Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 09.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за съветнови  
Авторvinovna (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 15:13



Преди 8 години имах полов акт с момче в чужбина, което малко познавах, от тогава не сме се и срещали. От няколко дни насам ме е обхванал страхът за спин и дали не съм се заразила тогава. Много ме е страх да се тествам, защото сега имам семейство и детенце на 4 години. Незнам как бих преживяла вината, ако наистина съм хив позитивна и това, което съм причинила на съпругът ми и детенцето ми. Моля дайте ми съвет.



Тема Re: Моля за съветнови [re: vinovna]  
Автор Haвиraтop (скитник)
Публикувано12.01.09 17:17



Ако беше ХИВ+ може би досега щеше да си развила СПИН,но не е гаранция. Приеми,че е по-вероятно да си отрицателна и отиди все пак на тест.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Haвиraтop]  
Авторvinovna (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 17:38



Благодаря за отговора. За тези 8 години не съм имала симптомите на заболяването, не съм боледувала често, а и бързо съм се възстановявала, което ме води до мисълта, че имунната ми система е силна. Това критерий ли е, че може би не съм хив+? Детенцето ми е на 4 годинки, а четох, че при децата безсимптомната фаза е около 2 години? Мога ли да бъда спокойна, че е здраво.



Тема Re: Моля за съвет [re: vinovna]  
Автор Haвиraтop (скитник)
Публикувано12.01.09 17:46



Не е критерий,но малко или много е показателно,8 години са доста голям период все пак.Моето мнение е че е възможно да си ХИВ+,но е малко вероятно.



Тема Re: Моля за съветнови [re: vinovna]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано12.01.09 19:50



Виж сега, ние тук друго не можем да ти кажем, освен да те посъветваме да отидеш на тест. Просто приеми този съвет и го направи. Да, 8 години са твърде много, но не е зле понякога човек да си прави тестове, дори и "профилактично".

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Моля за съветнови [re: Fireee]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 20:33



Здравей, а знаеш ли дали правят задължителни тест за сифилис на родилките?



Тема Re: Моля за съветнови [re: joro]  
Авторvinovna (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 09:59



Да. Васерман е задължителен в България, когато сключваш брак и когато си бременна, но за хив теста не е задължителен и мисля, че не се прави, което е голяма грешка според мен.
Искам да ви попитам още нещо за подържането на температурата малко над 37 градуса. Тази температура само в началото на заразяването ли се поддържа, когато организма изгражда антителата, или през цялото време на безсимптомния период.



Тема Re: Моля за съветнови [re: vinovna]  
Автор Haвиraтop (скитник)
Публикувано13.01.09 16:45



Вече клониш към лудите хипохондрици,няма смисъл повече да ти се отговаря.

Редактирано от Haвиraтop на 13.01.09 16:45.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.