Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 22.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ТесТ-ауунови  
АвторДaн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.09 17:39



Мили хора , така , имам въпрос . Фактически след заразяване с хив ,доста от хората изпитват симптоми - температура, болки и така нататък . Тези симптоми са породени от имунния отговор срещу вируса . Имунния отговор е чрез анти-тела , ако не се лъжа ? Така , стигам до въпроса си , ако човек е изпитал тези симптоми и тези симптоми са отшумяли , значи ли че оргънизма е направил достатъчно анти-тела и това ли значи думата -сероконвертирал . И ако си сероконвертирал вече , дали тестът може да отчете това ? Още нещо - когато имунната система почне да атакува с анти-тела това има ли край , смисъл на интервали ли става или непрестанно ? Аз си направих тест на 5-та седмица , след като предполагаемите симптоми вече бяха отшумяли . Моля отговорете ми на всички въпроси , които са интересни на мен и надявам се тези които четат :)



Тема Re: ТесТ-ауунови [re: Дaн]  
Автор mustangGT ()
Публикувано21.07.09 07:55



По принцип най-рано казват 6 седмици.



Тема Re: ТесТ-ауунови [re: Дaн]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано21.07.09 18:48



Имунният отговор не е само чрез антитела. Както и да е; ELISA може да бъде позитивна по време на острия синдром или да се позитивира към/след края му. Хората са различни. След седмица 4 над 90% от инфектираните трябва да имат позитивен тест.



Тема Re: ТесТ-ауу [re: Bio]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 14:23



vsichki kazvat che simtomite ne sa opredelqshti i moje da sa porodeni ot stres. V centrovete na kabkis sa mi kazvali che i 6 sedmici ne sa dostatychni i che trqbva da minat pone dva meseca ili 8 sedmici sled riskoviq kontakt. Vypreki che i tova ne e garanciq. az si pravih test sled 8 sedmici i beshe otricatelen, no symnenieto pak si ostana. Vsichko e vypros na psihika. Nai - sigurno test na 3-tiq mesec.



Тема Re: ТесТ-ауунови [re: anonimen]  
АвторДaн (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 15:09



Да така е за стреса , но четох в един сайт , най-видния Спин доктор (глупаво определение) в щатите , казва че ако симптомите са 100% на първична хив инфекция , то две седмици след започването им , теста ще може да открие антитела .



Тема Re: ТесТ-ауунови [re: Дaн]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 15:41



Ami da i na men sa mi go kazvali v Kabkis, zashtoto i az imah nqkakvi simptomi, no tova me uspokoqvashe vremenno i pak bqh vsqka sedmica na test. Pri vsichki sluchai moqt syvet e da izchakash oshte 2-3 sedmici za nai sigurno, zashtoto vse pak horata sa razlichni i vsichko e vyzmojno. Stiskam palci vsichko da e nared:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.