Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 27.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алергия ли е?  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано31.05.04 17:16



Имам бебче на месец и нещо. От няколко дни по личицето и глави4ката има мали пъпчици-два вида, едните 4ервени и без връх4е, другите много ситни с цвета на кожата, просто като се пипне е грапаво.
Говорих с педиатърката, тя каза да му даваме витамин С и да мажем с цинкова паста, мажа с Бочко. Мия лицето с преварена вода с лайка. Незнам на какво се дължи вси4ко това, замислям се дали не е алерги4на проява към нещо, което аз съм яла? ПЛодове, зеленчуци...незнам.
Спред лекарката може да мажа и с Тридерм, антибиотик с гентамицин, но аз съм против, защото мисля, 4е антибиотикът не е панацея, а и те са по цялото лице.
Мога ли да разбера дали това е алегия и какво да предприема?Да уто4ня-бебто е изцяло на кърма.
Ще съм благодарна на отговори



Тема Re: Алергия ли е?нови [re: Ripple]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано31.05.04 18:16



Моят син разви алергия към белтъка на кравето мляко, а беше изцяло на кърма. Говорили сме как става - неразградени белтъчни молекули минават през кърмата и дразнят организма на бебето. Това означава, че бебето е алергично НЕ към кърмата, а към преминаващите чрез нея неразградени белтъчни молекули.

Има два варианта. Първият е да помолиш за направление за специалист, а вторият - да минеш на диета. Диетата изключва мляко и млечни произведения, яйца и яйчни, всякакви ядки, трябва да се намали количеството на месото, да се избягват всякакви безалкохолни напитки, цитрусови плодове.
За повече кърма се пие чай от шипки и се ядат супи. Бозата също не е препоръчителна заради подсладителя, с който я правят (май вече няма боза със захар). Диетата задължително се консултира с педиатърката!

Бебчо има ли жълти корички по челото или под веждите? А коричките по главата много ли са? Пъпчиците само по лицето и главичката ли са?

Има и т.нар. бебешко акне. Просто кожата на бебето се чисти и след време пъпчиците минават сами. Някои майки препоръчват намазване на пъпчиците с малко кърма, но не знам колко помага това.

Сподели с педиатъра мисълта за алергия! Тук никой няма да може да ти даде диагноза - нито сме лекари, нито можем да видим как изглеждат пъпчиците.
Най-важното е да не се притесняваш! Дори да е алергия, ще го израстете, изисква се само постоянство и дисциплина.

Целувки за изринатото юначе и пиши как сте!
Лека и спокойна вечер



Тема Re: Алергия ли е? [re: Teди]  
АвторRipple (Нерегистриран)
Публикувано31.05.04 20:21



Казах на педиатърката ни, че може и да е алергия към нещо, което аз съм яла. Тя просто се съгласи с мен
Ще огранича постепенно някои храни да видим какво ще стане, а ако не мине до няколко дни, ще поискам направление за специалист.



Тема Re: Алергия ли е? [re: Ripple]  
Автор marid ()
Публикувано31.05.04 20:44



Недей да мажеш с антибиотици - как ще ви каже такова нещо?!
Може да е нещо безобидно - кожата да се изчиства, а може и да е признак на непоносимост. Аз те съветвам да спреш с лайката - възможна е алергия към нея. По -добре известно време не мажи с нищо - ако обривите се зачервяват и продължават повече от седмица , настоявай за направление, ако не - отидете на частен прием. Дано ви се размине алергична диагноза



Тема Re: Алергия ли е? [re: Ripple]  
Автор Bakerita (момче и момиче)
Публикувано31.05.04 21:57



Здравей!
Момичетата добре са те посъветвали вече за диетата.И аз съм на подобна от 4 месеца,заради беба.Мога да добавя само,че ако е алергия бебчето ще е по-неспокойно,някой път и без обриви,а само със силни колики и стомашни проблеми се реагира на някой алерген.
В момента в който спрях всичко телешко-мляко,сирене,месо,колбаси-Кати стана най-кроткото бебче на света!А,преди се разнасяхме по цял ден на ръце(не че много помагаше).
Така,че наблюдавай и ако видиш промяна в бебчо от твоето хранене-явно има нещо.


Кати-14.01.04<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Bakerita на 31.05.04 21:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от Bakerita на 31.05.04 22:02.



Тема Re: Алергия ли е? [re: Ripple]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано31.05.04 22:05



Момичетата преди мен много добри съверти са ти дали. Просто не се сещам нищо друго, само да те подсетя да не ядеш ягоди. То сега им е сезона но могат чрез кърмата да правят алергия на бебчето.
И Мария получи алергия докато беше само на кърма.



Тема Дематолог? [re: Ripple]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано02.06.04 11:15



Бихте ли ми препоръчали дерматолог. Добре би било да работи със здравната каса, но може и частен прием.
Нашите пъпчици се влошават.



Тема Re: Дематолог? [re: Ripple]  
Автор marid ()
Публикувано02.06.04 11:24



- дано е нещо безобидно - пиши как сте като минете прегледа

Д-р Тихомир Мустаков - алерголог
тел. 9 230 231 - Александровска (безплатен преглед за деца)
тел. 952 59 40 - частен кабинет (цена на прегледа 20 лв.)
GSM 0888 36 23 11
http://www.mustakov.com


Доц. Маринова - педиатър /гастроентеролог/
МЦ "Детско здраве", ул. "Найден Геров" 2
тел. 952 18 14 - пряк, тел. 952 38 40 - централа
приемно време: вторник, сряда и четвъртък от 10.00 до 15.00 часа
Без направление прегледът струва 20 лв.


Доц. Юлия Ковачева (препоръчана от villyn)
МЦ "Детско здраве", ул. "Найден Геров" 2
тел. 952 38 40 - централа, вътрешен 219
приемно време: понеделник от 9.00 до 11.00 часа; сряда от 14.00 до 16.00 часа; четвъртък от 11.00 до 13.00 часа


Д-р Евгения Божикова - дерматолог (препоръчана от колежка на lenny и от honey13)
ул. "Позитано" 10, МЦ"Лора" - с направление
тел. 980 80 65 - предварително се записва час по телефона
приемно време: понеделник, вторник и сряда от 8.30 до 13.00 часа; четвъртък от 13.30 до 19.00 часа


Д-р Ангелова - дерматолог в 29ДКЦ (препоръчана на marid - за нея имаше много добри отзиви от още няколко майки)
тел. 958 24 48 / вътр. 288


Д-р Пешева - дерматолог (препоръчана от Dino и Теди)
ул. "Поп Богомил" 34
тел. 983 50 63
приемно време: понеделник, сряда и петък от 9.00 до 13.30 часа; вторник и четвъртък от 14.30 до 19.00 часа; събота от 10.30 до 12.30 часа
записвания по телефона: всеки делничен ден от 8.00 до 9.00 часа


Д-р Демерджиева - детски кожен лекар (препоръчана от smg)
тел. 92 301 - централа (вътрешен - търсете детски кожен кабинет)


Д-р Капнилов - дерматолог (препоръчан от Mamma)
ул. "Любен Каравелов" 11
тел. 981 30 48
Платен преглед


Редактирано от marid на 02.06.04 11:26.



Тема Re: Дематолог? [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано02.06.04 11:45



И аз стискам палци да е нещо безобидно! Опитай да не се притесняваш предварително!
Успех!



Тема След прегледа [re: Ripple]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано03.06.04 13:33



Бяхме при нашата педиатърка сутринта. Според нея имаме себореен дерматит.
Тук ми е първият въпрос-себореен и атопи4ен дерматит едно и също ли е?
Вторият ми въпрос е може ли себорейния дерматит и този към алергията на белтъка да имат едно и също проявление като външен вид?
Питам тук защото тя беше уклончива в отговорите си и аз имам усещането, 4е лекуваме външната проява на нещо, което тя не е много сигурна какво е.
Питах я може ли да е реакция към козметика, прах за пране и т.н-тя каза-може.
Питах дали трябва да мина на някаква диета, според нея да избягвам ягодите, което и сама си знам, нищо друго особено.
Изписа ни крем с к..........незнам какво, беше дълго и започва с к, но да мажем само 2-3 пъти, после една микстура, която се прави специално.
Накратко, нещо не се чуствам много спокойна.
Видях , че една мама в бъдещи майки е пуснала тема за себ.дерматит и писах и там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.