Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 30.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Изследвания  
Автор strahliv (непознат )
Публикувано02.02.09 18:20



Искам да попитам какво ,ще ме посъветвате ,налага ми се да си направя изследвания в Национален център по заразни и паразитни болести в София ,като изследванията са с венозна кръв ,много се тревожа да не вземат да използват една и съща игла или нещо друго което може да бъде опасно за мен, мисълта ми е че се тревожа да не ме инфектират с ХИВ.
Дали мога аз да си купя атрибутите който трябват за вземане на кръв или пък ми кажете какво да питам или да следя като ми вземат кръв?



Тема Re: Изследваниянови [re: strahliv]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано02.02.09 22:06



Не съм много-много запознат, но мисля, че в Национален център по заразни и паразитни болести не правят изследвания на хората. Там извършват нещо като научно-изследователска дейност.
Ако все пак си се уредил с връзки за подобна сложна операция, питай ги тях за атрибутите. В тая финансова криза нищо чудно да са почнали да перат и гладят иглите...





Тема Re: Изследваниянови [re: about blank]  
АвторMляc (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 07:48



Не си прав.
Бизнесо е навсякъде.
Правят ред изследвания, вкл. и за ХИВ дори.
Припомни си къде е лабораторията на Бешков в кой център.

А науката е само част от играта с пари.



Тема Re: Изследваниянови [re: Mляc]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано03.02.09 08:35



Да, така е. Но не ходят лично хората там доколкото знам, а се носят лабораторни проби - кръв, урина, сълзи, сополи и др.под. секрети

Които се вземат в други лаборатории, центрове и др.под....



Тема Re: Изследваниянови [re: about blank]  
АвторAAмa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 10:33



Бе, ... не си прав и туй ту.

Даже консултации от специалисти можеш да получиш на място.

Отиваш на портала и казваш, че ти требе примерно изследване за херпес и цвък те пращат при женката на Дундю, сиреч Дундаровица, която все още не е пенсионерка.
И си плащаш естествено за вещите съвети и вземане на пробата и самото изследване.
Само не е ясно на кого плащаш и къде отиват парите.



Тема Re: Изследваниянови [re: AAмa]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 14:04



И аз съм съгласен. В по известен като НЦЗПБ можеш да си направиш изследване. По-скоро не е много публично разпространено като място. А на кой адрес ще се изследваш? В центъра или до затвора?





Тема Re: Изследваниянови [re: Пeнчo]  
Автор strahliv (непознат )
Публикувано03.02.09 14:21



в кв. Банишора се води мисля ,не е в центъра



Тема Re: Изследваниянови [re: strahliv]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 16:52



Значи до затвора

на адрес: Бул. "Столетов" 44А. Там е потвърдителната лаборатория по ХИВ и не бива да се тревожиш излишно.



Тема Re: Изследваниянови [re: AAмa]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано03.02.09 20:10



А-ама аз си казах, че не съм много запознат. Пропуснах и факта, че Националната потвърдителна лаборатория по ХИВ е под шапката на НЦЗПБ. Но със сигурност съм запознат с факта, че от години хората никъде не използват повторно игли. А който се страхува, да си носи от вкъщи. Домашно приготвени!



Тема Re: Изследваниянови [re: strahliv]  
Автор strahliv (непознат )
Публикувано03.02.09 20:37



А отностно ръкавиците които ползват,памуци и другите неща? Дали има нещо което да е опасно за мен ,да може да ме инфектира имам в предвит?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.