Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 20.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 4000 носители на вируса в България  
АвторГopeщa тeмa (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 20:36



Преди около месец тази цифра се повтаряше по медиите. Ами и аз ако съм от тях? Прегледах няколко страници назад всички теми, но отговор на моят въпрос не съм намерил.
Какви са симптомите на ХИВ след:
1 година
2 години
3 години
4 години
ако не е използвана терапия?
Страх ме е да отида на изследвания. Има ли някой, който може да посочи най-честите симптоми при тези периоди от време? Мисля си, че ако хората знаят за тях, знаят че са рискови, ще отидат на изследване.



Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Гopeщa тeмa]  
Автор Haвиraтopa (непознат)
Публикувано24.12.08 23:11



Абе намерил си кога да се притесняваш. Позабавлявай се по празниците и секса само с кондом пък след Нова Година като изтрезнееш ще му мислиш





Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Гopeщa тeмa]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано26.12.08 16:47



Не е нужно да преглеждаш темите назад. Отговор можеш да намериш във важните теми, които излизат винаги най-отгоре. Там има препратки към сайтове, посветени на темата ХИВ/СПИН и съдържащи достатъчно информация. Но, накратко това, което все пак го има на доста места,вкл. и в темите в този клуб:
ХИВ няма симптоми. Заразяването с вируса при голяма част от хората протича безсимптомно. В следващите години също. Симптоми има СПИН. Те обаче са сходни със симптомите на ок. 30 други заболявания. Така че отговорът винаги е един и същ: не чакайте симптомите на СПИН, а си направете тест за ХИВ! Не се страхувайте от изследването - неизвестността и невежеството са много по-страшни!

Весела Коледа на всички и много много подаръци!





Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Гopeщa тeмa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано26.12.08 19:01



Ей голема лудост това СПИНааа.

Хем тресе треската, хем мързела да се чете.

Все това повтарям в последно време, но и това срещам.



Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: no one]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано26.12.08 20:23



А бе верно начи. И някои тъй като питат, питат, ми се чини, че един и същ човек сякаш ги задава тези въпроси. Баси единомислието!



Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Гopeщa тeмa]  
Автор alex258 (непознат)
Публикувано31.12.08 16:32



Ако имаш съмнение задължително трябва да си направиш тест за хив. Но има едно малко условие- за да бъде обективен резултата от теста трябва от момента на сексуалния конткт, за който се съмняваш, до момент в който си правиш тест да са минали поне 3 месеца! Защо? Тестът е за Хив , а не за СПИН. Tестът търси и улавя антитела, изработени от имунната система и ги доказва. Въпросните антитела се формират в органзма за период около 3 месеца средно. Просто имунната система е бавна, ако може така да се каже.
Едва 12% от инфектираните с ХИВ проявяват някакви симптоми наподобяащи грип или инекциозна мононуклеоза- висока температура, вузпалено гърло, кожен обрив, липса на апетт и т.н Отнсно симптомите след 1,2,3 или 4 години зависи от скоростта на развитие на ХИВ- инфекциятеа и е строго индивидуално! Общо взето се определя от скоростта , скоято ХИВ унищожава едни специални клетки на Имунната система- Т4 лимфоцити и.тн , Тест може да си направиш във всеки по-гоям областен град е т,нар КАБКИС- Кабинети за анонимно и безплатно консултиране и изследване за СПИН, където работят висококвалифицирани колеги. Ако имаш други въпроси пиши- вирусолог съм!



Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: alex258]  
АвторGoreshta tema (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 16:43



Благодаря Ви, Докторе.
Около 10г г работех по корабите. От една година съм на брегова работа Направиха ми имунизация против Хепатит А & В в африканска държава. Много ме зачуди, че черният доктор непрекъснато говореше и повтаряше, че в тяхната болница не използват игли втора употреба. Бях забравил и нямаше да му обърна внимание, ако от около половин година имам мускулни и ставни болки. По точно, костите на краката под колената, самите колена, но не точно колената, а малко над тях, както и около лакътя. Нямам увеличени лимфни възли никъде.
Разведен съм. Сексуалните контакти са само с българки и винаги с презарватив.
Не съм имал контакти с тутки, не са мой тип.
Страх ме е да се изследвам, във Варна доста хора ме познават, все ще се разчуе.
Може да ми вярвате на написаното, тук никой не ме познава
Четох, че в тези анонимни центрове искат ЕГН. Че аз ако имам едно ЕГН, мога да дам пълна информация за човека,
Има ли във Варна лаборатория, където резултатите могат да се вземат от интернет, където изследването е напълно анонимно, само с някаква парола?
Погледнах жълтата книжка – имунизацията в Ангола е направена преди 3г 6м и 8 дни.



Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Goreshta tema]  
Авторtq (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 17:27



Е това за ЕГН-то не е верно питат те само за годината на раждане, при което естествено ти можеш да си избереш която си искаш година, нито име нито нещо, което може да изкара самоличността ти наяве, така че отивай на тест и дано всичко е наред





Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Goreshta tema]  
Автор Haвиraтopa (непознат)
Публикувано08.01.09 07:29



Лаборатория в която можеш да вземеш резултатите от Интернет има в една от пресечките на ул.Марин Дринов,близо до Медицинският университет ама и забравих името. Искат ти имената ама винаги можеш да излъжеш. И не се шашкай толкова с тези ставни болки.

P.S. Намерих лабораторията,ето и сайта: http://www.laborexpres.com/

Редактирано от Haвиraтopa на 08.01.09 08:20.



Тема Re: 4000 носители на вируса в Българиянови [re: Haвиraтopa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано08.01.09 08:32



Изобщо не е сигурно как процедират в такива лаборатории, които публикуват резултата в интернет страницата си.
Много вероятно е при положителен резултат това да не се изнесе, а да се напише нещо като провалено изследване или направо да излъжат.
Никой според нормалната медицинска практика, вкл. и наредбата за тестуване няма право да обявяват положителен резултат от само един тест и без да е направен и потвърдителен такъв, което частните "улесняващи живота" лаборатории НЕ правят.
Крайно време е да се разбере, че по този начин хората не получават нищо особено като услуга и заплащането и не води до гарантиран истински резултат поне в казуса с ХИВ. В частните лаборатории не спазват и друго изискване - да имат консултиране преди и след теста. Не снпазват и не познават нормативната база, а колкото и лъскава техника да имат човешкия фактор и организация на работа са решаващи. По повода знам страхотна неразбория за човек с фалшивоположителен резултат на който му е казано направо, че е позитивен след изследване за медицинско за работа и после е ходил като луд докато се разбере, че не е. Не са го изпратили поне направо в РИОКОЗ да се провери още веднъж с тест и потвърди, а прости са казали и чао. И обратното знам за установени като положителни, които обаче преди време са си правили тест в "интернет лаборатория" и тогава не им е обявен резултат след което са си мислили, че всичко е наред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.