Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 04.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Положителен тестнови  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано25.04.09 17:56



Здравейте !!! Приятелката ми е бременна от 6 седмици. Резултата от тестовете е положителен (ELISA и Western Blot) другата седмица сме на консултация да и предпишат лекарства. Тогава ще ни кажат и резултатите от изследванията - вирусен товар и т.н. Заедно сме от 3 години, при мен резултатите са отрицателни. Прочетохме доста и незнам вече дали да вярвам на тези тестове, доколко лекарствата могат да увредят на нейното здраве и на здравето на бебето... За щастие ние сме здраво стъпили на краката си хора, естествено имаше шок от резултата, но сме твърдо решени да продължим напред и да живеем пълноценно. Въпроса ми все пак е : Има ли хора с фалшив положителен резултат от тестовете (от хората четящи този форум, а не "чувал съм за едни хора...") и доколко са вредни лекарствата който ще изпишат???



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.04.09 19:28



Щом ще изписват лекарства, значи има потвърдителен резултат от тест и вече е регистрирана. За съжаление това означава, че е ХИВ+ и не е грешка.
Разбира се, че можете да живеете нормално, да бъдете нормално семейство със здраво дете, стига да вземете необходимите мерки.
Лекарствата имат странични ефекти, но те се преодоляват. Режимът трябва да се спазва стриктно и тогава вирусният товар ще стане неоткриваем, а СД4 клетките ще се вдигнат, което е "златната среда". Има хора, които вече повече от 15 години живеят с този вирус, спазват режим и са пълноценни, така че не се притеснявайте-това вече е просто едно хронично заболяване и информацията от едно време вече не е актуална.
Ако искате ми пишете лична бележка, за да дам повече информация и да ви препратя към специалисти, които ще окажат необходимата подкрепа.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.04.09 19:31



Само да добавя, че за 6 месеца 3 ХИВ+ жени са родили здрави бебета в България, така че не се притеснявайте.



No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано25.04.09 21:32



Ами стигнахме до извода, че и да се притесняваме и да ревем по цял ден - няма смисъл. Живота продължава, ходиме си на работа и т.н. Ще Ви пиша в сряда или четвъртък, след като разберем резултатите...
ПП: Как да ви пиша ЛС?



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано25.04.09 21:45



След потвърдителен тест не може вече да се говори за фалшивоположителен.

Грешката поже да е само на първия етап при експресен тест и то много се раздува тази вероятност от хора без понятие.
При тест с кръв от вената резултата излиза като количество/титър, а когато той е със стойност 1-ца и над, то практически не се случва и потвърдителния да тест да не докаже резултата.

Така или иначе положителен резултата се съобщава на човека, когато има и потвърдителен тест. До тогава обикновенно лъжат нещо за провален тест и необходимостта от повторение.

Ако имате нужда от нещо повече, пиши ми на лични бележки или питай админката за контакт с други хора и организации, работещи с позитивни.
А за бебето се успокойте. Доста сме виждали и все здравички се раждат, когато е правена профилактика на бременността.
Случаите на инфектирани ги има, ако не се е знаело навреме, че майката е позитивна.
Няма да ви е лесно, но живота си продължава и пред вас има доста още.
Тепърва ще се запознаете с адаптирали се. С мутанти.





Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано25.04.09 21:51



Аз да кажа за личните.

Като се регистрираш и логнеш, ще можеш да пишеш и лични бележки.

Регистрацията се изисква за да пишеш и в другите места където можеш за получиш помощ и т.н от каквото се нуждаеш.

Админката ще ти обясни пак де.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.04.09 22:07



Да, ако ревете просто се натоварвате, няма да се решат проблемите с рев. Е, може би ще поолекне малко, но сега трябва да се стегнете и двамата и да се вземете в ръце. Просто ще свикнете с тази мисъл и животът ви пак ще си тръгне постарому.
Както каза Финиш, ще се запознаете с хора със същия проблем и по този начин ще ви е по-лесно, стига да искате.
За да ми пишеш бележка, трябва да се регистрираш тук, което не изисква лични данни, анонимността е гарантирана. Другият начин е да ми пишеш на julkata_@dir.bg.

Давам ти един сайт, който е много полезен с информация за ХИВ+ хора. Сигурно вече сте попаднали на него и сте го чели, но за всеки случай.



Ще чакам да разбера резултатите от изследванията и стискам палци да са добри!
Ако имаш още въпроси, питай. Тук има няколко човека, които могат да отговорят доста компетентно.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано25.04.09 22:41



Виждам, че Fireee и finish са изчерпили темата по същество - само да добавя, че и аз съм с вас и можете да разчитате на помощта и подкрепата ми!



Тема Re: Положителен тестнови [re: Лилит]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 09:48



Благодаря на всички за подкрепата. Засега не мислим да се включваме в групи или организации, нито да натрапваме проблемите си. Единственото от което имаме нужда е компетентно мед. лице което вярваме че ще срещнем в сряда на прегледа (няма да му казвам името

) и наистина достоверна информация относно това какво да очакваме занапред. Ние сме малко над 30 годишни, гледаме трезво на нещата и когато знаем че имаме и морална подкрепа от ваша страна, ни е по-добре. Всъщност само аз знам, защото не искам да натоварвам приятелката ми с още мисли за проблема и четене на мнения и статии. Благодаря Ви отново и ще си пишем и на лични...



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 15:57



И все пак трябва да се знае: жената имала ли е рискови контакти, Уестърн блотът силно/средно или слабо позитивен е бил? (Кои бандове са установени?) Изчакайте да излезе тестът за вирусен товар, тъй като при бременност по-често се описват фалшиво положителни ЕЛАЙЗА и/или Уестърн блот. Лично аз имам съмнение, че може да се окаже фалшиво положителен резултат. Ако вирусният товар е нисък (около и под 1000) или неоткриваем - почти сигурно е, че фалшиво положителен резултат. Най-голяма сигурност имат качествените PCR DNA анализи, които могат да открият HIV дори и при неоткриваеми вирусни товари. Просто изказвам съмнение - не искам да внасям излишен оптимизъм, но казвам една възможна вероятност. Каквото и да се окаже, пожелавам много здраве и щастие на семейството и да се радват на бебчо :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.