Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 24.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Резултат от консултацията при Мустаковнови  
Автор Чeтa ()
Публикувано10.08.04 11:29



Първото и най-важно нещо което разбрах е, че реакциите при теста са към суровите продукти!!!
При топлинната обработка, част от веществата, към които са реакциите се унищожават. За това ни бяха разрешени картофи, само че трябва да са печени или на пара и доти пържени, за да са готвени при по-висока Т. В този ред на мисли, в МВ фурна каква Т се развива? При варенето на картофите например???
Ориз също може, но преработен като например в кашата Синлак на Нестле. Също може да давам и Грисената каша на Хумана, която е с оризови люспи. Мустаков каза, че още сега мога да започна да му давам краве масло -преработено разбира се. След месец строга диета ни разреши да пробваме и извара и кашкавал - кравешки
Мустаков още каза, че диетата и лечението като цяло не са с цел да се предотврати някаква конкретна алергична реакция в момента, а целта е да се предотврати усложнение като астма.
В крайна сметка пооблекчи малко детата, макар че за 1 месец ще е доста строга.
По въпроса с малкото количество мляко - каза да компенсираме с листни зеленчуци и месо. Нашата педиатърка също каза, че на неговата възраст млякото вече не е толкова важно, колкото месото и да наблягаме повече на него.
Така че, разрешени са ни ПЪРЖЕНИ КАРТОФИ и ПЪРЖОЛИ! само бирата остава и с тати тръгват по кръчмите

п.с. сори, че е толкова объркано, ама говорихме много неща с М и ми е трудно да подредя всичко

Целувки на всички малки, големи и още по-големи момичета и момчета!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Казах ли ти азнови [re: Чeтa]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 11:54



че не е толкоз страшно, колкот ти изглежда:)))) Радвам се за вас!!!!
За мв - щом ври начи е достатъчно висока температурата:)))) Аз готвя картофи задушени предимно в мв:)

Теодора

Тема Re: Резултат от консултацията при Мустаков [re: Чeтa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано10.08.04 11:56



че кой яде сурови картофи и суров ориз.



Тема Re: Казах ли ти азнови [re: Пeнka]  
Автор Чeтa ()
Публикувано10.08.04 12:08



Да де, ама при варене и готвене въобще в МВ фурна, Т на готвене, вдига ли се над 100 градуса, защото при варене на котлон например Т си е 100 градуса и толкова. Примерно при печенето в обикновена фурна, Т може да е и 300 градуса.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Резултат от консултацията при Мустаковнови [re: mania4ka]  
Автор Чeтa ()
Публикувано10.08.04 12:09



е никой то е ясно


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Казах ли ти азнови [re: Чeтa]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 12:11



е не знам... виж дали няма нещо в сайтовете на производителя. ама чак 300 градуса... тя ше се стопи пластмасата:)))

Теодора

Тема Re: Казах ли ти азнови [re: Пeнka]  
Автор Чeтa ()
Публикувано10.08.04 12:28



не бе мисълта ми беше дали вдига над 100 при готвене. Не ми трябва чак при 300


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Резултат от консултацията при Мустаковнови [re: Чeтa]  
Автор Roo (мама)
Публикувано10.08.04 12:57



Радваме се за вас! Дано няма повече проблеми.
Може ли да попитам само какво имаш в предвид под преработено масло?
Аз отскоро започнах да слагам в супата на Вики и по малко масло, досега няма никаква реакция, но това си го реших аз, не съм звъняла на Мустаков да го питам. Някъде четох че се стопявало и се изгребвала пяната отгоре и не знам още какво, това ли се разбира под "преработено"?


Александър 14.02.2002
Виктор 17.07.2003

Тема Re: Резултат от консултацията при Мустаковнови [re: Чeтa]  
Автор edna_mama ()
Публикувано10.08.04 13:42



Радвам се, че нещата не са такива, каквито изглеждаха преди 1 седмица. Друго си е да може да се яде ориз и картофи - колко неща могат да се направят само от тях. За Т в микровълновата не мога да ти помагна - нямам идея колко градуса е.



Тема Re: Казах ли ти азнови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано10.08.04 13:48



Вдига над 100 - затова ако вариш вода в микрофалето избухва - я всъщност погледни тук







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.