Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 25.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хвана ме параноята:(  
АвторAнжeлa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.09 22:55



Здравейте,хора!
Пиша тук,защото днес за пръв път се сблъсках с параноята и страха от ХИВ/СПИН ,а и като върнах темите назад във форумът прочетох за два случаят на открити при бременност жени с ХИВ и се ужасих.
Случаят е следният:аз съм бременна в 8 месец и днес дадох кръв за пълен пакет изследвания за бременни,които се изискват за раждане.Има и изследване за ХИВ.Аз съм на 26 години и съм с мъжът си от 4 години,странични контакти не съм имала никога,почти съм сигурна,че той-също,но съм имала и друг партньор преди малко повече от 5 години,скойто за жалост съм имала 1-2 пъти контакт без предпазни средства.
Имам живо и здраво детенце на 2 годинки,но за първото раждане никой не ми е искал ХИВ тест.
Сега, като ми взеха кръв за ХИВ много се уплаших и затова сега реших да се допитам тук до вас-възможно ли е все пак за 5 години да не се проявят симптомите на болестта и да съм заразена??
В Cibalab ми казаха,че резултатуте ми ще са готови чак в понеделник слетобяд и цялото това чакане ме побърква.
Моля ви за мнение и дано не отнеса прекалено много критики:(
Предварително благодаря!



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: Aнжeлa]  
Автор Haвиraтop (ангел напоител)
Публикувано09.10.09 02:44



След позитивен тест живота не свършва,опитай се да се отърсиш от страха,какво да гадаем сега дали си + или -,от това което казваш не си имала безразборни връзки значи вероятността да си заразена би трябвало да е малка.



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: Aнжeлa]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано09.10.09 07:33



Съществуваща вероятност е да липсват симптоми за 5 и повече години при позитивен човек.
Нямала си много партньори, а ако е за само 1-2 контакта без презерватив тогава вероятността не е голяма, дори този ти партньор да е бил позитивен.

Но. Отново се натъкваме на лекарска некомпетентност или просто безотговорност.
Защо ли!
Тестът не се прави едва преди раждането за да се пазят "колегите" от позитивните.
Прави се и се полага като препоръчителен и безплатен на два пъти още от 3 месец за да има време при положителен резултат да се направи профилактика и детето да се роди здраво.
Както за пореден път виждаме, съдбата на детето, пък и на майката не е на дневен ред в мотивацията на лекаря наблюдаващ бремеността щом се е сетил за тест в края на бременността.

Рискът за детето при непрофилактирана бременност се изчислява до към 25%, а ако е правена профилактика спада до под 1.
За провеждане на профилактика са необходими поне трите последни месеца.



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: finish]  
АвторAнжeлa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 09:18



Така е,никой не се сети за пълните изследвания по-рано.
Сега дадох кръв освен за ХИВ и за Хепатит Б,Сифилис ,проби в паразитологията и пълен кръвен анализ.
Здрава съм през цялото време и наистина съм нямала много партньори-само тези двама,за които споменах вече.Преди да забременея си правих ПКК профилактично и левкоцитите бяха към горната граница-9.4
това добър знак ли е според вас?



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: Aнжeлa]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано09.10.09 13:38



Не може да се преценява от общ брой левкоцити дали човек е позитивен.
Само теста и това е реалното.



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: finish]  
Авторbio (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 14:54



Пълната кръвна картина наистина е кьор фишек, ако става въпрос за HIV. Последният път имах 1500 лимфоцити и 16% ;) - под референтните стойности.



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: bio]  
АвторAнжи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.09 08:58



Утре направо незнам как ще отида да си взема резултатите:(
Умирам от ужас:(((



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: Aнжи]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано11.10.09 09:29



Споко де.
И това ще мине и ще забравиш, че си писала тука.
От тука само помни необходимото за да се пазиш.



Тема Re: Хвана ме параноята:(нови [re: finish]  
АвторAнжи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.09 10:29



Благодаря ,finish,
аз вече имам контакти само и единствено със съпруга ми,надявам се и той да е коректен като мен и съм сигурна ,че е така,но за пръв път се сблъсквам с ХИВ тест-а,когато ми дадоха направленията отидох и преспокойно дадох кръв,след това си върнах лентата назад и се сетих за този контакт преди повече от 5 години...сега осъзнавам,че от глупост и безразсъдство съм поставила живота и на най-близките ми в опасност-детето ми е на две годинки,но преди да се роди никой не ми каза за ХИВ теста,здраво е,досега не е боледувало от нищо...може би всеки човек ,правейки такъв тест минава през подобни терзания,но нощем не мога да мигна и се терзая..извинявайте,че ви занимавам с тези неща






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.