Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 18.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Разчетоха генома на HIVнови  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано07.08.09 19:01



Предполагам сте чули новината.
Мисълта ми е, след това постижение (незнам до колко ще помогне) дали фармацевтичните компании, ще позволят да се разработи лекраство против него, като се промени структирата на кода, (както мислят) или просто ще се опитват да попречат на евентуално лечение.
Искам да кажа, че поддържащата терапия е много по печеливша от това да излекуват някой.
Все пак е по добре за тях да се пият лекарства до живот, от колкото пълно излекуване.
Както рабрахте на къде бия...пари, коснпирация, интереси



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: lvaylo]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано08.08.09 18:09



Не се знае какви ще бъдат цените, не се знае дали няма да е ваксина?
Ако е ваксина, то определено ще имат повече бизнес! :)



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: mustangGT]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано08.08.09 18:43



Не вярвам особено в конспирацията поради няколко прости факта.
Ние си мислиме за "фирмата" еди коя си, но тя се управлява от хора който са на тези постове 10-20 години;т.е. фирмата е вечна, но тя няма разум, разум имат хората в нея, а малко хора биха изпуснали възможността да са "първи открили" или нещо такова.
По същия начин стой въпроса с конкуренцията, да, те винаги може да се наговорят, но колко ще се наговорят, ами ако някой в крайна сметка ги изпревари, така че страхът да не се прецакат една друга все ще надделее.
няколко години задържане да, но завинаги, не.
Това по въпроса за конспирацията.
Иначе, това е за съжаление просто поредната новина, съвсем малка лъжичка в полза на успеха, крайният успех в борбата срещу ХИВ/СПИН вероятно няма да дойде изневиделица ей така, ами малко по малко. Като със все по - новите медикаменти след 10тина години се установи че започват случай на тотално излекуване, първо ще са само 5% от хората после повече и т.н.
разбирате ми мисълта - сори за дългия пост.



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано10.08.09 16:30



Ти в какво вярваш няма никакво значение, значение имат парите.
Фирмата се управлява от много хора, но в повечето случаи главен управляващ е един или борд на директори примерно. А когато на този борд му се плати достатъчно пари същия почва да пречи на разработени открития и т.н
Аз тук виждам конспирация - примерно друга конкурентна фармацвтична компания плаща на управляващите на открилите лекарство, да се потули и забрави, ий на тва му викам конспирация
Ако аз имам такава компания със сигурност ще направя каквото ми е по силите да не излезе лекарство за излевкуване на хив/спин, след като не съм го измислил аз, а аз предлагам само поддържащо лечение....

Редактирано от lvaylo на 10.08.09 16:32.



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: lvaylo]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано10.08.09 16:42



И там ти е грешката.
Прави се ваксина, която ваксина ще бъде скъпа, много скъпа. Съответно проблема няма да се елиминира на 100% и ще бъде необходимо ваксинирането на всички раждащи се деца в модерните страни. Алчно, но факт...



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: mustangGT]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано11.08.09 12:51



Защо там да ми е грешката, не може ли да има лекарство на нормална цена което да лекува, без ваксини, тъй както се лекува обикновен грип :)
След като се излекуват приличен брой хора с времето hiv ще изчезне или намалее драстично
А ти с тази ваксина говориш пак за големи печалби, не чрез излекуване а просто да не може да те пипне.
А какво правим с хората, които вече са заразени



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: lvaylo]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 16:31



Там ти е грешката в разсъждението, как ще спечелят повече, това имах в предвид. Факт, е че дори и обикновен грип лекуваш качествено за не по-малко от 30-40 лв! За жалост всичко е бизнес в медицината и няма и помен от загрижеността към човека.



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: mustangGT]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано11.08.09 18:19



Чакай малко, обикновен грип лекуваш за 30-40 лева, но не мислиш ли, че поддържащото лечение за третиране на hiv за да не се равие СПИН струва поече от 30-40 лв. Или не те разбрах или аз съм си прав.
Занам, че здравето на хората не го интересува по принцип никой, за това заговорих за конспирации и тем подобни.
И друго, кажи колко смъртоносни болести се лекуват, мисля, че не са много
Или има някакъв заговор между фармацевичните компании или просто медицината си е подобаващо зле. В момента се практикува само едмно подържащо лечение.. Хив, рак - в напредлал стадии, високо кръвно .А бе да спра до тук, сам знаеш, че етака



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: lvaylo]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 21:40



Това имам предвид и аз.
Знаеш ли, войната е пари, но само за големите... колкото по-дълго - толкова повече пари!
Фармацевтичната индустрия също, която между впрочем е бизнесът с най-голям оборот! Споменах ти за лекуването на сезонните грипове, които не са кой знае какво, а цената им е толкова антибиотик + витамини и тн.
Спомни си като малък как си се лекувал? Аз лично при настинка пиех 2-3 максимум 4 парацетамола и толкова! :) Но сега?
Имаше разни разсъждения за съвременната медицина - тя лекува последствията, нормално е да не "победи" :)



Тема Re: Разчетоха генома на HIVнови [re: mustangGT]  
Автор poltroon (новак)
Публикувано11.08.09 22:08



Малко отклонение и уточнение по темата - грипната инфекция е вирусна и не се лекува с антибиотик. Антибиотиците се борят с бактериалните инфекции, които са различни от вирусните. Сезонните разболявания се делят именно на този принцип най-общо - вирусни и бактериални инфекции, и настинки. Трите се различават и това трябва да е работа на личния лекар.
А иначе относно световната конспирация много се е изписало. Ние обикновените хора трудно ще се преборим с нея. По-добре ще е ако не й вярваме






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.