Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 17.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Отново ОФ  
Автор about blank (смотан)
Публикувано12.12.08 22:46



Цитат от рекламата по НТВ:
Тази събота, 13 декември, социалният ъндърграунд ще покаже разказ за самоубийството на един от героите си - болният от СПИН Калин, когото снимахме преди време. „До скоро от уважение към смъртта ние не искахме да правим филм за самоубили се хора.”...

Може да се насладите на мутрата на "журналиста"...




Тема Re: Отново ОФнови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано12.12.08 22:50



Тъкмо го гледах по телевизията. Това копеленце пак ще говори простотии, и как па не ги е срам бе!

Не знам кво повече да кажа... Тоя Карбовски вече няма ли да го изритат, баси измисления журналист е, като го гледам какви теми си избира и как си ги изсмуква от пръстите.
Ей, лайно си беше едно време и лайно ще си остане тоя! Дали си е правил тест за ХИВ, след като едно време гонеше млади студентки по купоните да им предлага тройки... Още помня как го изгонихме от един наш студентски купон, щото се правеше на велик.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Отново ОФнови [re: Fireee]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано12.12.08 22:55



Какво ли не правят хората за пари

Не само журналистите...
А някои даже и за малко пари...
Тъжно...



Тема Re: Отново ОФнови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано12.12.08 23:00



Лошо е когато братята по съдба се предават един друг, ако се досещаш какво искам да кажа...

И то за пари.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Отново ОФнови [re: Fireee]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано12.12.08 23:14



За жалост е така в живота по принцип. А в подобно малко "общество" и такава деликатна област е още по-грозно и мъчно.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Fireee]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.12.08 02:57





Това за сведение, какъв анонс излиза.

Карбовски е представител на т.н. "гонзо журналистика", характеризираща се не с безпристрастност, а точно обратното, с показването на пречупено през възприятията на журналиста.
Това с основание ми и звучи тотално недобре. Пречупено ли!
А! Значи, просто показано така, че да се вижда собственото отношение и като не се крият собствените предразсъдъци. Наистина е такова.
Между другото това, което ще покаже в предаването би следвало да се разглежда не само като лош тон в журналистиката, но и като правен казус доколкото мършичките Мария и Надя, вършещи мръсната работа на терен не са искали от никого разрешение да крадат снимките с обесения от телефона.
Да се възползваш професионално от наивността на човек заслужава поне да те нарекат мърша та оттук нататък те са си такива.
Истината е, че снимките дори не са правени с телефона на кметицата. Снимките са правени от кметицата, но с телефона на жената на "Калин", веднага след като е била извикана като единствен представител на държавата в това селце. И разбира се не са предоставяни на мършичките от никого. Просто под формата на разглеждане са ги "метнали" през "блутуута" на техен си телефон и така сега ще лъснат на екрана.
Обаче те навлизат дълбоко и в друг казус. Сега се показва вече и лицето и се цитира името му. Това също наранява и излага близките, а от тях не е искано разрешение под каквато и да било форма. Да спомена, че "Калин" си има и родители и не само жената и детето са близките му, които ще пострадат.
Не разбирам що за хора са тези и не им ли горчи хляба, който ядат от това, което вършат.
Но "жертвата им", им била даже и приятел. Да не повярваш. Аз това не съм го чувал приживе от него. Друго доста разказваше за преживяното с "доброжелателите".

И о, колко още лъжа има даже само в този анонс. И престореност.
Меко казано.

Видите ли, стигмата щяла да се прехвърли върху детето и жена му.

Ми що сте отишли в селото му бе боклуци нещастни да разпитвате как да ги намерите. Мислите ли, че не сте причинили точно вие белязването.
В името на съчувствието ли сега си позволявате да показвате и лицето на човека по телевизията. И името казвате.
И още имам да казвам по темата, но не тука.



Тема Re: Отново ОФнови [re: no one]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.12.08 09:08



Добре, какво имаме дотук:
1.Показване на лице на ХИВ+ човек, който не е давал разрешение това да става;
2.Цитиране името на ХИВ+ човек, който не е давал разрешение това да става;
3.Кражба на снимката от телефона на жената на момчето;
4.Показване на тази снимка по телевизията /ако я покажат/ без разрешение на човека на снимката /очевидно няма как/ и на съпругата му.

Този път предлагам да изчакаме да мине простотията на Карбовски, да го изгледаме търпеливо и да поразпратим писъмца тук-там в знак на протест, включително в Нова телевизия.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Отново ОФнови [re: about blank]  
АвторToшo (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 13:44



Какво му е на Карбовски? Според мен е много талантлив журналист, един от малкото в България. Защо го плюете? Гледах предаването му с Калин, имама го в замундата. Мисля, че трябва да се правят по-често подобни предавания, защото много хора се замислят, как един секс може да обърне животът ти на 180 градуса. Дори един човек да е подтикнал към безопасен секс значи си е струвало. Знам че на много хора им изглежда грозно грубо, но това е най-ефикасния метод да се направи впечаатление. Искам само да ви кажа, че примерно в западна Европа и САЩ като отидеш в тяхният КАТ и там има снимки на умрели и размазани хора вследствие на автомобилни катастрофи, това нещо има много стряскащо и ефикасно действие, за да стават хората по предпазливи. Същото е и с темите, които подхваща Карбовски, и той го прави по грубият и арогантен начин, но той е най-ефективен особено в България. Затова не го плюйте !!! Спомням си, че въпростният Калин разказа как прави секс с здрави жени, това ме потресе, и до днес още канти в главата ми като предупреждение, за това колко е голяма опасността...



Тема Re: Отново ОФнови [re: Toшo]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.12.08 16:53



И аз съм ХИВ негативна, и аз правя секс с позитивен мъж, но това не означава, че съм се заразила. Знам как да се пазя и отговорността си е на всеки, който не го прави. Отговорността ще си бъде и твоя, ако ти се случи, и това, че си видял Калин, Малин, Драган или Петкан кво ти помага?! Калин няколко пъти каза, че го прави САМО С ПРЕЗЕРВАТИВ! И тук в КАТ можеш да видиш кадри от катастрофи, но не бъркай понятията. Има си журналистическа етика, има си закони, има морал. Ако утре твой близък умре от СПИН, ще ти бъде ли все тая? Ще ти пука ли, че може един келеш като Карбовски да го покаже по телевизията и всички твои съседи, работодател, колеги и близки да разберат? Като не ти е на главата е много лесно да говориш, нали? А може и утре да се заразиш, и тогава Карбовски и теб да те снима, ти би ли се предложил там с лицето си, за да бъдеш за "пример" на такива като теб, с твоите разсъждения? М? Едва ли...

No Fear
Destination Darkness

Редактирано от Fireee на 13.12.08 16:54.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Fireee]  
АвторToшo (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 17:32



Ама въпросният Калин е бил съгласен да даде интервю, и го е направил доброволно. Никой не може да те показва по телевизията ако ти не искаш. Карбовски също не го прави, всичко е доброволно. Знам че никой не е застрахован, но аз ако съм положителен няма да правя секс със здрави хора или поне ще им кажа за моето състояние. А въпросният Калин, е правил секс, с жени, които не са знаели, че той е позитивен. Това че ти спиш с ХИВ+, човек не означава, че и другите биха го направили, не мислиш ли? Нали знаеш, че ползването на коном не дава 100%това гаранция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.