Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 21.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся си логично обяснение  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано16.02.09 08:33



Един ден си седях и си се чудех нещо.Уж толкова време вече живея с вируса,уж би трябвало да се предполага че почти всичко трябва да ми е ясно.....Е да,ама не.

Чудех се ,мама му стара,как тъй човек с вирусен товар / да речем / 5 000 и някакви си /в най-добрия случай при подобен товар/ 500 ЦД-4 клетки,може да оцелее.От какъвто и ъгъл да го погледнеш ,все не бива.И 2:1 в полза на вируса да е резултата,клетката така или иначе е мъртва.И?Айде де?

Питах лекар - отговора беше че в медицината 2+2 не е 4.
Питах човека от който винаги си взимам акъл за такива нерешени въпроси - погледна ме така, както баща би погледнал детето си което се е скрило под масата и пита "Тате,това ли е тавана?", и отговор не последва.
А аз искам да знам пъъък



Вие,като добри приятелчета,ще ми помогнете ли да си реша задачката?

Редактирано от bat_out_of_hell на 16.02.09 09:31.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: bat_out_of_hell]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано17.02.09 04:08



Не ми стана много ясно, но да ти кажа, че вирусът се крие в различни буфери в тялото и дори да е напълно изчистен от кръвта пак след време се появява. Ще се радвам да ти е помогнало.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: joro]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано17.02.09 04:28



Нямах точно това предвид,но все пак ти благодаря за напъна да ме разбереш.Явно сутринта като съм писала темата мозъка ми още не е смилал нормално.Като гледам и колко малко вирусен товар съм турила за пример,то е ясно.


Идеята ми не беше за вируса в депата който е в латентно състояние.Оня там си спи и 5 пари не дава кой ,какво и защо.Пък и май доколкото помня /ако останалото ми сиво вещество не е заспало съвсем/,латентния вирус не се отчиташе в общата сметка.
С две думи ,идеята ми е,как така товара не "изяжда"/"убива" или както ви е удобно/ абсолютно всички ЦД-4,като е с десетки,а понякога и стотици пъти по-многоброен.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: bat_out_of_hell]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано17.02.09 06:22



Т.е. търсиш истината защо съотношението 1:10 или 1:100 или 1:1000 и т.н. не се равнява все пак на 1:1.

Труден въпрос и не ми е известно някой да знае със сигурност отговора или все пак само големите специалисти имат право да градят теории за това.

При война съотношението настъпваш към отбраняващ се още от древността се е считало, че трябва да е 3:1 за да има успех.
Не, че е обяснение за твоите вълнения, то все пак и за това просто опита е посочил необходимото.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: joro]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано17.02.09 06:25



Вирусният товар се мери само в кръвната плазма, респективно този в тъканите и т.н. остава скрит и не е в сметката на питащата приятелка.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: finish]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано17.02.09 08:01



Яснооооо,щом дори и ти не разбра въпроса ми,явно вече ми е време да спра да пиша по форумите.


Питането ми е защо след като при война съотношението за успех е 3:1,как така при съотношение 10:1 или даже 100:1 фронта е удържан толкова дълго време.Е,всички знаем че без подкреплението на ВААРТ,клетките нямат никакъв шанс,но как удържат 3...5....8....че и 20 години даже преди имунитета да се срине.

Редактирано от bat_out_of_hell на 17.02.09 08:02.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: bat_out_of_hell]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано17.02.09 09:32



Как точно от това, че въпросът ни затруднява, следва, че трябва да спреш да пишеш по форумите?

Просто питаш нещо доста специализирано, което явно е висш пилотаж, непосилен за нашите любителски знания.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: Лилит]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано17.02.09 09:41



Не,слънце,просто явно не задавам въпроса си правилно щом дори такъв блестящ и ерудиран ум като този на finish не можа да схване от раз какво питам.
От което си вадя веднагически заключението че нещо пак почва да ми куца с общуването,а именно си разбирам само аз какво искам да кажа.От което могат да се извадят и повечко заключения при един по обстоен анализ,ама да спирам че се олях.

Редактирано от bat_out_of_hell на 17.02.09 09:46.



Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: bat_out_of_hell]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано17.02.09 10:11



Това, че сама си разбираш какво искаш да кажеш, е постижение, с каквото малцина могат да се похвалят - ако не вярваш, почети малко из форума.





Тема Re: Търся си логично обяснениенови [re: bat_out_of_hell]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано17.02.09 10:13



Разбрял съм тъ още у първиу път.
Отговор обаче тиквата не родила.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.