Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 11.06.24 
Здравна
   >> Алергии
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ясла и кухня за алергични бебета??  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано06.04.04 15:45



Вчера една приятелка ми спомена, че някаква нейна позната й казала, че в Борово имало ясла и кухня за деца с алергия към белтъка на кравето мляко.
Искам да попитам, някоя от вас чувала ли е за такава ясла. Дали е вярно или просто моята приятелка не е разбрала правилно?




Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: Чeтa]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано06.04.04 16:51



Има такава ясла, правилно си разбрала.
Готвят отделно за деца с алергия, като не слагат краве мляко, а Нутрилон-соя. Също май не ползват пилешко за тях. Ето ти координати:

55 Целодневна Детска ясла
ж.к. Бъкстон
ул. Белмекен 13
тел.: 557165 (може и да е с 8 отпред вече!!!!)

Там е и кухнята, но за техния телефон не съм много сигурна...
Можеш да питаш тях за телефона, или да идеш направо! Ако ти трябва гид, само кажи и отиваме заедно, аз живея наблизо!
Ние ходихме с Лъчко преди 1-2 седмици да попитам, беше ни дошъл реда, ама готвят с картофи и засега ще изчакаме. Жената каза, че ще ни се пази ред до 2,5 год, когато започнем да ядем нещата - да заповядаме...

Но си мисля, че щом има диетична кухня за алергични деца, много вероятно и в яслата да ги взимат, те за в една сграда яслата и кухнята.



Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: siluchka]  
Автор TeдиМодератор (мама на Оги)
Публикувано06.04.04 16:56



Направо ме разбихте... аз откога търся такава кухня и ясла...
Не разбрах "Жената каза, че ще ни се пази ред до 2,5 год, когато започнем да ядем нещата - да заповядаме..."... какъв ред ще ви пази?



Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: siluchka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано06.04.04 17:16



Май ще е най-добре да отида до там. Ей сега звънях, но никой не вдига. Тел. е 855-71-65, но никой не вдига.
Ще ми трябва някой да ме заведе определено




Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано06.04.04 17:25



Ами има много деца и молбата сме я подали още като беше на 3 месеца Лъчко. Тогава ни казаха, че като има места, ще ни се обадят. Може би имат някакъв лимит от порции, които готвят, за определен брой деца знам ли...
И сега затова редът ни се пазел, ако станем годни за употреба, веднага щели да ни запишат. Дано не съм нещо в грешка, де!

"Направо ме разбихте... аз откога търся такава кухня и ясла..."
Ами аз... Останах с впечатлението, че всяка детска кухня си прави храна и за "нормални", и за алергични деца... .
Не е ли така?
Наскоро от една мама в квартала разбрах, че май имало два списъка с меню и затова отидох да проверя. И в кухнята се държаха сякаш си е съвсем нормално да се готви и така, и така. Та затова реших, че всички кухни са така и че само аз не съм в час...



Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: Чeтa]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано06.04.04 17:35



О'к, кажи кога и отиваме!




Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: siluchka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано06.04.04 17:38



Ако утре времето позволява, аз мога. Ти, ако си свободна? Искам колкото се може по-скоро да го направя.
Като гледам и Теди, че се интересува, може заедно да отидем.




Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: Чeтa]  
Автор TeдиМодератор (мама на Оги)
Публикувано06.04.04 17:49



Мен повече ме интересува яслата. Така и така досега съм готвила... набрала съм скорост с домашната храна и не ми пречи да правя манджи всеки ден .
Разпитвах за частни ясли, но там е много скъпо, а и не навсякъде се хващат да гледат алергични деца. Остана алтернативата с бавачката, но ми се иска Оги да е сред дечица, а не с някоя леличка вкъщи .
Тази ясла, за която говорите може да спаси положението . Кажете и тръгвам!



Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: siluchka]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.04.04 18:44



Ами и при нас в кухнята има "диетична" храна, но аз лично не мисля, че е подходяща. Дано не е и при вас това случая. Готвят с домати примерно, правят от готовите нишестени кремчета, само дето не са с прясно мляко и т.н. неща, които не ми харесаха.
Но вижте как е там и да не забравите да ни кажете!



Тема Re: Ясла и кухня за алергични бебета??нови [re: Millena]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано06.04.04 19:46



Много вероятно е да е точно така, както казваш - просто да не слагат мляко и пилешко... Ще разкажем, като проучим!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.