Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 23.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Тема Излекуван от СПИНнови  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 07:35



Здравейте,

вижте какво намерих днес в пресата:



има го и в авторитетното списание шпигел:


Това разбира се е уникален случай, но защо да не е начало на нов вид терапия. Само искам да кажа, че подобни операций с трансплантация на стволови клетки не се извършват все още в България.

Поздрави



Тема Re: Излекуван от СПИНнови [re: Жopo]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.11.08 07:46



Жорко, чети, че има вече такава тема де.
Модката може да ги обедини да не се раздува ненужно.



Тема Re: Излекуван от СПИНнови [re: no one]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 07:50



ок сори, чак сега видях :)



Тема наистина сензация!нови [re: Жopo]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано14.11.08 08:03



И некадърност у журналиста преводач на Heike Le Ker - който в Стандарт остава анонимиен.
Хайнке пише:
"Thiels* Patient ist inzwischen 42; er kommt aus den USA und lebt in Berlin. Er hatte damals, vor zwei Jahren, nicht nur Aids, sondern auch Leukаеmie." а Преводачката сензацира с:
"Щастливият изцелен е 42-годишен американец, който живее в Берлин. Той се заразил със СПИН преди десетина година. Преди три отишъл в местна болница, където му поставили още една страшна диагноза - левкемия. "
Наистина сензация! За не разбиращите немски превеждам текста от Щпигел:
Пациента на Тиил* е към 42 годишен идващ от САЩ но живееш в Берлин. Той имал притова от 2 години не само СПИН но и левкимия.
Евала на сензационната журналистика която заразява от 10 години със СПИН и от 3 с левкемия - просто защото не може да преброи и до 2.... Сензация... истинска сензация! Наистина отгоре в Българския вариант го правят и щастлив!!!
Thiel е директор на клиника по Хематология, Онкология и трансфузионна медицина.

Редактирано от Simona 1973 на 14.11.08 08:05.



Тема Re: наистина сензация!нови [re: Simona 1973]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано14.11.08 08:05



Ами и аз го отбелязах това, четейки, ама то нали видиш, че бързат да напишат "новината" - те май всички са заразени с вируса Бареков

. И като не са се постарали до ден днешен малко поне да се поограмотят, постоянно заразяват със СПИН насам-матам



Тема Re: Излекуван от СПИНнови [re: no one]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано14.11.08 08:06



Е, то нощните птици са писали по нощите, а Жорко пък сутринта му се е спяло и не е съзрял, ама е имал желание човека да постне новината!





Тема Re: наистина сензация!нови [re: about blank]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано14.11.08 08:13



не не е вируса Бареков - живеят 10години назад и не могат да броят до 2! Бареков е водещ на шоу програми получил работа като водещ в национална медия. А тези там в Стандарт май са избеирани с конкурс?
Както и да е и Хайнке е малко сензационна:
Aids-Kranker nach Stammzelltherapie HIV-negativ
Което значи:
Болен от СПИН след терапия със стволови клетки ХИВ-Негативен.
Което ми е чудно как така и натителата са му премахнали. Те в крайна сметка си остават завинаги, но на нея и нейните грешки не ми се обръща чак такова внимание. Все едно си няма в България некадърни български журналисти, та да подгоня и немските...



Тема Re: наистина сензация! [re: Simona 1973]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.11.08 08:21



А прочете лри превода в пусната от новата ни модка страница на DW.



Тема Re: наистина сензация!нови [re: no one]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано14.11.08 08:51



Тука ли пак да дискутирам?, и от НiCоmm в драфт копие я четох, и........ но в "бързината" вчера "редакцията" и там "допусна" леки грешки"
"и засега няма данни вирусът ХИВ, причиняващ развитието на СПИН, да се е появил отново в организма на пациента."
Но да се надяваме, че в печатното издание ще се коригират:-))))))))))) Мисля, че познаваш двамата "редактори" там по биологичните въпроси. с единия се запозна веднъж едно лято, на едно кафе до Биологичните институти на БАН. Както и да е тука не ми се обсъжда повече!
Мисля че може да се преивлечат няколко журналиста към правилното писане едната е тази от Дойче веле Мaринeлa Липчeвa-Вaйс др. са целия Хай Ком.



Тема Re: наистина сензация!нови [re: Simona 1973]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.11.08 13:37



Ми да преводачките-журналистки са ценен ресурс ако се обучат за да не им намираме весели косури.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.