Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 05.07.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак с обрив!нови  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано21.09.04 23:23



Миналата седмица дадох на Мими тиквички. Забелязах пъпчици на свивките на ръцете. Реших след 3-4 дни да опитам пак да не би пъпките да са от претопляне. Бяхме си събота и неделя на село. Беше само на оризова каша и на Фризопеп и баба и й даде няколко зърна грозде. В понеделник и направих картофено пюре и и сложих едно колелце тиквичка и след като я нахраних се сетих да погледна ръчичките и за обрив. Като видях лошо ми стана има доста голям обрив даже стои като лишей(или екзема) и на двете ръчички. А най-лошото е, че незнам дали от тиквичката или от гроздето се изрина.
Тъкмо си мислех, че гадната алергия може би е преминала, но уви......

Е това е от нас! Нямаме хубави новини!

Редактирано от Toby на 21.09.04 23:25.



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: Toby]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано21.09.04 23:50



Ей, Тоби, жалко, че е получила обривче. Ами не знам колко време след яденето на тиквичка си й погледнала ръцете, ама ми се струва, че за да е изразен обрив и то във вид на лишейчета, трябва да е минало повечко време, поне едни-два дни. Поне при нас е така. Също така доколкото знам гроздето би трябвало да се понася доста добре, даже май съдържало антихистамин (ама не съм сигурна кой ми го каза, дали пък Пантелеева не го беше казала на едно друго момиче?).
Да знаеш, звънях да питам за Маринова, ще е на работа на 5ти окт.

Стискам ви палци да разберете от какво е и по-бързо да се изчисти пустото му обривче!



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: queenmabb]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано22.09.04 00:24



Аз и дадох тиквички и след 3-4 дни и дадох отново, т.е в понеделник(когато забелязах лишейчетата). Ако не е от тиквичките и от гроздето незнам от какво може да е. Освен чушка оризова каша и картофено пюре, не съм и давала нищо друго.
Всъщност и давам и ВИгантол(Вит. Д) от 1 седмица, но едва ли може да е от това.
И аз се обаждах за Маринова..исках да види обрива.

Редактирано от Toby на 22.09.04 00:27.



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: Toby]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано22.09.04 00:32



Не знам за Вигантола, ти досега не си ли й давала?
Иначе да ти споделя, не знам доколко може да е валидно при вас - значи когато Стела беше с обриви - точно лишеи по краката и екземи по раменете на два три пъти си ходихме на гости в Димитровград. За два-три дни кожата й се изчистваше напълно, направо не беше за вярване, а ядеше абсолютно същото както винаги. Просто не можех да повярвам как една гъбеста, червена екзема за три дни повяхва и изчезва... Та мисълта ми е, че не всичко опира до храната, а и до въздуха и околната среда, просто няма друго обяснение.



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: queenmabb]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано22.09.04 01:01



И аз вече незнам!
Просто знам, че така ми е писнало от тези обриви.Мислех, че алергията ни е забравила
До сега не е имала такъв обрив по ръцете. За първи път и излиза на това място и точно такъв обрив.

Редактирано от Toby на 22.09.04 01:03.



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: Toby]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.09.04 09:00



За съжаление пустата алергия не забравя толкова бързо
Много съжалявам за обрива Аз бих заподозряла най-вече тиквичките. Гроздето е домашно и ако не е пръскано и т.н вероятно е ОК. Забравила съм бяхте ли давали грозде преди?
Спри и тиквичките, много са нитратни . И след 2-3 дни като позавехнат й дай 2-3 зрънца грозде да видим какво ще стане.
Да му се невиди, тамън се зарадва човек и ...

Стискам палци да е от нитратните тиквички. Те са си традиционно зле, така че би бил по-малката злина.



Тема Re: Пак с обрив! [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано22.09.04 09:05



Честно да ви кажа, на Оги тиквички досега не съм давала. Мисля да го захраня с тях чак другия сезон.
Преди време бях чула, че тиквичките са алергизираща храна, но не помня кой ми каза. изненадах се, че всички давате тиквички, но аз така и не посмях.

Тоби, ако алергията при вас започне да се изразява само с обриви, а не с подуване, значи сте по-добре... или поне това е по-малката беля
Не се отчайвай, има и хубави и лоши дни. Желая ви хубавите да са много повече! Целувки за сладурката



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: Toby]  
Автор Чeтa ()
Публикувано22.09.04 09:06



Борис пък се изприна май от лечебната Хумана - на 5-ия ден А не е близвал млечни продукти от 8 месечен откакто правихме опит с маслото. При нас обривите са едни големи червени пъпки като ухапано от комар, а има и едно петно на бузката, което ту се появява, ту се скрива.
До сега обривите бяха ситни червени пъпчици. Явно се изменят с възраста...


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Пак с обрив!нови [re: Чeтa]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано22.09.04 09:10



Сигурна ли се, че не е комар? Ние за такива пъпки ходихме по спешност до педиатърката, но тя беше категорична, че е комар.
При Оги имаше 3-4 на едното краче.



Тема Re: Пак с обрив!нови [re: Teди]  
Автор Чeтa ()
Публикувано22.09.04 09:22



Ами има 1 на едната бузка, 2 на другата и 2 на ръчичката. Не съм 100% сигурна, че не е комар, но аз и за обрива от Суметролим-а си мислех, че са го нахапали пък то се оказа уртикария. След малко като стане ще го погледна и ако са изчезнали, значи не е комар. Спрях му Хуманата вчера след сутрешната закуска, така че ако е алерг. реакция трябва да е утихнала вече.


Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.