Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 27.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови  
Автор shypi (непознат )
Публикувано08.03.09 20:31



Моля, хора дето наистина разбират от начините за инфектиране с ХИВ да ми пишат.

Не го бях мислил ама като прочетох тази тема която е пусната в друг форум за инфектиране от дръжката на вратата се замислих.

Правих си тест за ХИВ в КАБКИС ,без повод ,просто реших да си направя за всеки случай и излезе отрицателен ,обаче като ме тестваха ми сложиха памук със спирт на пръста на ръката и си постоях пред кабинета докато стане готов резултата и през това време си изхвърлих памука в кошчето в коридора пред вратата ,незнам колко ми е било спряло кръвотечението обаче може и да не е било напълно не обърнах внимание (както казах не съм се замислял това дали е опасно). Дотук изясних ситуацията ми ,тревожа се защотото преди да вляза в кабинета да ме тестват излязаха две момичета от кабинета ама точно преди мен (щом на мен не ми сложиха лепенка значи и на тях не са им сложили) та ако като са си отваряли вратата са омацали дръжката с кръв(и те са си чакали резултата в коридора все пак и едва ли са седели часове с памука на пръста) и аз съм я стиснал с убоденото? Мога ли да се инфектирам с ХИВ? Да чакам ли да минат 3 месеца и да ходя да се изследвам пак? Моля ако някой е чувал за подобна случка в която има вероятност да се инфектира човек да пише.



Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: shypi]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано08.03.09 22:35



Що ли ми се струва, че тази дръжка вече става банална...
Не, няма опасност.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: shypi]  
Автор about blank (to be filled in)
Публикувано08.03.09 22:36



Аз не съм чувал за подобна случка, при която да е станало инфектиране с ХИВ и мисля, че и другите не са чували. Ситуацията, която описвате, е с нулев риск от заразяване.
За Ваше спокойствие си направете тест след три месеца, няма да ви навреди.



Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: about blank]  
Автор theteacher_ (непознат)
Публикувано09.03.09 00:28



Не, няма никакъв смисъл от тест след 3 месеца при ситуации с нулев риск.



Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: Fireee]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано09.03.09 09:31



тук наистина 90% са параноици

как ги търпите

Познаеш ли себе си докрай - значи да умреш.

Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: theteacher_]  
Автор shypi (непознат )
Публикувано09.03.09 10:06



Последно ,няма смисъл да се изследвам пак заради това ми притеснение? Извинявайте хора ,наистина ако ви ангажирам с глупости ,просто човек като незнае по-добре да пита, както и реших да направя.
Чета некви неща за смесване на кръв или досег с кръв и затова се притесних ,ако може разяснете каква е разликата че да знам от какво да се пазя.



Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: shypi]  
Автор theteacher_ (непознат)
Публикувано09.03.09 10:40



Коя част от " нулев риск " не е ясна? ХИВ се предава чрез сексуални контакти, инжекиране на интравенозни наркотици и от майка на бебе.



Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано09.03.09 10:50



Трудно, наистина трудно

Но пък понякога е весело, особено с комарите, които сеят зараза

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: theteacher_]  
Автор shypi (непознат )
Публикувано09.03.09 11:49



Четох ,че било опасно ако попадне кръв върху наранена кожа ,затова немога да разбера каква е разликата от тоя случай който описвам. И изобщо какви контакти с кръв са опасни тогава освен интравенозното вземане на наркотици?



Тема Re: да се изследвам ли пак след 3 месеца?нови [re: shypi]  
Автор Haвиraтop (ангел напоител)
Публикувано09.03.09 12:02



За такива случаи си носи влажни антисептични кърпички и се почиствай,като те е страх.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.