се затварят до година и половина.
Ами това е от мен. Дано се оправите по-бързо и дано да е от претопляне.
Поздрави!



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: new*]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано15.11.04 23:06



Да не се окаже някоя шарка - особено и с тази температура. Те лекарите понякога си противоречат - кой къде внимавал в уроците.
И Петър преди няколко месеца изкара една шарка и едната лекарка казва алергична реакция, ама други две заковаха шарка.
Ако е шарка фенистила е противопоказен (въобще всякаквите антихистаминови).



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: queenmabb]  
Автор new* (непозната)
Публикувано15.11.04 23:07



Благодаря ти за отговора, queenmabb. Нищо чудно да е от лайката /за първи път й давам/, хем ме предупреди една майка от клуба на бъдещите, аз не та не..., нали на кутията на Хип пише, че е за деца след първата седмица от живота им. Мислих, че е изолиран от всякакви алергични реакции. Много ми е жал за кутрето... Половината му личице също стана червено и не е такава палава и жизнена, каквато си е по принцип. Незнам дали ще се оправи от тези капки Fenistil... и все пак доктор-педиатър ни препоръча този кирлив чай от лайка. Педиатърката ни е в отпуска за 2 седмици и сега ходим при който я замества. Онзи ден бяхме при една, днес при друга... Всяка си казва различно. Ужас! Тази днес, каза, че може би оцета е бил много силен и за това така се е отразило на бебето.
За фонтанелата не се притеснявам. Дори се учудих, че каза, че трябвало вече да е затворена.

Редактирано от new* на 15.11.04 23:10.



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: new*]  
Автор marid ()
Публикувано15.11.04 23:11



На мен много ми прилича на шарка - вероятно сте обсъдили тази възможност, но наистина всички признаци са такива. Много се съмнявам оцет да даде такава реакция. Ако е алергична реакция по-вероятно да е от лайката.

За фонтанелата - доста рано е да се затвори на 6 месеца - не и се връзвай



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: Ancheto*]  
Автор new* (непозната)
Публикувано15.11.04 23:14



Ама тя днес няма Т вече. И майка ми по телефона, вика да не е шарка, ама откъде ще я хване тая шарка? И не би ли заразила и мен? Защото се оказа, че сестра ми не е имунизирана срещу шарка и я изкара преди 2 месеца на 34 години, а това значи че и аз не съм карала такова нещо.
В какъв смисъл е противопоказен Фенистила? Какво ще стане, ако се окаже шарка, а аз съм й давала от капките? НАли все някак трябва да я лекувам?



Тема Re: Обрив по телцето... [re: marid]  
Автор new* (непозната)
Публикувано15.11.04 23:22



Уф, то май това е по-хубаво да е, нали? Но тя няма Т вече..., а и по крачетата няма обрив. По корема, гърба, главата и половината й лице. Шарката не шари ли навсякъде?
Забравих да кажа, че докторката въобще не повдигна въпрос за шарка и за това не ми и мина през ума за това. Сега започнах да се замислям...

Редактирано от new* на 15.11.04 23:29.



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: new*]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано15.11.04 23:24



Обикновено след избиването на обрива т° спада.. а ошарването е най-разнообразно, няма правила



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: new*]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано15.11.04 23:33



А сестра ти по-голяма или по-малка е от теб?
Инкубационният период на повечето шарки е около 20-тина дни. Като нищо може и от сестра ти да я е хванала.
А това, че днес няма температура още повече подсилва съмненията за шарка - температурата е 1-2 дни - докато избие обрива - после спада.
Антихистаминовите потискат обрива. Не съм много в час като каква точно е функцията на обрива при шарката, но съм склонна да се доверя на докторите.
А не е задължително да я лекуваш, освен ако не иска неистово да се дере там където са й обривите. А като гледам колко е малка едва ли е такъв случая.
А временно й спри месото (ако яде такова) и минете на лека диета (просто не знам какво ядете). Но на нас това ни казаха.



Тема Re: Обрив по телцето...нови [re: Ancheto*]  
Автор new* (непозната)
Публикувано15.11.04 23:47



Сестра ми е по-голяма от мен, но беше болна преди няколко месеца, така че не е от нея. Бебока не се чеше по никакъв начин, но аз почнах сега като прочетох тук, че може да е шарка. Не яде месо още, особено пък тези дни съм й давала единствено мляко НАН, каквото си яде винаги.
Значи се изключва възможността за алергия от оцета, така ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.