Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 30.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема почетох клуба ви, но  
Автортpябвa дa ви пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 09:49



...има ли сред вас серопозитивни, които живеят с неинфектирани от този вирус.Възможно ли е, разбира се с известни ограничения, да съжителстват двама души при тези условия, без единият да се смахне, независимо кой, защото ми се струва, че напрежението и за двамата е равно.И след толкова години борба с този вирус, има ли лекарство, което да...глупости говоря, знам.Онзи ден си мислех, че ако след като са разчели този геном и открият лекарство...то ще е много скъпо, но ще дам всичките си сили, средства и възможности, за да бъде един живот поне нормален и неосеян с ограничения и предразсъдъци.
Странно е...болестта сама по себе си е неличима, но ракът май също...или казвате поне той не заразява.Не знам...просто ми кажете може ли да се убеди човек, въпреки този вирус, че животът продължава и докато го има, всяка любов заслужава да бъде изживяна.И че това, че единият е болен, не слага край на тази обич...освен това аз същоще умра от нещо един ден, няма да съм безсмъртна независимо от това дали съм серопозитивна или не, както и всички останали тленни същества.



Тема Re: почетох клуба ви, нонови [re: тpябвa дa ви пoпитaм]  
Автор poltroon (новак)
Публикувано11.08.09 22:01



Да, има такива. Може и да не са сред нас или вас, но има много такива хора по света. Наричат ги серодискордантни двойки. Единият е ХИВ позитивен, а другия не. И живеят съвсем като всички останали. Даже негативният се вълнува малко повече за здравето на положителния, отколкото самият положителен. И така. Но ако ти имаш съмнения относно съжителството си с другия, възможо е не ХИВ да е причината. Ако пък не - И че това, че единият е болен, не слага край на тази обич
Тъй че потрай - 10-тина години ни делят от евентуалното окончателно излекуване. Така поне прогнозира световната наука





Тема Re: почетох клуба ви, нонови [re: тpябвa дa ви пoпитaм]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано11.08.09 23:14



Ако си сигурна, че познаваш човека достатъчно добре в останалите аспекти, извън здравословния му статус и това е причината да се вълнуваш от него, ето ти отговора как могат да се случват тези неща.



Тема ех, ехнови [re: poltroon]  
Авторнe aз имaм cъмнeния (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 23:37



и няма друга причина, освен тази....когато единият е убеден, че може да убие другият с любовта си буквално.

Благодаря за отговора:)



Тема Re: почетох клуба ви, нонови [re: finish]  
Авторkъдe e тoвa eтo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 23:38



или при мен не излиза указанието, извинявам се.

Благодаря и на теб за отговора:)



Тема Re: почетох клуба ви, нонови [re: kъдe e тoвa eтo]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано12.08.09 08:01



Няма специално указание-препратка. :)

Отговорът се съдържа явно малко завоалиран в моето си писание.



Тема само съм блондинканови [re: finish]  
Автори пo-бaвнo ми ce yдaвa, тoвa e (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 10:12



Но ти благодаря, сега разбрах май разбрах



...и за да бъда сигурна, това дали не значи да се регистрирам, а после да ми оставиш бележка под третият камък вдясно на първото езеро на Рила, примерно ....или съм пак далеч от истината



Тема Re: почетох клуба ви, нонови [re: тpябвa дa ви пoпитaм]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано12.08.09 15:57



Напълно е възможно, и то без почти никакви ограничения, нито е наложително някой да се смахва. Всичко е изцяло въпрос на взаимно доверие, приемане и обич - ХИВ е само "подробност от пейзажа", чиято важност зависи от това самите хора какво значение й придават. А напрежението в двойката изобщо не зависи от никакви диагнози - ХИВ може да бъде само привидно алиби/предтекст/катализатор на разни проблеми, но никога не е истинската причина. И обратно - ако връзката е силна и здрава, ХИВ по никакъв начин не може да я разбута.

А ако човек реши на всяка цена да се смахне, винаги може да си намери причина, с каквито светът по принцип е пълен.





Тема Re: само съм блондинканови [re: и пo-бaвнo ми ce yдa]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано12.08.09 19:27



А, ... ммм. :)

Ако се регистрираш, ще си хортуваш доста по-лично с когото искаш.

Това е предимството.

Но пък като пишеш само на лични бележки другите приятелчетя, които могат да помагат няма да са в час. Е, това е недостатъка. :)

Най-гот разбира се е варианта, да имаш избор и двете опции.



Тема притеснявам се малко, нонови [re: Лилит]  
Авторщe ce perиcтpиpaм (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 19:46



...Лилит, ти наистина си вещица!

Шегувам се, разбира се....но и аз си го мислех същото, че ХИВ е само една непредолима пречка взаимоотношенията ни да се развият от негова страна - дълhо е за обяснение, а и не искам да ви товаря с лични тегоби, да не говорим, че може и той да чете тук, а не е редно да го подлагам на дискомфорт.Затова, ще се регистрирам и ще идвам да ви чета понякога, а ако адски ме присърбят пръстите и ще списвам по малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.