Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 23.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема С какво се къпят децата....нови  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано03.04.04 11:55



с алергии когато са в изострена фаза. Моят Марти сега пие Зиртек, защото е изринат целия, то не бяха диагнози, то не бяха чудеса. Почна се от атопичен дерматит, себореен дерматит, контактен дерматит и най-новото е незнам си каква екзема.



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: mania4ka]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано03.04.04 13:35



аз намалих къпането до веднъж седмично (с косата де) и трябва много добре да се подсушава след това. къпя я с бюбхен, шампоан без ароматизатори и оцветители, после я мажа с бюбхен лосион или преварен зехтин, но вие сте по-тежък случай:(



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: azia]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано03.04.04 20:35



За Оги ползвам бръснарски сапун (и за тялото и за косата). Къпем се веднъж седмично. Всеки ден се поливаме с водичка, но мием само дупето със сапун. Мажем се само с преварен зехтин или с кремче Бочко.
Лятото този режим сигурно ще се промени
Ние сме с диагноза себореен дерматит (на алергича основа).



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: mania4ka]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.04.04 09:25



Теди вече ти е казала за бръснарския сапун. Аз ти препоръчвам силно козметиката на Клоран, тя е хипоалергична, не изсушава кожата. И все пак е добре да се мие със сапун по рядко, особено, ако не се цапа особено, или ако много пипка - само ръчичките.



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: mania4ka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано05.04.04 09:18



Ние сме с Бюбхен. До сега не сме имали проблеми, но и откакто сме на Фризопеп, само 2-3 пъти сме имали обриви и то за кратко. Не е имало обостряне заради козметиката, за това не съм и спиала мазането.



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: mania4ka]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано05.04.04 15:38



Аз използвам сапуна на Клоран. При нас има по крачетата нещо като лишеи,които никои не можа да ми каже на какво точно се дължат. Тук от клуба си мисля, че може би е алергия. Това което съм забелязала е, че като станат повече добре действа известно време да го къпя само с водичка.



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: Millena]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано05.04.04 16:11



А дали е подходящо да го къпя и мажа с продуктите на Atoderm, (за атопичен дерматит), защото и това нещо го имаше, но сега е много слаб, но нещо не съм виждала да ги продават. Преди години четох статия за тази козметика и много я хвалеха, но не знам дали има ефект.
Днес като му махнаха гипса от ръката и отдолу грейна една ужасна гледка - цялата му ръка е в екземи и не дава да му пипам кожата, а трябва все пак да му измия гипса.



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: Teди]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано05.04.04 16:27



И аз му мия косата веднъж седмично, но докторицата каза само със сапун без шампоан, но му влиза в очите, защото много шава и люти. След баня обривите му стават много червени и мажа с др.ТАЙС, но вече няма ефект. По някога се разчесва до кръв.



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: mania4ka]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано05.04.04 16:53



Пробвай с бръснарски сапун, но не направо върху кожата, а само с пяната от сапуна. На местата с обриви не слагай сапун (ако е възможно). Ние бяхме същите допреди една-две седмици, когато ни избиха кучешките зъби. Сега обривите не са много червени след баня и Оги не се разчесва до кръв.
При вас влияе ли никненето на зъбките върху обривите?



Тема Re: С какво се къпят децата....нови [re: mania4ka]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано05.04.04 17:31



Много са добри, те са си медицинка козметика, има ги в аптеките.
А сега след гипса ти трябва нещо много меко, опитай с Клоран, по-леко не се сещам. И ако може по-рядко да се мие, където са екземите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.