Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 28.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови  
Автор Cтeфaн22222222 (непознат )
Публикувано18.12.08 09:58



Може ли човек да си направи в София по желание срещу заплащане тест, който търси не антитела а вируси - тоест тест който би установил със сигурност зараза настъпила 10 дена преди теста? Четох че такива тестове са ELISA, Western Blot, обаче не мога да намеря място където ги правят по желание на пациента.



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: Cтeфaн22222222]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано18.12.08 12:42



Ужассссссс.
Недочел си и то многооооо.
Ужасно многоооо



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: Cтeфaн22222222]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано18.12.08 21:14



Аз да си призная от тестове нищо не разбирам. Но защо ти е всичко това? Иди и си направи ХИВ тест от тези, дето ги правят в КАБКИС и разни лаборатории, пък какво значение има какво точно мерят - вирус или антитела?



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: about blank]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано18.12.08 22:32



Ми пича дето не е прочел нищо явно, иска да има резултата веднага след контакта, а не да чака да се развият антитела за стандартните тестове.

Само дето твърдеше, че точно стандартната скринингова технология за откриване и на антитела и стандартната специфична за потвърждаване на резултата за били това, което не са.

Той търси PCR тест, а не това за което питаше.



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: no one]  
Автор Cтeфaн22222222 (непознат )
Публикувано20.12.08 15:50



Ясно, сбъркал съм.

Къде мога да си направя PCR тест освен в националната потвърдителна лаборатория? Там ми казаха че след 15 януари ще правят такива тестове, но аз искам ако е възможно да разбера веднага.

А тези които ги правят в КАБКИС ми казаха че не са ELISA, а (ако съм чул правилно) "бърт тест", пък този ЕЛИСА хващал зараза 28 дена след контакта, но те не го правят.



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: Cтeфaн22222222]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано20.12.08 18:24



И след 15 януари няма кой в тази държава да ти направи теста, който искаш.

Това и в други държави не се прилага за подобни цели смободно по желание, та искаш екзотика до която няма как да се вредиш.



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blнови [re: Cтeфaн22222222]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано21.12.08 00:03



Просто и ясно обяснение:
Отиваш в КАБКИС 3 месеца след контакта /моля да не роптаеш за 3-те месеца, налага се да изчакаш и колкото и да си неспокоен-направи го/. Ако не искаш да чакаш 3 месеца, отиваш след месец и половина /като е добре да се повтори този тест след 3-тия месец/, взимат ти кръв от пръста, тестът е бърз, резултатът излиза след 10-тина минутки.
Това е цялата философия.
PCR няма къде да ти се направи.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: Cтeфaн22222222]  
Автор alex258 (непознат)
Публикувано31.12.08 16:44



PCR-полимеразоверижна реакция в България се прави рядко, защото е трудоемък и скъп метод. С кой говори в националната лаборатория?
Елайзата и Ъестърн блота са тестове търсрщи антитела, при условие че са минали наистина 3 месеца. Най- добрия вариант е в т.нар КАБКИС-тест с периферна кръв, т.е. крув от пръста. Процедурата отнема 10 минути.



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blot [re: alex258]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано31.12.08 16:52



Остава и да повярваш, че някой му е обещал наистина PCR за целта му.

Най-много да са помислили, че пита кога ще започват да работят събраните проби на позитивните пациенти, но това пак не му върши работа.



Тема Re: Правят ли се в София тестове ELISA, Western Blotнови [re: alex258]  
Автор Cтeфaн22222222 (непознат )
Публикувано06.01.09 15:17



Не знам с кой говорих, но наистина ми каза точно това: няма проблем за PCR тест но трябва да платя 150 лева, а ELISA 15 лева. Също ми каза че това ще е възможно след 15 януари, и тъй като ELISA дава достоверни резултати 28 дена след инфекцията (а не 3 месеца) няма смисъл да си правя PCR а да си направя ELISA.
След 15-ти ще им се обадя пак и ще ви кажа как стоят нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.