Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 05.07.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вече сме си вкъщи!нови  
Автор siluchka (с Лъчезар-че)
Публикувано20.09.04 12:53



Здравейте, Клубчето!

След половин-месечно отсъствие и ние се завърнахме в Софията. За съжаление почивката ни приключи бързо и сега ще ми трябва време за адаптиране тук
.

Една случка много ме притесни. И все се чудя дали реагирах по най-правилния начин... Бяхме на сватба заедно с детето преди 2 дена. Той се забавляваше доста, играеше с баба си, с мен, с баща си. В един прекрасен момент видял питките, сервирани по масите и сладко-сладко си заръфал една. Гледам го - доволен много, гушнал си я притихнал и си хапва. Той много обича хляб, затова го оставихме така в неговото блаженство. Но след малко ми хрумна, че сякаш много ми жълтее тази питка. И нали страх лозе пази - отидох при сервитьора да питам дали случайно няма яйца или мляко в таз хубавина. И той дотича от кухнята - "Има и двете"... Направо ми прималя, все едно в главата ми избухна нещо... Залъгахме нещо Лъчко и с голям зор успяхме да му вземем питката от ръцете. Беше огризал цялата горна кора. Изведох го навън, на въздух. И след малко с ужас забелязах едно червено петно със светла пъпчица в средата точно над устните и още едно на брадичката. Е тогава се паникьосах здраво. Студено - не студено, разсъблякох го целия за проверка. Нямаше други, но тези по лицето сякаш ставаха по-ярки. Или понеже на страха очите са големи - аз така ги виждах. И бегом вкъщи за Зиртек-а... Дадох му 2 капки и съвсем скоро петната избледняха и изчезнаха. От Декември миналата година почти не е имал обриви по лицето. Когато реагира на някоя храна е винаги по гръбчето с характерните червени петънца. Иначе на серумния тест беше дал много силна реакция на белтъка на яйцето.

Та се чудех дали е възможно в рамките на по-малко от 10-ина минути да се прояви реакция. Вероятно "да", но нали храната трябва първо да премине от храносмилателната система в кръвообращението и от там - да стигне кожата, за да реагира... На някой случвало ли му се е така? Питам се още дали няма да е разумно винаги да нося със себе си Зиртек... Вчера беше питка, утре ще бъде нещо друго. Можеш ли да му обясниш, че не бива?! Единственото спасение от забранените храни вкъщи засега е криенето. Но навън много често ми се е случвало да сме с други деца, които ядат зрънчовци, кроасани, кифли, и т.н. и той плаче за същото "папу", ако не успея да се измъкнем навреме...




Тема Re: Вече сме си вкъщи!нови [re: siluchka]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано20.09.04 13:04



Първо добре дошли
Вече много ни липсвахте!

Четох случката за питката и честно да ти кажа - и на мен ми стана любопитно, дали може да реагира толкова бързо. Аз знам от 2 часа нагоре... обаче при ужилване подуването започва веднага... всъщност ще чакам и аз някой да обясни

Желая ви по-успешно криене на опасните храни!
Много целувки за нашия голям приятел



Тема Много кратко за имунитет и алергиинови [re: Teди]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.09.04 14:36



Имунитета се състои от няколко системи които взаимодействат по между си.
Основните две подсистеми са клетъчен и хуморален.
Клетъчния имунитет се реализира от Т лимфоцитите, макрофагите и някои други клетки. Основни са Т лимфоцитите. Този имунитет е бавен, съответно алергичните реакции базирани на този имунитет са бавни.
Хуморалния имунитет се реализира основно от Б лимфоцитите и антителата които те произвеждат. Съответно реакциите могат да са много бързи - в рамките дори на секунди. И е достатъчно антигените да влезнат в контакт с някаква лигавица, за да се получи бърза реакция.
Ще се опитам и по подробно да ги изложа нещата, ама наистина са доста сложни и комплексни. В смисъл имаме влияния между всички елементи на имунитета и тези взаимодействия са многопосочни.
Най-вече не съм на ясно как хем обясненията да са по кратки хем да са достатъчно ясни, хем да не допускам големи глупости

Bеer? Mоre?




Тема Re: Много кратко за имунитет и алергиинови [re: bira_more]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано20.09.04 14:43



Значи, ако правилно съм те разбрала - няма нищо невъзможно, т.е реакция към хлебчето с мляко и яйце може да се получи и за 10 минути... така ли?

Редактирано от Teди на 20.09.04 14:44.



Тема Така енови [re: Teди]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.09.04 14:49



Ама обикновено има локална реакция.
Та това с което не съм в час е до колко е възможно от храна да се получи толкова бързо обрив.
Но все пак мисля че е възможно.

Bеer? Mоre?




Тема Един линкнови [re: Teди]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.09.04 14:55



Не знам дали сте го виждали, ама дава нещата доста кратко и ясно
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800018.htm

Bеer? Mоre?




Тема Re: мерсинови [re: bira_more]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано20.09.04 14:58



Хубаво е, че наминаваш и към клуб Алергии



Тема Re: Вече сме си вкъщи!нови [re: siluchka]  
Автор Чeтa ()
Публикувано20.09.04 15:00



Бо се изрина точно с такива пъпки от Сумеролим/Бисептол/, който трябваше да пие по препоръка на педиатърката ни. Реакцията се появи чак на 2-ия прием обаче. Пиеше го на 12 часа. След Егиризин/Зиртек/ и спиране на лекарството изчезнаха за около 6 часа.
Значи последния път пи Сумеролим в 9 часа сутринта/4-ти прием/ и до следобяд обривите изчезнаха. Той имаше по лицето, и коленете главно.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Offнови [re: Чeтa]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано20.09.04 15:12



Все забравям да те питам - вие имате ли на изследванията стойности за еозонофилен гранулоцит?



Тема Re: Вече сме си вкъщи!нови [re: siluchka]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано21.09.04 03:48



Добре дошли и от мен!

А за реакцията - да, Вики, а и аз самата реагира в рамките на 2-3 минути, когато дразнителят е силен като мляко или яйца. Имам само 2 случая при него, но знам добре. Зиртека ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си го носете, аз не излизам никъде без него, достатъчно съм се наплашила. Представи си едно ужилване примерно, всичко може да се случи. Аз имам едно малко несесерче с 1 сок, Зиртека, ампула вит. Ц и за супер-спешни случаи - ампула урбазон, спринцовка и игла. Както казах не тръгвам никъде без него.

Реагирала си абсолютно правилно. Пазим ги много, но се случват изцепки. При Вики се случи да близне от крема на свекърва ми докато го наливала по чашите - 1 капка, според нейните думи, но той е бил с яйца, мляко и лимон Повече от седмица не му спадна отока, а се върнахме с месеци назад в захранването. Както и да е, отдавна беше, попреминало ми е. Но ако не го бях пратила у тях със Зиртека - не ми се мисли!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.