Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 29.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Млечното захранване  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано10.05.04 08:56



За всички нас рано или малко по-късно идва моментът за захранване с млечни произведения. Отварям тази тема, за да обменим опит.
Изрично искам да кажа, че млякото и млечните са "опасни" за децата ни храни, затова захранването с тях задължително се консултира с лекар.
Хайде, пишете и питайте



Тема Рецепта за домашно кисело мляконови [re: Teди]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано10.05.04 09:39



е рецепта за приготвяне на домашно кисело мляко.
На мен лично много ми допадна идеята за плодовото и задължително ще пробвам. Ако имате откъде да вземете и домашно прясно мляко, за да го заквасите - още по-добре

Захранването с домашно заквасено мляко става след захранване с купешко кисело мляко. Това инфо ми е от Millena... дано да съм разбрала правилно



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано10.05.04 11:10



Започвам под ред, но съм сигурна, че много неща ще пропусна, така че ще допълвам като се сетя, а и по въпросите идват много мисли в главата.

И аз да кажа, че това захранване е доста по-опасно от останалите, така че много внимавайте и го започвайте САМО след консултация и удобрение от лекуващият ви лекар!

Започва се твърдо след навършване на 1 годинка. Най-подходящо по това, което аз съм чела е козето сирене. Първият ден колкото лещено зърно. След 24-36 часа - колкото грахово. Постепенно през интервали от поне 24 часа се увеличава количеството. Лекаря ще каже след колко време може да опитате крави млечни неща, според мен минимума е месец след козе или овче. Реда по поносимост е извара, кашкавал, сирене. След като детето достатъчно дълго е поемало кашкавал и сирене и е стигнало до 40-50 г на ден през ден може да се опита купешко кисело мляко (аз давам Данон и Здравец, но всичко е въпрос на вкус). Започва се с облизване на върха на лъжичката потопена в кисело мляко. След 24-36 часа може да се даде колкото грахово зърно, после - 1 кафена лъжика, след това чаена. Същото количество се повтаря през ден за около 2 седмици. После, ако всичко е наред постепенно се увеличава с по половин до 1 чана лъжичка на прием, който е през ден. В зависимост от детето и ситуацията, но поне за около месец се достига до 50-80 мл през ден и това е пределното количество. Когато се види, че детето добре го понася постепенно вместо кисело започва да се дава домашно квасено, то е по-силно алергичиращо и трябва да се въвежда също много внимателно. Когато се достигне 100 мл през ден можете да се поздравите! Това е дозата нормална и достатъчна за дете на 2 и повече години, така че можете да сте спокойни и да не се притеснявате относно приема му на белтъчини!
Не знам точно колко след това се въвеждат прясното мляко и яйцата, ние още не сме стигнали до там.

Предполагам, че е излишно, но нека напомня, че въвеждането на нова храна и увеличаването на количеството става само когато детето е напълно здраво, няма обриви или те са съвсем завехнали и спокойни.

Успех на всички!



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Millena]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано10.05.04 11:52



А сега де! Аз защо си мислех, че проблем с козето сирене няма и може да се въведе и преди годинката...



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано10.05.04 12:46



Както казах нещата са много индивидуални и е важно какво ще каже лакарят. Аз съм написала нашата схема, която се прилага и за Катето, която няма (засега!) алергия, просто е обременена фамилно, а и покрай Вики. Освен това тази схема е максимално щадяща, което значи, че най-вероятно на повечето ще им понесе. Което не значи, че на всички. Или че ако почнете по-рано, то ще има проблем.
А за козето нали се казаха напоследък разни неприятни неща във форума. Освен това си е чуждовидов белтък, така че си е опасно за алергични така или иначе.



Тема Ако откажат да ядат...нови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано10.05.04 13:08



Оги отказва да яде кисело мляко.
Минахме кашкавала и сиренето, а когато дойде ред на киселото мляко, стана като с овчето - опита го веднъж и отказа. Досега е ял краве кисело мляко 3 пъти (вече седмица, откакто му давам), но все по съвсем малко. Не мога да го "скрия" нито в каша, нито в плодово пюре - отказва си любимите храни, само защото в тях има нищожно количество кисело мляко



Тема Re: Ако откажат да ядат...нови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано10.05.04 17:10



Ще свикне, аз ти казвах и преди. Ще му дойде момента. И Вики беше така, и Катето е, но вече започва да хапва по малко повече от грахово зърно козе сирене. Даже троха кашкавал хапна тези дни. Като си спомня Вики как им се мръщеше!! Изхвърляла съм неведнъж любими манджи, даже в кус-кус-а усещаше буквално троха сирене и го отказваш!
Ще свикне и ще го приеме след време. Спокойно.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Millena]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано10.05.04 17:22



Аз чат пат давам козе сирене и до сега не сме имали проблеми. Онзи ден взех на мандра "Маджаров" по ваша препоръка.
Чето някъде - май в книгата на проф. Трифинова, че децата след 10 месечна възраст трябва да приемат ежедневно около 1/2л. мляко и 30г. сирене, кашкавал или извара. Ако не давам сирене, как може да наваксваме с калция?




Тема Re: Млечното захранваненови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано10.05.04 21:02



Както и с желязото - с Фризопеп-а



Тема Съдържание на мляко в разни хранинови [re: Teди]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано11.05.04 08:55



Предполагам, че млякото в сладкиш например, ще се приеме по-добре отколкото чисто мляко.
Защо захранване не се прави по този начин (като се дава храна, съдържаща минало през огъня мляко)?
Кое е по-безопасно?
Не е по темата, но питането ми се отнася и за яйцата...



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Millena]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано11.05.04 09:11



Добре де, а по колко мляко дневно трябва да давам, за да компенсира? В момента се връзват между 420 и 570мл. Струва ми се малко.



Тема По колко мляконови [re: Чeтa]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано11.05.04 09:15



Вчера говорих с педиатърката ни. Тя каза, че за Оги (18 месеца) необходимото количество Фризопеп на ден е около 400 мл.

Ако кутиите на месец ви стигат точно или остава по малко (сметнати са и разни загуби), значи се храните добре. Ако те притеснява, питай педиатъра ви по колко мерителни лъжички на ден Фризопеп трябва да приемате.



Тема Re: Съдържание на мляко в разни хранинови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.05.04 09:29



Ами според мен това просто не е истинското мляко с истинският белтък и в този смисъл не свиква точно с белтъка на кравето мляко, а с нещо друго. Иначе е факт, че Вики е хапвал солети и бисквити със сухо мляко по малко още когато не можеше да яде кисело мляко. А Ancheto* ми е казвала, че нейният юнак си яде кекс с яйца и мляко, а ако хапне менте козе сирене се продрисква веднага.

За захранването с яйца не съм веща, още не сме стигнали до там Това, което съм чела е, че става като при другите деца - по малко жълтък, увеличава се постепенно до цял и чак после белтък.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.05.04 09:27



Гледай таблиците за вашата възраст и ще се ориентираш, но брой всичко - каши и т.н Мисля, че му стига. А Фризопеп-а е много добре балансирано мляко, има си всичко. А ако даваш и каши, в тях също има доста витамини и минерали. Не се притеснявай.



Тема Re: По колко мляконови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.05.04 09:29



Да, предполага, че стига. Добре че се разговорихме онзи път, за да си спокойна, че хапва достатъчно. Аз затова и написах, че 100 мл кисело мляко през ден е достатъчно за дете над 2 год., защото и аз се терзаех за Вики, но се рових доста по рецептурници и т.н. И с доктори говорих. Просто над годинката нуждите от този белтък намаляват. А и нали вече хапват и месо, после сирене, кашкавал, масло и то си се натрупва достатъчно



Тема Питам, защото...нови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано11.05.04 09:57



вчера на консултацията педиатърката ни разреши да пробваме домашен сладкиш с кисело мляко и само едно яйце...



Тема Re: Питам, защото...нови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.05.04 12:01



Не ми се струва добра идея все още, имате не малко път до там



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Millena]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано11.05.04 13:25



Ами давам му и каши разбира се. В момента сме на 4-5 хранения в зависимост от това в колко часа му се връзва последното хранене. Деня започнваме с 200мл. мляко, после месно пюре/понякога давам и постно, но рядко/, ако е месно не слага мляко, след това каша - 220г+4м.л. Фризопеп, след това пак някаква каша или макарони/в макароните слагам сирене/, или кисел, или грис +4м.л. мляко и като последно хранене 150/170мл. мляко+каша или бисквити. В общи линии това ни е менюто.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.05.04 15:44



Звучи ми чудесно и съвсем достатъчно!



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Teди]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано11.05.04 18:09



Млечното захранване започнахме с козе сирене, когато дребосъка беше на 9 месеца и нещо. Бавно и славно и преди годинката стигнахме до количество кибритена кутийка през ден. Рядко му давам всеки ден (ако се налага за доовкусяване на някоя манджа, която не съм приготвила много вкусно). Та пак преди годинката се пробвахме с домашно козе кисело мляко. Напредвахме бавно (беше ял 2-3 пъти), когато един уикенд свекървата го гледаше и след като изрично й бях казала "Не давай кисело мляко", тя му беше дала цяло бурканче от пюре. Пак цяло чудо, че се разминахме с едното разстройство. Но това явно е било достатъчно, за да не мога да му давам в момента (преди новогодишните празници се пробвах и не сполучих - продриска се). При другата баба пък случая беше още по-фрапиращ, но я видях "навреме" - тоест само след лъжичка краве кисело мляко.
Кравешки кашкавал е опитвал инцидентно и в зависимост от марката е имало по-силни или по-слаби реакции.
Решила съм да изчакам до есента, за да го пробвам пак с кравешки продукти, но ще се консултирам пак с нашата лекарка (ура! върнала се е - беше на специализация в чужбина).
Иначе за консумацията на Фризопеп - 16 лъжички на ден, в дни без сирене по 19-20. Струва ми се нормално за него.
За яйцата и киселото мляко в домашен кекс - не съм го пробвала откакто взе да се изрива (от началото на февруари), но пък яде без проблем Nestle Adventure, които имат яйчен прах и сухо мляко. Иначе преди Izoprinozina (бях писала в един друг постинг) нямаше ядове с домашния кекс.

Редактирано от Ancheto* на 11.05.04 18:17.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Ancheto*]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано11.05.04 18:23



Май не съм те питала - какъв кашкавал купувате? Кой ви понася най-добре?

Нагушкай го малкия юнак от мен, страхотно дете имаш!



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Teди]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано11.05.04 18:31



Ами пробвал е и Маджаров и Пършевица, но според мен зависи повече от това колко е узрял. Поне такива са моите изводи.
А че ще го нацелувам електротехника е ясно (в събота го тресна ток) и по тоя повод вуйчо му обеща да му купи фазомер.



Тема Не сте ли обезопасили...нови [re: Ancheto*]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано11.05.04 19:04



Как стана... страх ме е да не съм пропуснала нещо да обезопася, че моя бърка навсякъде



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Teди]  
АвторEлицa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 22:46



Здравейте на всички. Сега ще споделя как стоят нещата със захранването при нас. Само да помоля да не ме скастрите много, защото като гледам нашата схема на захранване няма много общи неща с общоприетата но все пак ни е препоръчана от лекар. Да допълня само че Рали в момента е на 2год. и съм започвала късно да я захранвам /не само с млечни храни/ защото нашия доктор е твърд привърженик на късното захранване. Започнахме с козе сирене през 2-3 дни като постепенно увеличавахме дозата. Никога не е имала никакви проблеми - обриви, разстройство - нищо. Сега го ядем в неограничени количества пак без всякакви грижи. Пробвахме и жълтък -пак нямаше проблеми. И сега изненадата - продължихме с прясно мляко. През два-три дни нискомаслено мляко от 1% в кремчета или като застройка на супи. В началото й излизаха по 2-3 червени пъпчици /съвсем дребни може би колкото връхчето на игла/ на коремчето и на сгъвките на крачетата. Спрях захранването и след време опитах пак. Никакви, ама никакви проблеми не е имала, а съм я наблюдавала изключително внимателно. И сега като връх на всичко от 1-2 седмици започнаха да се появяват същите дребни розови пъпчици около устата.Казвайте сега това може ли да го броя за реакция? Само да добавя че не давам нищо от т.нар."Рискови"храни - домати, цитруси и т.н. Ще съм много благодарна за мнението и съветите ви.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Eлицa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано12.05.04 08:11



Наистина е страно, че след козето сирене детето е минало направо на краве прясно мляко! За първи път чувам за такава схема, но явно лекарят ви е имал нещо предвид. Нямя защо да те кастрим, все пак не си взела решението на своя глава, много е важно да вярваме на лекарите си. Лошото е, че не мога да кажа дали пъпчиците имат общо с млякото, най-лесно е да се предположи това, но след като казваш, че не е имало проблеми... Колко време след повторното въвеждане на мляко започнаха обривите?



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Millena]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано14.05.04 18:39



Ами вече и аз не знам. Но определено не се появава обрив всеки път след прием на мляко. например давам кремче с мляко през 2 дни 3-4 пъти без реакция и на 5-я път - хоп, пъпчици под устата. Може ли да става някакво натрупване от количеството мляко? И ако не, защо чак на 5-я път има обрив? А защо първите 3-4 пъти няма проблеми? Изобщо непрекъснато си задавам въпроси и се чудя дали правя нещата както трябва. Извинявайте че ви занимавам, но ми олеква като споделя с вас.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Eлицa]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано14.05.04 22:37



И при нас има нещо такова. Преди време пробвахме едни бисквити със сухо мляко в състава им. На първите 2-3 приема нямаше реакция, след 2-3 дни пауза - хоп, обрив!



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Eлицa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано15.05.04 23:42



Ако не друго поне за случатели ставаме А и нали за това сме тук, да си споделяме болката май-малкото!

Натрупване на млякото определено става. Но както го даваш през 2-3 дни може би не е това. Аз повече подозирам, че става натрупване покрай други неща дадени същият ден - други млечни примерно, или пък банан... Опитай се да проследиш какво яде, ако трябва си записвай меню-то някое време и може и да усетиш някоя закономерност.



Тема Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Teди]  
Автор Finch (новак)
Публикувано21.05.04 19:06



Всички казвате, че от Фризопеп минавате направо на козе или овче мляко и след това на краве, а нас доц.Маринова ни кара да започнем първо с Фризолак1 (от 0 до 6м) и после с краве сирене. За втори път пробвам с Фризолака, но веднага следва разстройство и изприщване около пацата. Възможно ли е просто да не става това мляко и дали да не пробваме с козе сирене или въобще какво да правя като се има предвид, че Маринова е категорично против... Калоян е на 1г и 10м и направи алергии към Оспамокс и Субметролин и за това го лекуваме вече само с хомеопатия, та хомеопата иска да пробваме с "храна за големи" и аз честно съм много раздвоена...



Тема Re: Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Finch]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано21.05.04 22:22



А тя защо е против? Фризолака си е краве мляко, просто е адаптирано! Затова изобщо не се препоръчва за деца с алергия към белтъка! След Фризопеп-а се минава поне на някакво ХА мляко първо, не направо към Фризолак. то хубаво да минава на голяма храна, но ако му е рано? Вики е почти на 3 и още не можем да преборим млякото успешно, дори киселото



Тема Re: Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Millena]  
Автор Finch (новак)
Публикувано24.05.04 16:28



против е, защото според нея казеина присъства във всичките млека в много по-големи количества отколкото в адаптираните и не е фен на другите ХА млека като съдържание. Дали защото има нещо общо с фирмата вносител на Фризланд или по друга причина - не знам. Хомеопата смята, че непоносимостта към адаптираните млека може да се дължи на друго, а не на непоносимост към белтъка ... Честно казано съм много объркана. Днес започвам да пробвам за 3-ти път с Фризолак-а така, че ми стискайте палци. Сещам се и друго да попитам - само разстройството гаранция ли е за непоносимост? Наистина нищо друго не се появява, като изприщване примерно... Когато мина на Фризопеп почти месец беше с разстройство докато привикне, възможно ли е и сега да трябва повече време?



Тема Re: Стискам палцинови [re: Finch]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано24.05.04 17:18



да се захраните този път.

При Оги най-явната реакция са обривите. Когато му дадох овче кисело мляко за първи път, получи разстройство. Обривите бяха съвсем спокойни, затова не се панирах от разстроеното стомахче и след ден пак дадох кисело мляко. Обривите останаха спокойни, разстройство нямаше. Сега си мисля, че разстройството нямаше нищо общо с млякото.

Ти си познаваш детето най-добре и знаеш слабото му място, т.е. мястото, където избива алергията. При нас това е кожата, при вас може да е нещо друго.
Следи най-слабото ви място - аз мисля, че там ще познаеш дали храната ви понася или не.
Не е задължително захранването да стане от първия път! Може да ви трябва още време. Спазвайте си стриктно съветите на лекаря и един ден ще ядете всичко, сигурна съм!

А какво ти казва майчиният инстинкт за Фризолак-а?
Ходили ли сте при алерголог, че не помня?



Тема Re: Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Millena]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано24.05.04 23:54



Няма да коментирам. Само ви желая успех със захранването!
И Теди е права, послушай интуицията си, тя ще ти подскаже като как му се отразява Фризолак-а на детето. Не е само до разстройство, но много деца реагират така.



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Teди]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано13.06.04 15:37



Преди време се опитахме да захраним Оги с овче кисело мляко - отказа тотално, мръщеше се на лъжичката и стискаше уста. Опитът с краве кисело мляко се оказа също толкова безуспешен.

Преди седмица хапвах киселото мляко "На баба" и Оги отвори уста. Дадох му малко, а той се намръщи и избяга, но не го изплю. След пет секунди се върна и пак си отвори устата. Хапна около чаена лъжичка. Сега захранваме с киселото мляко "На баба".

Оказа се, че малките човечета също имат вкусови предпочитания



Тема Re: Млечното захранваненови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано13.06.04 17:18



Точно така е. А и свикват с вкуса според мен след време, моите и двамата бяха така. Бягат от сирене и кисело мляко като от огън и после постепенно свикват и сега не можеш да ги спреш, та се налага да правиш ограничения
Радвам се много, че Оги хапва и понася добре киселото мляко! Това е чудесна новина!!



Тема овчето киселонови [re: Teди]  
Автор marid ()
Публикувано13.06.04 18:17



ни изрина

Значи - Мартин без проблем яде овче сирене - пъпчица дори не му излезе от него. И реших да опита малко овче кисело - по мъничко давах, през ден - и на 4тия път се опъпчи - уфф!Поне мина бързо.

Аз ли избързах, овчето ли не е било само овче?



Тема Re: овчето киселонови [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано13.06.04 18:23



Може и да не е било само овче. Каква марка си взехте?



Тема Re: овчето киселонови [re: Teди]  
Автор marid ()
Публикувано13.06.04 20:36



Пършевица беше - само такова намерих. Уж на вкус беше много овче, ама ...



Тема Re: овчето киселонови [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано13.06.04 20:57



И ние само такова намерихме, но Оги не го яде и така и не разбрах, дали му понася .
Ние ядохме овче сирене 5-6 месеца преди да опитаме овче кисело мляко. Уф, май ще почакате малко и пак... стискам палци вторият път да е успешен!

Настискай го хубаво нашия приятел Марти



Тема Re: овчето киселонови [re: Teди]  
Автор marid ()
Публикувано13.06.04 21:06



Явно ще почакаме, но пък Мартин много го хареса, така че поне за това няма да се тревожа. А току-що видях нов обрив - вече за него нямам ама никакв идея от какво е.

Ще го настискам непременно Марти - целувки от нас на Оги и до скорошни срещи - - вече сте тук, нали?



Тема Re: овчето киселонови [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано13.06.04 21:15



Може пък и да не е от млякото щом пак има обрив. Не вярвам толкова време да се чисти...
Ние се прибрахме от Кюстендил, но в края на тази седмица заминаваме за Равда. Стискайте палци за хубаво време



Тема Re: овчето киселонови [re: Teди]  
Автор marid ()
Публикувано13.06.04 21:23



Страхотно! Да цопнете дупе в морето и заради нас - ние чак края на август ще сме на море

А за обива - различен е - от млякото бяха единични червени и за 12 часа минаха напълно, този е от 2 дена по-късно, петно от много ситни пъпчици, червено. Да не ви занимавам с пъпчави работи. Много снимки да направите!



Тема Re: овчето киселонови [re: marid]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано13.06.04 23:12



Като нищо не е било само овче, редовно слагат краве, защото е по-евтино
На "Маджаров" ли беше? Ако не, опитай него, като че е най-проверено и чисто!



Тема Re: Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Millena]  
Автор Finch (новак)
Публикувано16.06.04 19:48



Благодаря ви момичета, наистина се почувствах по-спокойна като се доверих на себе си и не започнах захранването по определената схема, а много по-бавно... Калоян при увеличаване на дозата, по половин мерителна лъжичка ми е стъпката, разхлабва стомаха, но не стига до разстройство и слава Богу няма никакви обриви. След два дена вече е добре и на третия дигам дозата с още половин лъжичка. Бяхме на преглед при Маринова и тя каза, че е много правилна преценката ни - много рядко се случвало, но при децата, които са били на хидролизирано мляко повече от година има възможност ензимите в стомаха да са "забравили" да разграждат белтъците и за това трябва да става много по-бавно. Много рядко срещана реакция, но защо да е лесно като може да е и сложно... Стискайте ни палци - вече сме стигнали до две лъжички дневно и дано, както казва Маринова, като прескочи 3-тата ще може да става вече по-бързо и нормално всичко. Когато мине млякото, т.е. всичките 16-17л дневно, ще пробваме с краве сирене и ако и то мине без проблем ... направо не мога да повярвам, че ще има край...



Тема Re: Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Finch]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано16.06.04 20:32



Finch, много силно ви стискам палци! Време е да се отървете от алергията, стига сте се мъчили!
Дано да се похвалиш скоро, че сте минали на сиренцето



Тема Re: Момичета, имам нужда от съвет...нови [re: Finch]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано16.06.04 21:09



Страхотно!! Ей, направи ми деня с тази новина!!! Да знаеш само как ви се радвам! Браво! Дано видите скоро светлината в тунела. Тя е почнала да проблясва вече, де




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.