Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 27.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да изолираме...нови  
Автор about blank (to be filled in)
Публикувано27.02.09 20:31



"болните от СПИН", предлагат тука разни корифеи или както многоуважаемия м-р Р. ги разкри - гении на мисълта и науката


Но а кажете какво да ги правим ония сестри от Тетевен, дето ръчкали няколко пациента в болницата с една и съща игла и заразили 11 човека с хепатит Ц - ? Направо не мога да повярвам, че това се случва в 21-ви век! Но имам чувството,че както се пееше в една популярна песен навремето - туй няма го даже в Албания,нито в Зимбабве...
А кажи с'я Жоржи, тез сестрички тях къде да ги изолираме? Или те ще се оправдаят с ниските си заплати?
А кажете, как ще обясним от тук нататък на всички притеснени, че няма никаква опасност да се заразят при медицински манипулации?
И кажете защо България е все в дъното на разни международни скандали? Дали пък е толкова случайно?
Отвратен съм! нямам думи повече...

Редактирано от about blank на 27.02.09 20:32.



Тема Re: Да изолираме...нови [re: about blank]  
Автор Haвиraтop (ангел напоител)
Публикувано28.02.09 00:02



Интересно как са наказани сестрите,със строго мъмрене предполагам.





Тема Re: Да изолираме...нови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано28.02.09 23:01



Да, това е доста подходяща за ситуацията тема. Понеже тук много пъти са казвали, че ако е заразен човек при кръвопреливане примерно, той не бил виновен и трябвало да го съжаляваме, а ако е при секс-направо да го изолираме!


Аз лично нямам идея как ще се погрижат за горките хорица, които просто са се лекували, а са им натресли по-голяма беля... Ама едва ли някога ще разберем имената на виновниците.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Да изолираме...нови [re: Fireee]  
Автор about blank (to be filled in)
Публикувано28.02.09 23:14



А, те вече казаха, че било невъзможно да се разбере кой точно го е направил пръв и е главния виновник! Ако сме нормална държава, трябва да изметат целия персонал на тази болница, щото аз не смятам, че това може да се нарекат медицински лица! Но понеже сме ненормална държава, това няма как да стане, най-малкото поради въпющия недостиг на работници в здравеопазването. И така си стоим в този омагьосан кръг. Иначе, ако бяхме нормална държава, знам и други болници, в които трябва да мине голямата метла....Ама за там пък съвсем не знам от къде ще се намерят други...
както казваше покойната ми баба - настанаха едни времена - ни да се раждаш, ни да умираш





Тема Re: Да изолираме...нови [re: about blank]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано03.03.09 21:12



Ако сме Бяла Държава...
Да, да, ама не сме, защото ако бяхме Бяла... Първо щеше да излезе Министърът, да обяви, че е Уволнил цялото ръководство на медицинското заведение и случаят е предаден на Прокуратурата, да се извини и да подаде оставка ...

Да, да, ама не ...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Да изолираме...нови [re: about blank]  
Автор Haвиraтop (ангел напоител)
Публикувано06.03.09 18:08



По радиото казаха,че с въпросната игла в Тетевен са били "отпушвани" системите на болните.



Тема Re: Да изолираме...нови [re: Haвиraтop]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано06.03.09 19:39





Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Да изолираме...нови [re: Haвиraтop]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано07.03.09 09:19



И пишеше, че има дисциплинарно уволнени и наказани лекари и сестри, а шефката на белодробното си е подала оставката. Всички 11 човека ще повдигнат обвинения.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Да изолираме...нови [re: Fireee]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано07.03.09 09:38



Би трябвало Прокуратурата да се е самосезирала... Та това си е /како и да го погледнем/ престъпление, извършено чрез възползване от служебното положение. Би трябвало да се гледа по съкратена процедура...
Не ме е срам, че сме по-изостанали от другите Европейски страни /след толкова години и то какъв Комунизъм.../, но умирам от срам, че в моята държава продължава да има хора, които не знаят смисъла на думата "Професионализъм"

Не бих се учудил, ако при ваксинация за шарка заразят някой с Ебола ...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Да изолираме...нови [re: Haвиraтop]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано07.03.09 14:04



Ами, да.
Ходят си дрислите недоучени с една спринцовка с хепаринчето в джоба на престилката и бучкат наред във всяка стая като изключват венозен път.
Познато и от минало и от настояще.
Грозно и тъпо, но някак си мило по нашенски.



Но да не мислите, че само сестрите ни са недоучени.
Другата по-изучена масова паплач, продукт на нашенските универ-маги не им отстъпва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.