Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 02.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кървясали очи?нови  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.07.04 07:35



Не мислех, че пак ще дойда в клубчето за съвет - но УВИ. Вики от няколко дни е с кървясали очички. Със сигурност я сърбят, защото се чеше при всеки удобен случай и положението става още по-лошо. Клепачите и са надути, има кръгове около очите, а самото око е кърваво червено. Заключението на педиатърката е пак АЛЕРГИЯ Изписа и стандартните вит. С, калций, Зиртек (два дена по 10 капки и още два дена по 5) и едно хомеопатично - EUPHRASIA OFFICINALIS (за възпалените очички). За сега се спря само с това, та да видим дали ще помогне. УЖАС! В паника съм. Как така все ни лепват етикета - алергия... Къде трябва да се обърна за професионална помощ и евентуално за някакви тестове за алергия? Проблема при нас е, че баща й е със сенна хрема - алергия към котки, цъвтящите треви, домашният прах и пр.... т.е. и Вики е предразположена към това. Иначе вече яде всичко. Има ли друг с подобен на нашия проблем?

Вики и Ици

Редактирано от klamerche на 22.07.04 09:13.



Тема Re: Кървясали очи?нови [re: klamerche]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано22.07.04 09:02



Кламерче, не се притеснявай! Има ли добър алерголог при вас? Защо не я заведеш на очен лекар, да я погледне и да си каже мнението.
Би трябвало вече да отминава големият цъфтеж и сигурно ще се успокоят очетата, ако е от това.
Знаеш, че етикетът "алергия" много лесно се лепи. В началото на пролетта имаше две седмици, в които кихах непрекъснато и ми сълзяха очите. Не съм алергична към нищо... или поне до този момент не съм била. Мина ми и сега съм добре. Може да е нещо инцидентно и при вас, не се шашкай излишно! Потърси добър лекар и взимайте мерки!

Имате много целувки от мен и от Оги!
Спокоен ден ви желаем



Тема Re: Кървясали очи?нови [re: Teди]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.07.04 09:19



Благодаря ти Теди за милите думи. За добър алерголог във Варна не съм чувала, така че ако вие знаете някой - помагайте. Мъжът ми ходи при една алерголожка, но честно, не остана много доволен от услугите й. Около нас сега косят тревата и педиатърката на Вики предположи, че може да е от това или от слънцето. Забрани ни да я водим на плажа - категорично! Дано наистина е само инцидентно и отмине бързо и без последствия... Оги също получава една голяма целувка от Вики.

Вики и Ици

Тема Re: Кървясали очи?нови [re: klamerche]  
Автор marid ()
Публикувано22.07.04 09:38



Уф че неприятно, но щом е отхвърлила конюктивит явно е някакъв външен дразнител ( а между другото - да не ти пускам лоши мухи сега, но скоро diana_ имаше подобен проблем с детенцето и се оказа натравяне с пестициди - те имаха подучти и зачервени очета и обрив - казвам ти го като идея само, че е възможно и да не е алергия).

За лекар във Варна можеш да пуснеш бележка на Тандури - мисля че тя познава добри алерголози.





Тема Re: Кървясали очи?нови [re: marid]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.07.04 11:49



Педиатърката отхвърли възможността да е конюктивит още щом я видя подпухнала, сълзяща и червена. Наистина ще питам Анито (Тандоори) за нейната алерголожка - благодаря ти за идеята.
п.с. Днес трябваше да бият повторно Манту на Виктория, но ни върнаха като й видяха очичките и като разбраха че пие Зиртек... Разпитаха ме по колко капки и давам и като казах 2х5 се хванаха за главите Тази доза била - конска.... Обадих се пак на педиатърката да не би нещо да не сам дочула, но тя пак категорично каза да и давам два дни по 10 капки и два дни по 5.... Вие по колко капки Зиртек сте давали? ....... Незнам вече какво да правя. Имам доверие в педиатъра на Вики и мисля да спазвам количеството, но ... със страх!

Вики и Ици

Тема Re: Кървясали очи?нови [re: klamerche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано22.07.04 12:31



Как ше е конска??? Колко ти е голямо детенцето?
Моето от март насам без прекъсване пие 2х5 капки?! И педиатъра, и лекарите в Окръжна, и УНГ-то казаха че това си е дозата! Ние сме на три и 7 месеца. Вероятно са ти дали тая доза за потушаване на реакцията!



Тема Имам едно контрапитаненови [re: klamerche]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.07.04 12:51



Детето чеше ли си очите?
Ако са му зачервени, вероятно я дразни, и колкото повече я дразни толкова повече си търка очите, а това ги дразни още повече.

Та ако има нещо подобно - слагате и капки ама я пазите да не си търка очите.
Плаче ли много?
За зиртек не мога да кажа нищо.
Бих предложил ако ще си давате парите за разредена вода, вижте какво мислят някои лекари - в линка в сигнатурата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кървясали очи?нови [re: Пeнka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.07.04 13:39



Почти на 10 месеца е!

Вики и Ици

Тема Re: Имам едно контрапитаненови [re: bira_more]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано22.07.04 13:47



ДА, чеше ги! Опитвам се да я спирам, но само за миг да я изпусна от очи и започва зверското чесане. Колкото повече ги търка, толкова повече се настървява в заниманието... Нослето си също търка, но не киха... Капки за очи не са ни изписали! Плаче много, особенно вечер, когато очетата са вече целите подути и червени и нищо не я успокоява. Дори ги държи затворени или притвонери на моменти.

Вики и Ици

Тема Re: Кървясали очи? [re: klamerche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано22.07.04 13:47



За два дни нищо няма да й стане, спокойно:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.