Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 06.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Положителен тест  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано25.04.09 17:56



Здравейте !!! Приятелката ми е бременна от 6 седмици. Резултата от тестовете е положителен (ELISA и Western Blot) другата седмица сме на консултация да и предпишат лекарства. Тогава ще ни кажат и резултатите от изследванията - вирусен товар и т.н. Заедно сме от 3 години, при мен резултатите са отрицателни. Прочетохме доста и незнам вече дали да вярвам на тези тестове, доколко лекарствата могат да увредят на нейното здраве и на здравето на бебето... За щастие ние сме здраво стъпили на краката си хора, естествено имаше шок от резултата, но сме твърдо решени да продължим напред и да живеем пълноценно. Въпроса ми все пак е : Има ли хора с фалшив положителен резултат от тестовете (от хората четящи този форум, а не "чувал съм за едни хора...") и доколко са вредни лекарствата който ще изпишат???



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.04.09 19:28



Щом ще изписват лекарства, значи има потвърдителен резултат от тест и вече е регистрирана. За съжаление това означава, че е ХИВ+ и не е грешка.
Разбира се, че можете да живеете нормално, да бъдете нормално семейство със здраво дете, стига да вземете необходимите мерки.
Лекарствата имат странични ефекти, но те се преодоляват. Режимът трябва да се спазва стриктно и тогава вирусният товар ще стане неоткриваем, а СД4 клетките ще се вдигнат, което е "златната среда". Има хора, които вече повече от 15 години живеят с този вирус, спазват режим и са пълноценни, така че не се притеснявайте-това вече е просто едно хронично заболяване и информацията от едно време вече не е актуална.
Ако искате ми пишете лична бележка, за да дам повече информация и да ви препратя към специалисти, които ще окажат необходимата подкрепа.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.04.09 19:31



Само да добавя, че за 6 месеца 3 ХИВ+ жени са родили здрави бебета в България, така че не се притеснявайте.



No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано25.04.09 21:32



Ами стигнахме до извода, че и да се притесняваме и да ревем по цял ден - няма смисъл. Живота продължава, ходиме си на работа и т.н. Ще Ви пиша в сряда или четвъртък, след като разберем резултатите...
ПП: Как да ви пиша ЛС?



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано25.04.09 21:45



След потвърдителен тест не може вече да се говори за фалшивоположителен.

Грешката поже да е само на първия етап при експресен тест и то много се раздува тази вероятност от хора без понятие.
При тест с кръв от вената резултата излиза като количество/титър, а когато той е със стойност 1-ца и над, то практически не се случва и потвърдителния да тест да не докаже резултата.

Така или иначе положителен резултата се съобщава на човека, когато има и потвърдителен тест. До тогава обикновенно лъжат нещо за провален тест и необходимостта от повторение.

Ако имате нужда от нещо повече, пиши ми на лични бележки или питай админката за контакт с други хора и организации, работещи с позитивни.
А за бебето се успокойте. Доста сме виждали и все здравички се раждат, когато е правена профилактика на бременността.
Случаите на инфектирани ги има, ако не се е знаело навреме, че майката е позитивна.
Няма да ви е лесно, но живота си продължава и пред вас има доста още.
Тепърва ще се запознаете с адаптирали се. С мутанти.





Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано25.04.09 21:51



Аз да кажа за личните.

Като се регистрираш и логнеш, ще можеш да пишеш и лични бележки.

Регистрацията се изисква за да пишеш и в другите места където можеш за получиш помощ и т.н от каквото се нуждаеш.

Админката ще ти обясни пак де.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.04.09 22:07



Да, ако ревете просто се натоварвате, няма да се решат проблемите с рев. Е, може би ще поолекне малко, но сега трябва да се стегнете и двамата и да се вземете в ръце. Просто ще свикнете с тази мисъл и животът ви пак ще си тръгне постарому.
Както каза Финиш, ще се запознаете с хора със същия проблем и по този начин ще ви е по-лесно, стига да искате.
За да ми пишеш бележка, трябва да се регистрираш тук, което не изисква лични данни, анонимността е гарантирана. Другият начин е да ми пишеш на julkata_@dir.bg.

Давам ти един сайт, който е много полезен с информация за ХИВ+ хора. Сигурно вече сте попаднали на него и сте го чели, но за всеки случай.



Ще чакам да разбера резултатите от изследванията и стискам палци да са добри!
Ако имаш още въпроси, питай. Тук има няколко човека, които могат да отговорят доста компетентно.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано25.04.09 22:41



Виждам, че Fireee и finish са изчерпили темата по същество - само да добавя, че и аз съм с вас и можете да разчитате на помощта и подкрепата ми!



Тема Re: Положителен тестнови [re: Лилит]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 09:48



Благодаря на всички за подкрепата. Засега не мислим да се включваме в групи или организации, нито да натрапваме проблемите си. Единственото от което имаме нужда е компетентно мед. лице което вярваме че ще срещнем в сряда на прегледа (няма да му казвам името

) и наистина достоверна информация относно това какво да очакваме занапред. Ние сме малко над 30 годишни, гледаме трезво на нещата и когато знаем че имаме и морална подкрепа от ваша страна, ни е по-добре. Всъщност само аз знам, защото не искам да натоварвам приятелката ми с още мисли за проблема и четене на мнения и статии. Благодаря Ви отново и ще си пишем и на лични...



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 15:57



И все пак трябва да се знае: жената имала ли е рискови контакти, Уестърн блотът силно/средно или слабо позитивен е бил? (Кои бандове са установени?) Изчакайте да излезе тестът за вирусен товар, тъй като при бременност по-често се описват фалшиво положителни ЕЛАЙЗА и/или Уестърн блот. Лично аз имам съмнение, че може да се окаже фалшиво положителен резултат. Ако вирусният товар е нисък (около и под 1000) или неоткриваем - почти сигурно е, че фалшиво положителен резултат. Най-голяма сигурност имат качествените PCR DNA анализи, които могат да открият HIV дори и при неоткриваеми вирусни товари. Просто изказвам съмнение - не искам да внасям излишен оптимизъм, но казвам една възможна вероятност. Каквото и да се окаже, пожелавам много здраве и щастие на семейството и да се радват на бебчо :)



Тема Re: Положителен тестнови [re: Bio]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 16:03



А да, забравих да допълня - и ако CD4 и CD8 клетките излязат нормални (като абсолютен брой и процент), на фона на много нисък или неоткриваем вирусен товар...лично аз бих се усъмнил за позитивността на пациента...Пак повтарям казвам една вероятност.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Bio]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 17:15



Интересното в този случай е че моите тестове са отрицателни, при положение че сме от 3 години заедно и през този период не сме се пазили един друг, тя отрича да е имала странични контакти за което съм склонен да и вярвам, но не това е важното в случая. Не се знае от колко години е носител на вируса - може от 3, 6 а защо не и от 10 години ?!? Незнам как ще разберем кой от партньорите и е носител на ХИВ ако трябва да се връщаме 8 - 10 години назад

. Така че хората четящи това да се замислят и да се тестват, и аз винаги съм мислел "това на мен не може да се случи", но ето че се случи с моята приятелка и аз също съм потърпевш от това. Тя си мислеше че ще я изоставя, защото съм можел да почна всичко "на чисто" но аз не искам да загубя и момичето и детето... Няма да се изживявам като лектор но мисля че трябва да бъдем по-отговорни, защото едно пийване на купон и после бърз секс без предпазни мерки може да обърка живота на всеки.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 17:41



И все пак, драснете някой ред тук, като излязат резултатите за вирусния товар и фенотипизирането на лимфоцитите (CD4, CD8..). А имаш ли представа какви са точно резултатите от потвърдителния тест? (Кои бандове на Уестърн блот са открити и с каква реактивност).

Иначе е съвсем възможно след многократни контакти с ХИВ позитивен да си останеш отрицателен, тъй като вирусът не се предава така лесно.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Bio]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 17:52



Ще драснем, ако вземем копие от резултатите. Нямам си на представа за резултатите от теста - доктора ми отвори една папка и там имаше линии на места оцветени в различни цветове. Дадоха ни само протокол от Националната лаборатория - тази която се намира до затвора, мисля че адреса е "Столетов" 44. Сега ни пращат на друго място при друг лекар. Взета е кръв за определяне на вирусния товар и т.н. в сряда ще разберем какво е положението.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор theteacher_ (непознат)
Публикувано26.04.09 23:46



Здравейте, исках само да добавя, може и да се струва излишно на някого да се натяква, че е много важно да започнете да ползвате предпазни средства. Това че до сега не е имало заразяване, не означава че никога не може да ти предаде вируса. Започнете да използвате презервативи и повтори теста след 3 месеца.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 01:15



Пишете, като излязат резултатите. Много ми е интересно на Уестърн блота p31 дали е бил положителен или отрицателен. Както и да, е стискаме палци бъдещата майка да е в добро състояние.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Bio]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано27.04.09 01:26



Колкото и да ти се иска, не мисля, че ще имат достъп до нужната ти информация.



Тема Re: Положителен тестнови [re: finish]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 01:58



Нищо, да се надяваме, че в сряда човечецът ще пише какво е станало.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Bio]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 10:58



Здравей, аз също те подкрепям и наистина ти се възхищавам на решението ти да запазите бебето и да си останете едно нормално семейство, каквото всъщност сте. Аз съм бременна също и по повод бременноста ми откриват хив. Разликата при мен е че приятелят ми като разбра реши че неиска да има нищо общо с мен и детето, въпреки че аз съм почти сигурна че той ме е заразил, даже отказа да си направи тест.Но както и да е, него вече не го мисля, мисля за детето си и се надявам всичко да е наредq както ще се моля и при вас всичко да е ок. Ще се радвам да ми пишете



Тема Re: Положителен тестнови [re: sa6a]  
Авторliolio (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 13:41



Ако ти ме заразиш, в процеса докато правим бебе, или после в брака, ще те убия.



Тема Re: Положителен тестнови [re: liolio]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 15:04



а ако е обратното, тогава какво ще направиш със себе си?



Тема Re: Положителен тестнови [re: sa6a]  
Авторliolio (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 15:44



Аз съм рационален пурист, и изчислявам риска. При мен няма ако, всичко се знае, и вината щеше да е ясна на кого е.



Тема Re: Положителен тестнови [re: liolio]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 16:06



и при мен всичко се знае, но въпреки всичко не съм го обвинявала, защото знам че никой не е застрахован и на всеки може да се случи, въпреки че съм се пазила преди това, фактите са си факти, случи ми се.Пък и да обвиняваш някого нещата няма да се променят и на теб няма да ти стане по леко. Успех



Тема Re: Положителен тестнови [re: liolio]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано27.04.09 16:39



Ми спри да правиш секс, пич. Така е най-сигурно, че няма да ти се случи. Тогава просто ще си недоебан.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: sa6a]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 17:55



Здравей sa6a !!! Искам да те попитам ти в кой месец си и дали вземаш някакви лекарства, и ако да, как ти се отразяват. А относно твоя "приятел" - ти си знаеш...



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 19:13



пиши ми на sa6a09@abv.bg, че тук не ми е много удобно



Тема Re: Положителен тестнови [re: liolio]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано27.04.09 21:22



Ми то на -ист завършва и тракторист и чекиджист.

Хич биля значение няма какъв се смяташ сам.

Тук си от горните категории.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Авторliolio (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 23:54



Няма да спра да еба жена си, аз си казвам. А като тръгна да умрам ще слушам точно такива умници като теб...



Тема Re: Положителен тестнови [re: liolio]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано28.04.09 09:00



Значи ли, че нямаш вяра на жена си какво може да ти донесе.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Автор poltroon (новак)
Публикувано29.04.09 07:09



Aма че льольо!





Тема Re: Положителен тестнови [re: sa6a]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 18:11



Резултатите още не са готови, така че ше разберем може би чак след тези празници - около 8 -ми май....



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 21:12



И аз така си мислех, това нещо няма как да ми се случи. Ама на, стана. Адски неприятно но трябва да се държим и продължаваме напред!



Тема Re: Положителен тестнови [re: aнoнимeн]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 22:24



Ами това е живота !!! Когато сме имали възможност да мислим не сме го правили, а сега и да мислим няма да променим кой знае какво. Лошото е в отношението на околните заради което трябва да сме анонимни, иначе бихме могли да бъдем полезни на хората. Сега има разни директори на агенции и т.н. които младите като ги гледат въобще не се впечатляват от думите им. Дори съм сигурен че някой случайно попаднал тук си мисли "Тея си пишат тука някакви измислици от скука да им се връзват хората". За мен цялото ни общество е доста далече от проблема и само такива като нас го осъзнават и то чак като попаднем в това положение. До преди 1 месец въобще не ми пукаше за проблема, чак сега започнах да се запознавам по-обстойно с фактите. Не вярвам че накоя лелка или чичко на 60 години който говорят по телевизията за проблема могат да се поставят на наше място. Дори и по-младите специалисти. Кой ще обясни на приятелката ми как да кажем на майка и за ситуацията? Нали ще съсипем жената и ще я вкараме без време в гроба!!! Сега се крием като ученици като ходиме по лабораториите, после при раждането със секцио пак трябва да лъжем. А след това не трябва и да се кърми бебето и ще станат много въпроси "защо"... Уф, май се поувлякох...



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано30.04.09 00:15



Остава ти утешението, че поне знаеш какво да правиш или кого да попиташ.
Ползвай тази пълноценно опция, която не на всеки е дадена от съдбата.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано30.04.09 13:51



Съдейки по постингите ти тук, си мисля, че си страхотен човек - вероятно приятелката ти също. В началото е нормално и двамата да сте малко ошашавени, но скоро всичко ще си дойде на мястото, колкото и да не ти се вярва сега.

Ако имате нужда от личен разговор, разяснения или каквато и да било подкрепа, можете да разчитате на мен - мисля, че съм доста "напред с материала", освен това съм и психолог, така че мога да помогна. Можеш да ми пишеш на имейл:

(или на този в профила ми, но него доста по-рядко го проверявам). Другият вариант е да се регистрираш и да ми пишеш бележка.

Хайде, кураж!



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторAлвxia (Нерегистриран)
Публикувано02.05.09 21:50



именно за това че ще излезнат за вбъдеще мноо въпроси, ти предложиха, да се свържеш с НПО-та които работят с ХЖХ/С. Освен всичко друго те имат опит и ще ви помогнат доста. Най малкото с конкретна информация точно таква каквато търсиш - не аматьорска. .
Относно резултатите, които очакваш да излезнат след празниците може и още да се забавят - Отделението за лечение на Имуносупресирани в София към ИБ не е от "най-любезните" бързаци.
Листа с "цветовете" който са ви показали е теста а резистентност на конкретния фенотип на ХИВ.
И само още един коментар: Въпреки всичко съществуват българи ( 7% от населението) което е резистентно към някои от щамовете на ХИВ. Това се дължи на факта, че те имат генетичен дефект в клетъчните рецептори които служат за навлизане на вируса в клетките. По тази логика детето също може да е от тези поради наследсвеността. Така че отрицателния резултат при тебе не е "изненадва".



Тема Re: Положителен тестнови [re: Aлвxia]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано03.05.09 06:38



Е как ще са им показали тест за резистентност още в потвърдителната, като още чакат резултатите си за клетките.

Видели са си блота вероятно.

А резултатите определено ги забавиха покрай празниците.

То и по-малко хора ходят на контролни и се събират по-малко проби.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Aлвxia]  
Автор theteacher_ (непознат)
Публикувано04.05.09 21:23



Не можеш да разчиташ на това, че може би си резистентен.. трябва да се ползват презервативи.



Тема Re: Положителен тестнови [re: theteacher_]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано04.05.09 22:10



Ако става дума тая прословута мутация е налице не в българите, а в цялата т.н. кавказки тип раса, което не е друго, а белите.

И какво от това.

Все едно белите в тази си част са застраховани.

Що ли досега не са въвели един тест за това и давай да се ..... безразборно.

Но .... всички пишещи и уповаващи се на темата за мутацията според мен спекулират и опасно заблуждават четящите.

Нещата не са толкова прости и безопасни.



Тема Re: Положителен тестнови [re: finish]  
Автор poltroon (новак)
Публикувано05.05.09 08:03



Баш така си е. Аз много не ги разбирам тия работи, но доколкото съм чел нещо по въпроса, на тези индивиди им липсва някакъв рецептор(обозначават го с едни цифрички и буквички), за който ХИВ обичайно се захваща, за да се намърда в клетката, да се размножи и да я унищожи. Само че тъй като ХИВ е хитряга и приспособенец(както всички вирусчета, бай дъ уей), в определени случаи успява да се вкопчи в друг рецептор,който не използва традиционно и който въпросните 7 % все пак си имат. Тъй че който иска да се .... безразборно, трябва да използва кондомчета.
Аз не мисля, че се спекулира с темата за незаразяемата мутация, по-скоро не бива да се уповаваме само на нея и да се надяваме, че тоя, дето сме решили да правим с него джиджи-биджи, ще да е с резистентни клетки по рождение





Тема Re: Положителен тестнови [re: poltroon]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано05.05.09 11:01



То ако ще си лафим то темата, за тази мутация има теория, че е свързана с 19-ти век и "испанския грип".



Тема Re: Положителен тестнови [re: finish]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано05.05.09 23:24



В случая няма значение дали съм резистентен или не. Това което видях е резултата от "блота". Засега чакаме следващото посещение при чичо доктор и се занимаваме с ежедневието - ходихме на почивка за 2-3 дена, сега пак на работа и т.н. Скоро няма да имам възможност да си задавам въпросите често, тъй като ще сменям работата - чакаме дете и трябва да се погрижа за финансовата част - по-натоварена работа за повече пари. Благодаря на всички отзовали сме - ще изчакаме за повечко инфо и ако имам въпроси който сме пропуснали при доктора ще се свържа с тези който са оставили координати. Засега живота си продължава по старому и се надявам още дълго да е така и да нямаме скоро неприятни новини.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано06.05.09 08:38



И ние чакаме заедно са вас.





Тема Много просто:нови [re: finish]  
АвторKalimera (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 12:18



Дани в потвърдителната взима кръв за потвърждение, товар и резистентност. още на място
Ивайло (по точно Марга Мима, или която и да е) взима на първата контрола, чак след 1 месец праща я на Христо и веригата се забавя. Така има резултати от товар но не и от клетки.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторKalimera (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 12:26



Ако само на резултатите на "блота" е определена вече терапията -то много жалко наистина. Повече няма да се намесвам, все ми е тая кво е показала Вяра.
искаше мнение на компетентна и аз като с такова се намесих.



Тема Re: Много просто:нови [re: Kalimera]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано06.05.09 16:36



Айде сега кажи откъде си я измисли тая схема на работа.



Тема Re: Положителен тестнови [re: Kalimera]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 08:10



Все още няма предписани медикаменти нито пък терапия. Не се заблуждавайте - резултатите не са готови !!! Утре само ще се обадиме да питаме за резултати че не ни се препуска нагоре-надолу само да ни кажат че не са готови. Единствения резултат дотук е че ELISA и Western Blot са положителни...



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 20:58



CD4- 205. Положението е зле. Вирусния товар още няма резултати. Предписаха лекарства.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано12.05.09 22:30



Не се притеснявайте,положението не е чак толкова лошо.След 2-3 месеца на терапия всичко ще си дойде по местата.Познавам хора които са били с 10-15 клетки и след започване на терапия са си в идеално състояние.
Важното е сега да не го мислите толкова ХИВ-чо.Колкото повече му обръщате внимание,толкова повече ще ви напомня за себе си,знам го от опит.
Горе главата.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.05.09 00:05



Можеше и по-зле да е. Не се притеснявайте.

Каква терапия, ако не е тайна?

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 00:14



Kaletra и Combivir, бас държа (или пък може би Fosamprenavir/r с Combivir)



Тема Re: Положителен тестнови [re: Bio]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано13.05.09 09:36



Първото. Първото ще да е.

Бременна е все пак и си имаме Калетра Мелтрекс. :)

В изобилие.



Тема Re: Положителен тестнови [re: finish]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 10:41



Имаме участник познал верния отговор - Combivir i Kaletra. Така, искам да попитам за що не ни дават копие от резултатите от тези изследвания??? Вчера като ги поисках ми отговориха че нямат такава практика. Само ми написаха на едно листче (не го нося в мене) CD4-205, CD8 -447(не съм сигурен дали беше толкова) и процентното съотношение CD4/CD8. Все пак в правото на пациента е да бъде информиран. Отделно че в болницата наблюдаващият бременноста доктор също беше силно озадачен от този факт и спомена че други случаи като нашия хората си имат резултатите от изследванията. Де факто ние не разполагаме с нищо черно на бяло въз основа на резултатите от какво изследване се назначава тази терапия.



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 16:13



Фактът, че жена ви има ХИВ инфекция и е едновременно бременна, е достатъчен за инициирането на антиреттровирусна терапия. Независимо от имунния и вирусологичния статус терапия се започва с цел снижаване на риска от вертикална трансмисия (от майката на бебето) на вирус - от около 25% на около 1%. Предписаната комбинация е много потентна и бързо ще снижи вирусния товар до неоткриваем и ще покачи CD4 клетките на майката. Сега най-важното е да се придържате точно към предписания режим и да не пропускате доза, дори и при факта, че поради наличието на Калетра, той е по-прощаващ при пропускане на доза от efavirenz съдържащите. Най-неприятният страничен ефект на Калетра е диарията, който естествено може и да не се наблюдава, a от combivir-a - анемията, поради наличието на AZT (Retrovir) като компонент. Интересно е да питате освен за абсолютния брой CD4 клетки, и за техния процент спрямо лимфоцитите, който е по-показателен. Преди инициирането на терапия е необходим тест за резистентност на HIV. Мисля, че при такъв добър режим, добро придържане към терапията и тясно мониториране, няма да имате проблеми в скоро бъдеще!



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано13.05.09 18:19



Наистина не е практика да дават бележките с резултатите.Не знам защо,но навсякъде е така.
Даже в отделението в София има практика да ги казват само ако са на кеф и ако сте им симпатични,иначе отговора е "Резултатите не са твоя работа.Твоята работа е да си пиеш терапията". А ти ако искаш да се оплачеш арменския поп работи постоянно



Редактирано от bat_out_of_hell на 13.05.09 18:21.



Тема Re: Положителен тестнови [re: bat_out_of_hell]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 20:19



Не оспорвам назначената терапия,не съм капацитет някакъв, ама не живеем в 19-ти век когато попа е бил и доктор, да ни пее една молитва и вземи това и не питай!!! Съвсем нормално е да имаме копие, като отидем някъде на консултация няма какво да покажем. / в горния пост споменах че доктора който следи бременноста има опит с ХИВ позитивни/



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано13.05.09 23:03



Отговорът следва да е нецензурен. Но не е нищо ново.

Все пак с малко сплашване и цитиране на Закона за здравето пробвай какво ще се случи. Тя има право да бъде информирана, като и всеки друг пациент и на второ мнение, но това се игнорира по подразбиране за позитивните.

Просто поискай специална епикриза за акушера, както те искат изследванията относно бременността от другите специалисти.



Тема Re: Положителен тестнови [re: finish]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано13.05.09 23:42



И можеш ли да познаеш какво ще се случи ако опитат да сплашат великия капацитет? Със сигурност ще направи така че да са принудени да се преместят в друго отделение за контроли,както принуди мен.Но пък и да си мълчат не е решение.Просто в случая не знам кой от двата варианта е по-добрия.



Тема Re: Положителен тестнови [re: bat_out_of_hell]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 23:46



Великият капацитете д-р Еленков ли е?


Нямам лоши чувства към докторите, ама сега на монопол ли ще си играем? Ако не ти харесва при нас - иди другаде. То май няма голям избор и положението си е монополизъм отвсякъде...



Тема Re: Положителен тестнови [re: bat_out_of_hell]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.05.09 23:54



Е, доколкото разбрах, напоследък са започнали да обръщат повече внимание на пациентите и са по-внимателни. Все пак, според мен е редно просто да се намекне на новооткрит човек, че трябва и сам да се интересува от състоянието си и да търси информация, за да е достатъчно компетентен и да знае какво се случва с него. Плюенето на лекарите не помага, особено когато човек не е наясно със ситуацията. Не че защитавам Еленков или когото и да било, но според мен е по-важно да се обърне внимание на човека върху някои други подробности, а не да му се разказват индивидуални случки, които могат да го накарат да се съмнява в компетентността на лекарите веднага след попадането му там по една или друга причина.
Да, факт е, че не дават резултатите черно на бяло, но може би има и начин да ги дадат, щом те ще бъдат необходими на друг специалист.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.05.09 23:56



Та всъщност искам да кажа, че за да е жив и здрав, човек трябва да си пие лекарствата и да си ходи на контролите, да си спазва режимите и да се грижи за себе си, защото ако не ги прави всички тези неща нито Еленков, нито господ могат да му помогнат.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 23:59



Това не е важно, пиша тука не да се заяждам и да се оплаквам от системата и т.н. Искам да споделим опит и информация от първа ръка, тука има "стари кучета"

и за поуплашените новобранци е добре да понаучат това - онова, че май някои доктори не са много словоохотливи (пак се позаядох малко де). Няма да спамя излишно, само да спомена че още след първич прием на лекарствата се започна с диарията. Осведомени сме за тези странични ефекти и се надяваме да отшумят скоро.
Поздрави на всички!!!!



Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано14.05.09 00:09



Напълно споделям това мнение...



Тема Re: Положителен тестнови [re: qwerty]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано14.05.09 09:14



Може би ще се наложи да се борите с диарията известно време...
Всъщност точно тук можеш да се оплакваш колкото си искаш, даже и понякога да се заяждаш, когато ти е криво, ние ще го приемем

щото сме готини.
И винаги можеш да питаш за всичко. Имате ли брошури за страничните ефекти и справянето с тях? Ако не - мисля, че ги има на Ако ги няма мога да пратя на мейл.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано14.05.09 10:39



Диарията е неизбежен спътник на добрия "калетраджия".



После може да му е жал, като се разделят.





Тема Re: Положителен тестнови [re: Fireee]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано14.05.09 11:09



Да,обръщат повече внимание,защото в отделението има нов лекар който го прави.
А колкото до индивидуалните случки...Преди 3 години се опитах да направя собствена анкета сред пациентите на отделението в София,кой лекар се държи най- /меко казано/ незаинтересовано с тях.От 74 човека 53 посочиха Елените,18- "мис Цици" и 3- д-р Янкова.Естествено тогава ги нямаше още останалите 2-ма лекари..А омиротворителите ме натиснаха да спра с анкетата.
Но все пак мисля че е достатъчно показателно.

Редактирано от bat_out_of_hell на 14.05.09 11:32.



Тема Re: Положителен тестнови [re: bat_out_of_hell]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано14.05.09 23:29



Леле това е супер интересно.



В общи линии статистиката е практически потвърдена и от мен.

Но то всичко е както си постелиш.

Ако успееш да се "качиш" на главата на лекаря и ще си имате уважението.

Няма нужда от скандали. Просто малко настойчивост и твърдост щом и когато се налага в тона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.