Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 03.07.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Оооо,нови [re: sylvi]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано04.06.04 00:04



я не се разсехйвай, ми бързо си заставай в редичката! Непросветена или.....Я си кажи, почна ли да праиш кисело мляко или още се услушваш

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Каквонови [re: me]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано04.06.04 08:12



Пак статистически е доказано, че 25% от децата с проявена алергия към белтъка на кравето мляко проявяват алергия и към белтъка на соята. За това тук изписват Фризопеп/с напълно разградена белтъчна молекула/. а не соево мляко. Ненам в Канада как е.

Адаптираните млека са обработени и е намален състава на казеина/белтъка на кравето мляко/ за сметка на суроватъчния протеин.
Ето и една сравнителна табличка -
кърма формула краве мляко
Вода (мл/л) 880 877 880
Белтъчини (г/л) 12 16 33
Мазнини (г/л) 34 34 34
Въглехидрати (г/л) 72 74 4
Соли (г/л) 2 3 7
Енергия (ккал/л) 660 670 660




Тема Re: Вече започва да става комично!нови [re: me]  
Автор marid ()
Публикувано04.06.04 09:04



Да стана комично и грозно - и безсмислено - дори и 5 майки да имаме такъв проблем едно приятелско рамо е много важно - и съвсем е ненужна иронията ти!

За нищо не сматам да те изпитвам - не разбирам и ти защо го правиш?!

И недей ако обичаш да ми приписваш неща, които не съм казала - никога не съм си позволила да наричам майка нискоинтелигентна - нито пък някоя друга от този клуб го е направила - прекаляваш!

Ако имах село и кози - с удоволствие щях да пратя детето си - със сигурност ще му е полезно.

Темата се изчерпа - хайде спри се вече.



Тема Ако позволявате - един съветнови [re: marid]  
Автор Edin_dva (непознат)
Публикувано04.06.04 09:25



При такива безсмислени спорове най-добре отговаряйте веднъж и като видите на къде отиват нещата по-добре темата да отиде по-надолу - т.е. без коментар. Хем няма да привлича вниманието, хем няма да си хабите нервите за глупости. Който иска разбира и от едно обяснение, който не иска - няма нужда от такова
Отскоро участвам в тези клубове и забелязах, че често възникват такива тип заяждане теми,в които явно на някои хора им е приятно да си упражняват пръстите, а пък вие излишно се ядосвате.



Тема Ми то сеиранови [re: me]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.06.04 11:30



полезен по някога :)))
А купона - ми идвате, гледате, участвате, пиете бира и .....
Айде сега да ме заболят пръстите от писане ли?

Чудя се дали някой някъде по света има алергия към бира?

Bеer? Moooorrre?


Тема Сигурно иманови [re: bira_more]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано04.06.04 12:13



алергия към бира... ако имаш непоносимост към глутена... пиеш само водичка и гледаш халбите отстрани



Тема Re: Вече започва да става комично!нови [re: me]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано04.06.04 16:59



не е смешно, но ме разсмя. представям си как ли изглеждаме в чуждите очи. банда майки, запасали в пояса биберони, борещи се срещу подобните си, захранващи 3-месечни бебета с кисело мляко.
за стария Мустаков - неговият син има белтъчна алергия. той и до днес не може да хапне нищо кравешко. баща му е открил алергията по метода - опит - грешка.
за козето сирене - казаха ми, че предизвиквало незнам си каква анемия, защото било бедно на желязо. виждам, че ровиш насам натам - сподели ако откриеш нещо и за него, моля.
и да ти споделя - хич, ама хич не искам да съм информирана - нито за алергиите, нито за болестите, нито за лекарствата, ама на налага ми се. чудя се дали ще избегнем астмата, дали пък не лишавам детето си от полезни /уж/ за него храни. по-лесно ми е да му забъркам прясно мляко с кекс или да му бутна шоколад в ръчичките, поне няма да гледам жалния му поглед, насочен към вкуснотийката, която другите дечица лапат.

та включих се само да кажа, че мнението ми по въпроса не се базира на нечии статии или научни изследвания, а на опит, за съжаление личен.

[image][/image]


Тема Re: Ми то сеиранови [re: bira_more]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано04.06.04 17:04



хаха, сигурно има, но тоя дет не може да пие бира, пие прясно мляко.
лелеле какви са тез родители, които захранват детето си с бира бре

[image][/image]


Тема Re: Ми то сеиранови [re: azia]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано04.06.04 17:15



Непросветени



Тема Re: Ми то сеиранови [re: Teди]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано04.06.04 17:22



бе сега си направих една бърза сметка - м'че то ми излиза по-евтино беба да цоца бира наместо фризопепа. егаати колко съм /автоцензура/
да седи до татко си, да лапа пържени картофи и да си пие бирата, докато гледа европейското:)

[image][/image]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.