Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 01.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИС  
Автор fobit (непознат )
Публикувано12.01.09 20:41



Относно тестването ,четох различни мнения и съвети ,моля компетентни хора да ми отговорят.Относно тестването за ХИВ.
На някой места чета ,че пише 6 седмици след рисковата ситуация и втори тест на 12-тата седмица.
На друго място чета ,че трябвало да мине 1,5 месеца и втори тест на 3 месец след рисковата ситуация. Но според мен това си е различна информация така де 6 седмици не са точно 1,5 месеца и 12 седмици не са точно 3 месеца.



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: fobit]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано13.01.09 07:59



Отидете на тест точно три месеца след рисковия контакт. Друго няма нужда да правите.

Е, не знам доколко може да се определи мнението ми като компетентно, но както сте разбрали от прочетеното, периодът на тестване е много относително понятие.

Редактирано от about blank на 13.01.09 08:01.



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: about blank]  
Автор alex258 (непознат)
Публикувано13.01.09 15:46



Nai-sigurno e da sa minali naistina 3-4 meseca ot polowiq kontakt, za kojto se sqmnqwte. Wsicki drugi srokowe ne sa obektwni.......



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: fobit]  
Авторaнoнимниk (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 16:05



Добре де а на мен лично са ми казвали в кабкис че на 8 - ма седмица теста е сигурен , а 12 се дават просто за презастраховане и според мен е добре да се направи на 12 -тата седмица но на 8-ма също е сигурен поне така си мисля



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: aнoнимниk]  
Автор alex258 (непознат)
Публикувано13.01.09 16:18



Странно!според свтовните изисквания за бързите тестове се изисква минимален период от 3 месеца, за да се формират антитела към вируса, може и повече, но в редки случаи. Исглежда има много некомпетентни колеги......Моят професионален съвет е да се чакат 3-те месеца. Имаче е препоръчително и желателно да се правят "профилактични" тестове на всеки 6 месеца...



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: aнoнимниk]  
Авторaнoнимниk (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 16:22



Искам да добавя и още нещо и да задам един въпрос може и да ви стори странен но ще се радвам ако някой отговори :
Според мен каквито и тестове да се прилагат , всичко е до организъм имам предвид че зависи от организма колко бързо ще произведе антитела и в тази връзка ми е въпроса :

Четох че организмът реагира най - остро непосредствено след инфектирането ( имам предвид няколко дни ) и тази реакция довежда до производството на голям брой антитела които да се борят с инфекцията и постепенно техния брой намалява - тоест искам да попитам след като най - голям брой антитела се произвеждат няколко дни или седмица след инфектирането защо тестовете го откриват до 3 месеца след това , когато техния брой би следвало да е по малък ????

Не искам да ангажирам никои с това твърдение и също така не твърдя че не трябва да се изледваш в упоменатите срокове но все пак ще се радвам ако някой ми разясни това

Поздрави на всички



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: fobit]  
Авторxипoxoндpиk (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 14:25



Аз ходих да се тествам в КАБКИС в Плевен след като бяха минали седем седмици от рисковия контакт, тестът беше отрицателен. Попитах лекарката в кабинета необходимо ли е да дойда след третия месец да се тествам отново. Тя ми каза, че не е необходимо и че теста показва след четвъртата седмица. И дори ми каза, че в резултата на теста ми дори да е имало и най-малко съмнение за проблем те сами ще ми предложат да се тествам отново.



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: alex258]  
АвторMimiMimi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.09 01:45



А след като човек вече има бебче и е женен.Пак ли трябва да се ходи на 6 месеца.Преди около три години ще станат имах полов контакт и по време на този полов контакт презерватива се скъса и не сме разбрали.Една година по късно ходих в Кабикса и си правих изследване.Резултата верен ли е бил.И мога ли да му се доверя или трябва отново да си правя?!



Тема Re: Моля ,компетентно мнение за тестовете в КАБКИСнови [re: MimiMimi]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано12.02.09 08:46



Довери му се.

No Fear
Destination Darkness



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.