Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 27.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за всички ХЖХС Обновен Скрит Форум!  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано04.12.08 06:15



Здравейте! Аз съм Инфектирана с ХИВ от няколко години и бях Болна от спин. Благодарение на ВААРТ обаче продължавам живота си!
За да стигна до това състояние преминах през доста проблеми, най вече невярвах, че тази коварна болест се случи и на мене. Когато преди годфини питах тук дали да се тествам или не получавах все успокоения - че това няма как да стане. В следствие на това, изпаднах в състояние на СПИН и поради развитие на Опортюнистични инфекции имам трайно засягане на жизненоважни отгани. Може да се каже, че интернет е единствената комуникация за мен, защото не мога да чета и да пиша, без помощни средства. Опитах се да намеря подкрепа от НПО които разботят с ХЖХС но за съжаление, е трудно понякога да получа разбиране и подкрепа. От обществото като цяло получавам само едно Стигма и дискриминация. Показателен пример е и този форум, където дори трият мястото което направих в интернет, с което искам да влезна в комуникации с други подобни на мене хора а именно Хора живеещи С ХИВ и СПИН. Поради тази причина искам да ви напиша, на всички вас ХЖХС, да внимавате с този форум - в крайна сметка

в която молите да ви се обърне капчица внимание, ве е заключена. По същество това значи - не искайте разбиране - няма да ви разбере нито лекуващия лекар в отделението в София, нито колегите ви, нито и близките ви. Едисвения ви шанс е да неглижирате проблемите си и да се надявате че ВААРТ ще ви даде още малко живот. Иначе алтернативата ви тук е от време на време да почнете да си пишете сами теми тук и да си отговаряте сами.
Аре чао.



Тема Re: за всички ХЖХС Обновен Скрит Форум!нови [re: Simona 1973]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано04.12.08 09:09



Само два реда ще ти напиша, защото и без това ми е писнало да си губя времето с теб и твоите претенции.
Многократно тук към мен са се обръщали ХИВ+ хора, които след това са станали мои добри приятели. Благодарение на този форум се запознах с някои хора, а също така ги насочих към неправителствените организации и скритите форуми. Факт е, че и теб преди някоя и друга година насочих към специалист именно в този форум. Спомняш ли си? Или може би си забравила кой ти подаде ръка в началото?
Е, нищо, свикнала съм...

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: за всички ХЖХС Обновен Скрит Форум!нови [re: Simona 1973]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано04.12.08 18:54



Понякога ти се чудя,скъпа,не ти ли писва тая сръдня.Добре ХИВ серопозитивна си,но само ти ли си такава?Само ти ли имаш проблеми и само ти ли ежедневно се бориш с болестта?
За мен не самата болест е страшната,а това че губиш близки хора които обичаш.
Знаеш много добре че преди 3 месеца загубих най-добрия си приятел,човек който ме е хранил с лъжицата когато не можех да го правя сама,който ме е носил на ръце до тоалетната и ме е къпал както и майка ми не е,който е седял по цели нощи до главата ми когато съм имала кризи.
Какво направи ти,дамата с претенциите,когато ти се обадих да потърся упора в теб когато научих че го няма?Отговори ми с явно безразличие,т.е. "Какво пък толкова му ревеш?Ами да не го е правил."
Значи самата ти не обръщаш внимание на хората които имат проблем,а изискваш такова.Не е ли малко нечестно,а?Макар че не знам от какво точно си недоволна,като за теб се прави всичко както и за останалите,та дори и малко повече.

Редактирано от bat_out_of_hell на 04.12.08 19:06.



Тема Re: за всички ХЖХС Обновен Скрит Форум!нови [re: Simona 1973]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано05.12.08 11:47



Искам нещо да те попитам и те моля да ми отговориш колкото може по-ясно и конкретно, без общи приказки:

1. От какво имаш нужда - лично ти, точно в този момент?
2. По какъв начин досега лично аз съм те накарала да се чувстваш дискриминирана и стигматизирана?

Липсата на конкретика ще считам за липса на отговор.



Тема Re: за всички ХЖХС Обновен Скрит Форум!нови [re: Simona 1973]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано05.12.08 23:21



Аз пък бих казал, че е меко казано некоректно да се плюе по този и който и да е форум с цел реклама и пренасочване към друг подобен. Но - какво да се прави - бизнесът е мръсна работа... Още повече, че се сипе кал, в която няма грам истина, а преиначаване и манипулация. А не-меко казано някои биха го нарекли педерастка работа, още повече, че в практиката има подобни случаи.
Но, - аз не бих го нарекъл така от уважение към авторката на темата, на която съм благодарен за помощта, която е оказвала на хората , ЖХС. И която знае много добре, че това не се случва само по форумите.
А на бизнесмените бих искал да кажа - срамота е да се върти бизнес на гърба на човешкото нещастие. А и малко тъпо с има-няма 500 човека да се върти бизнес. Останалите до 4000 са математически модел.
С това мисля да приключа размислите си по темата, всеки е свободен да си чете и пише където си поиска,стига да използва акъла си...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.