Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 14.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отново ОФнови [re: Hani_G]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано14.12.08 12:06



Докато "журналисти" като Карбовски правят такива предавания, нищо няма да се промени. Защо аз да променям образа? Аз не съм журналист. Сигурна съм, че е сега ако му се обадя на Карбовски с предложение да сменя образа, ще стане нещо като вчерашното предаване-за журналистката ще е много по-важно на кое дърво се е обесил, колко хора минали покрай дървото, кой свалил трупа от дървото и дали детето е виждало дървото, все неща, които просто отнемаха от ефирното време, вместо да се каже нещо по темата. Та имам предвид, че ако например аз отида при такъв като Карбовски, ще ме изкара ненормална, понеже правя секс с ХИВ+, после най-вероятно ще ме разпита за всичките ни любими секс пози, ще пита около 20 пъти дали не ни се е късал презерватив, ще говори за "спинозността", а ако утре ме блъсне трамвай ще ми покаже лицето и ще каже "сега няма нужда да крия лицето й, ще крия лицето на нейния приятел!" и никой няма да се сети кой е моят приятел


Има и свястни журналисти, а вече с радост мога да кажа, че има и много качествени материали в пресата, в които материали се пише коректно и по темата. Това, че Карбовски изкарва пари от нещастието на хората, не е мой проблем. Аз просто си казвам мнението и ми е много неприятно това, което видях. Ако за всички вас е гот да видите снимка на човек, висящ на въже, около 5 пъти в доста гледано време, и ако ви е приятно детето ви да гледа същото, на мен не ми е приятно. Неприятно ми е също така да виждам как някои изкарват пари и получават слава и рейтинг на гърба на мизерията. Ако Карбовски беше човек, който цели да помогне на тези хора или поне да има някаква постигната хуманна цел-пак казвам, той щеше да направи кампания и да събере средства, а не да ми прави уравнения от рода ХИВ=СПИН=СМЪРТ, защото тези уравнения не са верни. Това е като да кажеш на болен от рак, че утре ще умре. Същото е. Човекът ще помисли, че няма шанс.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Отново ОФнови [re: no one]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано14.12.08 12:06



Престъпник е този, чиято вина е доказана и има присъда, никой не съм нарекал престъпник, без да е осъден. Всеки има прево на бъдеще и трябва да се бори за това.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Fireee]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано14.12.08 12:17



Съгласен съм с повечето от нещата, но все пак той е пробвал да направи нещо и това е неговия поглед върху нещата, както и на много хора, не добре запознати с проблема. Но за мен важното е, че той поне се опитва да се занимае с проблема било то и от користни цели. Крайно време е, да се намери някой който да стане лицето на проблема, човек който е свързан с проблема и се опитва да представи нещата в истинската им светлина. Не казвам, че трябва да е + или болен, може да е лекар, може да е брат сестра, майка, приятел/ка. Защото докато не се намери такъв, ще има хора който ще правят непрофесионални предавания като МК. Но той все пак е направил нещо, разбира се, неперфектно, но все пак се е опитал да представи проблема някак си. И докато някои можещ и запознат нищо не е направил, няма смисъл да го критикувате.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Hani_G]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.12.08 12:29



Калин е осъден за кражби преди доста години.
А се е бил с подобни на него в младите си години.
Докато беше позитивен не е имало нищо такова.
Лично аз съм му давал пари на заем неведнъж и винаги ги е връщал.
За всички други, които са му давали знам същото.
И затова го приемаха нормално околните.
Миналото му не тежеше на нас, а на него.
Защото макар и тежко болен, не можеше да очаква амнистия за остатъка от присъдата. Не можеше да работи за да издържа семейство. Не можа дори да уреди документите на детето си, защото беше без документ за самоличност и отказаха да му го дадат макар и временно. Той затова не можеше дори да получава колети и пощенски записи и каквото и да било друго. Полицаи не един път са го задържали за проверка, защото имаше като документ само едно писмо, че е временно освободен за лечение, а то вече от носене не приличаше на нищо.
Луташе се до последно в опитите си да живее все пак някак си.

А на теб и всичко около теб пожелавам никога да не попадаш в ситуация да нямаш избор.
Или да имаш. Като неговия.



Тема Re: Отново ОФнови [re: no one]  
Автор Haвиraтopa (непознат)
Публикувано14.12.08 12:43



Лека му пръст на момчето.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Hani_G]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.12.08 12:51



Е аз не съм осъден, но тук се поиска тотална криминализация на секса между "болен" и "неболен".

Поне пред съда на общественото мнение се чувствам като с ефективна, макар и неизлежавана присъда.

Ако направиш анонимна анкета сред щирок кръг хора, колко ли ще бъдат менията в тази насока. Мисля си, доста. Най-малкото пробладаващата част.

Дали аз страдам от предразсъдъци относно негативните хора. Това ли ще е причината за чувството, което ме е обзело на осъден.
Всъщност се дразня. Наистина се дразня.
Не казвам защо и на какво. Но аз си знам.
Не е свързано с плюса или минуса на един резултат от тест.



Тема Re: Отново ОФнови [re: no one]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано14.12.08 13:05



Не казах само, че има държави където е криминализирано ако здравия не знае за състоянието на болният, нищо повече не съм казал. Не си осъден, за нищо, пак казвам никой не е застрахован. Просто трябва да се опитамве всички ние, да спрем разпространението на болестта.



Тема Re: Отново ОФнови [re: no one]  
Автор Haвиraтopa (непознат)
Публикувано14.12.08 13:17



"Ако направиш анонимна анкета сред щирок кръг хора, колко ли ще бъдат менията в тази насока. Мисля си, доста. Най-малкото пробладаващата част."

Ми човешко несъвършенство,докато не ти се подпали чергата колиш и бесиш с лека ръка "спинозни" и секви такива "непълноценни" граждани.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Hani_G]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.12.08 07:49



Значи си признаваш, че пишеш нерегистрира с ник Тошо.
Ето му го цитата: "А правенето на секс от болен със здрав (както го е правил Калин), без знанието на здравият за ситуацията трябва да бъде криминализирано. Само едно ще ти кажа, че в Европа това е факт!"

Редактирано от no one на 15.12.08 07:53.



Тема Re: Отново ОФнови [re: Haвиraтopa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.12.08 07:52



Но е реалност с която и в която се налага да живееме и да се съобрЪ

зяваме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.