Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 30.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема някои впечатления от мен  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано11.06.09 00:20



Здравейте отвоно! Надявам се да не ви се стори нахално,че се връщам пак тук,но някак просто не мога да си замина просто така


Исках да изкажа ужасното си впечатление от отношението към мен и партньора ми,когато отидохме да се изследваме! Не се изследвахме в КАБКИС,защото пъвия път не го открих,а после беше неделя и нямах търпение да чакам
Както ви споделих,първият ден се изследва само човекът до мен и се започна едно ужасно гледане още като казахме какво изследване искаме После заваляха един куп въпроси,което според мен е адски нетактично,да не кажа неетично! моят приятел адски се шокира от тези въпроси,които бяха-дали той ми е изневерил или аз на него или сме наркомани После жената започна да трепери като му взимаше кръв(очевидно от страх) и му подаде памук сам да си го сложи
Когато аз ходих на тест пък бяха крайно изумени,че съм стигнала дотук на моята възраст
А когато се обадих да си проверя резултата си казах просто номера и името,но те поискаха да кажа за какво е точно и когато казах,че е за Хив последва мълчание
Другото нещо,което исках да споделя е ,че ми е изключително мъчно от това заклеймяване! Аз самата знам какво е,първо ,заради проблема си с наркотиците и второ от това,че имах Хепатит Ц! Първо реших да бъда себе си и да не крия нито проблема си,нито болестта си! Какво се получи обаче-едни от приятелите ми ме заклеймиха заради дрогата,а други толкова се уплашиха от болестта ми,че дори не искаха да ме пипат! Дори най-добрата ми приятелка все още ме пита дали не трябва да ходи да се изследва все пак,дали съм сигурна,че наистина се предава само по кръвен и по полов път
Други приятели пък не издържаха да гледат лечението ми(изкарах лечение с интерферон),все едно и той ще ги ухапе Та аз се излекувах от Хепатита(нито съм носител,нито нищо вече),за което много се радвам,защото не всички лечения са успешни! Стигна се дотам,че не казвам вече на никого за дрогата ,нито,че съм имала Хепатит! В родилния дом не ми вярваха,че вече нямам и тръгнаха да се чудят как да лекуват бебето ми(което е напълно здраво)! дори при това,че им показах документ от изследванията ми,те не вярваха! Просто исках да кажа,че и аз съм адски уморена от тези дамгосвания! Никога и никого не съм застрашила с болестта си(докато още я имах)! Винаги съм казвала за нея на сексуалните си партньори,въпреки че дори не е сигурно доказано,че се предава и по полов път(а аз лично съм убедена,че не се)! С нищо не съм заслужила подобно отношение! И въобще представата за нароманите,за ХИВ позитивните и тн е адски изкривена,дори по-скоро се дължи на невежество според мен! От всички има хора всякакви! Аз въпреки предишния си начин на живот,съм се пазила,но ето хванах Хепатит Ц,спокойно можех да съм заразена и с ХИВ,макар че съм една добра майка,студентка и още много други неща,които ме вкарват в рамките на нормалните хора,както другите се изразяват! Но хората не разбират,че това може да се случи примерно и на някоя благоверна съпруга и домакиня ако примерно мъжът и шавне не където трябва! Може да се случи на всеки! Когато лежах в болница преди лечението си с Интерферон там имаше момиче,заразено от зъболекар! Но това няма значение за хората,тя автоматично попада в категорията или на мръсна наркоманка,или на курва,която каца от цвят на цвят!
Това исках да ви кажа!
Поздрави-Яна



Тема Re: някои впечатления от меннови [re: anamorph]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано11.06.09 03:25



Ми, .... добре заварила в клуба.



Знаем, познаваме ги ние тея нещица.

Донякъде и затова тука си има постоянни пишещи.
Самопрофилактираме си се от останалия свят.



Тема Re: някои впечатления от меннови [re: anamorph]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано11.06.09 09:12



Това ми напомня как аз за пръв път отидох да си направя тест за ХИВ и понеже КАБКИС още не работеше, отидох в Цибалаб. Там една жена се държа ужасно с мен, даде ми сама да си сложа памука, обърна ми гръб и дори ми се подигра.
Между другото, виждала съм и реакция на служителка, която установява, че пациентка е ХИВ+. То не бяха злобни погледи, то не бе чудо!
Вие в коя лаборатория ходихте?

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: някои впечатления от меннови [re: Fireee]  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано15.06.09 00:31



Фирее,правиха ни тестовете в денонощната лаборатория на Торакс! Аз и друг път съм била недоволна от тях,по други проблеми де!
Аз като сметнах хубаво се оказа,че съм си направила теста точно 2 месеца и 10 дни след последния ми рисков контакт! Дали това време е достатъчно или трябва да го повторя пак?





Тема Re: някои впечатления от меннови [re: anamorph]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано15.06.09 09:13



Аз бих направила тест след трети месец, за по-сигурно. Съвременните тестове са много добри и специалистите препоръчват и по-ранно тестуване, но за всеки случай.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: някои впечатления от меннови [re: anamorph]  
Автор theteacher_ (непознат)
Публикувано15.06.09 16:49



Вероятността да си негативна е наистина много голяма (над 99 %), но все пак за 100 % сигурен се смята тестът на трети месец.



Тема Re: някои впечатления от меннови [re: anamorph]  
Автор penda_na_pijo (непознат )
Публикувано30.06.09 10:12



Аз отидох в СРИОКОЗ ул. "Враня". Влязох почти веднага. Бяха 2 жени, лаборантка и другата беше цивилна, но не и запомних името. Говореше с руски акцент според мен. Никои нищо не ме е питал, само година на раждане и навършени години. Бяха ми казали че ще ме консултира преди и след теста, но нямаше такова нещо. По време на теста бяхме само аз и лаборантката. Боцна ме и стана много бързо. Налжи се да ми стисак пръста,че не ми течеше кръв

. След това ми почисти ръката с памук, подържах го малко и ми залепи лепанка тя. Влеза другата жена, каза ми резултата и докато се усетя вече бях на вратата с лисче (с резултата), брошури, презарвативи и пожелания за приятен ден и успешна седмица. Толкова се бях шашнала, че неразбрах кога стана всичко.



Тема Re: някои впечатления от меннови [re: penda_na_pijo]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано30.06.09 11:14



Мда често се получава да претупат нещата с консултацията, но поне, ако си попиташ могат да предоставят що-годе смислена информация, докато в частните лаборатории и това го няма.



Тема Re: някои впечатления от меннови [re: finish]  
Авторninna (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 18:58



какви тестове се използват в Кабинетите за безплатно и анонимно изследване? Преди месец гледах 'На кафе с Гала" по тази тема. Имаше гост от Центъра за скесуално здраве. Дадоха репортаж и там видях тестовете. Бяха нещо като кръгли контейнерчета? Жената каза че ставали за 5 минути. Тези ли използват КАБКИС?



Тема Re: някои впечатления от меннови [re: ninna]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано01.07.09 21:47



Последните ползвани тестове са точно тези при които резултата излиза като сини точки.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.