Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 19.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема При кръводаряваненови  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.03.09 20:18



Прави ли се тест на кръвта и ще ме уведомят ли ако е необходимо?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: При кръводаряваненови [re: Изyмeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано07.03.09 22:09



Ще те уведомят, но чак след като дадеш кръв. Освен това ще попълваш въпросник, според отговорите ще преценят дали е редно да бъдеш кръводарител.
Не е зле все пак сам да си направиш тест в някой КАБКИС, просто за да си сигурен, че ти няма нищо



No Fear
Destination Darkness


Тема Re: При кръводаряваненови [re: Fireee]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.03.09 22:23



Просто дарявах кръв миналата година, сега пак ще ходя. Нямам намерение да си правя тест след като така или иначе проверяват.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: При кръводаряваненови [re: Изyмeн]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано08.03.09 00:50



Сега ще те светна защо това ти поведение е доста и чисто егоистично и ако даряваш кръв по различни от комерсиални причини вземи ме послушай.

Важното, което следва да знаеш за даряването е, че ако се открие при тестването проблем се изхвърля не само твоята кръв, а и на няколко други хора, защото не се тества отделната банка, а партида от няколко смесени.

И разбира се е лошо да се изхвърля такава ценна суровина, само за да разберял някой си, има или няма инфекция.



Тема Re: При кръводаряваненови [re: finish]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.03.09 01:00



След първия път няма смисъл от тест, тъй като е практически невъзможно да съм се заразил с болест предавана по кръвен път през последната година.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: При кръводаряваненови [re: Изyмeн]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано08.03.09 07:27



Девствена година, редовно ползване на презервативи и липса на инвазивни процедури в болница, не си попадал в улично или домашно сбиване с проливане на кръв.





Тема Re: При кръводаряваненови [re: finish]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.03.09 09:14



Горе-долу така е. Последно преди седмица котката си пробваше ноктите на крака ми.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: При кръводаряване [re: finish]  
Автор about blank (to be filled in)
Публикувано08.03.09 22:44



щом пича е сигурен в себе си, ако ще да се изследва предварително, това няма толкова голямо значение.
Обаче ти ме хвърли в недоумение - каква е логиката да се тества партида от няколко банки, вместо всяка отделно? - звучи ми налудничаво - като открият, че партидата е заразена, да изхвърлят и без това туй дето не достига, та ако вътре е имало 4 дози чиста кръв, заради петата заразена да си заминат и останалите?
И още нещо - всички знаем, че изследването за ХИВ е доброволно и анонимно, но като се има предвид сериозността на процедурата "кръводаряване", аз бих бил склонен да се въведе задължителен тест преди кръводаряването. Който не желае да се тества на място, просто няма да дарява и си тръгва по живо,по здраво. - не е ли по-логично, вместо после да тестваме 5 човека едновременно? И недай си боже да изхвърлим кръвта!



Тема Re: При кръводаряваненови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано08.03.09 22:58



А нали се сещаш, че има и прозоречен период

Така дори да се тестват, не е сигурно, че не са ХИВ+, а във въпросника винаги могат да поизлъжат малко. Защо ми се върти в главата, че се прави PCR на дарената кръв?

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: При кръводаряваненови [re: Fireee]  
Автор about blank (to be filled in)
Публикувано08.03.09 23:21



Ми някой по-умен и опитен от нас май го беше казал някъде по-назад, ама съм стар и не си спомням


Иначе си права за прозоречния период и май предложението ми за тест преди кръводаряване е лишено от логика и смисъл... Освен ако не затворят кръводарителя на пост и молитва 3 месеца
Ако правят PCR, това може би обяснява защо го правят накуп, иначе доста скъпичко ще излезе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.