Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 30.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новината  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано14.11.08 00:11



Сигурно вече сте я чули, но за който не е:

Трансплантация излекувала ХИВ-позитивен
Костен мозък накарал да изчеззне вирусът, причиняващ СПИН

Трансплантация на костен мозък е излекувала пациент, който е бил ХИВ-позитивен, а в добавка и болен от левкемия.

Мъжът е 42-годишен американец, който живее в Берлин, а медицинският екип, осъществил трансплантацията, е воден от д-р Геро Хютер и Томас Шнайдер от Клиниката по гастроентерология, инфекции и ревматология в Берлин. Интервенцията е осъществена преди почти 2 г. и засега няма данни вирусът ХИВ, причиняващ развитието на СПИН, да се е появил отново в организма на пациента.

«Направихме всички възможни тестове и не открихме ХИВ у пациента“, каза д-р Хютер на специална пресконференция. «Все пак не изключваме възможността все още да е вирусоносител. ХИВ е изключително коварен вирус - понякога той се "скрива" в т.нар. резервоари в тялото“.

Екипът се е насочил към този новаторски метод на лечение, понеже донорът на костния мозък е имал генетична мутация, правеща организма му резистентен към СПИН. Такава мутация съществува при около 3% от европейците. При останалите 97% наличието на ХИВ (макар и не непременно отключващ развиването на СПИН) рано или късно води до летален край, припомня БГНЕС.


Източник:



Други източници:











------------------------------------------



Тема Re: Новинатанови [re: Лилит]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.11.08 07:34



Аз я гледах в BBC.
Ново двайсе.
Хората си казват, че може да изплува от депата.
Не е окончателно.
Тук цитират 3% от европейците, аз съм срещал за 7-8 от т.н. кавказки тип с въпросната мутация.
Но ако следваме тази логика така или иначе няма как тази методика да е действаща в някакъв мащаб не само поради сложността и стойността и, но и поради липса на донори за всеки позитивен. Все пак по света са към 34 милиона вече. И все още генетиката не може да създава изкуствено костен мозък.
Все пак човека е бил и с левкемия и затова е било наложително да му се направи присаждането, а между другото са си спретнали и експеримента с попаднал им подходящ "мутирал" донор.
Па донорът не е бил резистентен към СПИН още да добавя. Може да си се зарази с ХИВ и да умре и още как, но наистина в ограничени случаи. Пак манипулират с непълната истина.

Абе туййй БГНЕС не е ли някакво нес кафе, български вариант. Оригинал като едновремешната "Инка". То това последното си е класика още, но не е кафе де.





Тема Re: Новинатанови [re: no one]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано14.11.08 08:02



Да, и аз го прочетох, но на английски само го срещнах и ме мързя да го превеждам и поствам. Особено имайки предвид, че процедурата, както отбелязва Ноуан, е много скъпа и намирането на донори за толкоз много народ е невъзможно за сега. Както и самата процедура се свързва с висок риск от смъртност поради инфекции и имунологични усложнения. Все пак не ни пречи да си имаме поредната далечна надежда...
Ето тука, както обикновено

:





Тема Re: Новинатанови [re: about blank]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.11.08 08:18



Тиии, .... си на хонорар.
Разкрих тееее.





Тема Re: Новинатанови [re: no one]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано14.11.08 08:54



Той Бланки си е фен на бодито



No Fear
Destination Darkness


Тема 3% европейци 7% българинови [re: no one]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано14.11.08 09:00



тука всичко е ОК...



Тема Re: 3% европейци 7% българинови [re: Simona 1973]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.11.08 13:38



Не им търся косури, там, а на кого плащат за реклама





Тема Re: 3% европейци 7% българинови [re: no one]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано14.11.08 22:58



Оф мале, аз чак сега прочетох, че те цели 80 донора използвали хората...Т.е.,направили са стъпка м/у настоящето и научната фантастика


А пък как се смях на това за хонорара! Ами чета го и насочвам чат-пат вниманието на другите,та да се научат и те да го следят. Според мен това е най-добрият сайт за ХИВ/СПИН, макар и както знаем, доста от американските неща да не са приложими за сега в БГ, за съжаление. Но - ти ме навя на една файска мисъл: може да им предложа да направим тхебоди.бг и тогава може и хонорара да стане реалност(тук правя фръц ) И без това покрай тази новина сега е време за мечти

П.С. - Видяхте ли берлинската болница Шарите? Тука мислех да пусна сравнителен линк към някоя нашенска,но няма място за толкова линкове...



Тема Re: 3% европейци 7% българинови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано15.11.08 01:11



Мани майтапа, ма и аз приемам thebody като най-добър източник, въпреки че от мноого време не съм ходила там да чета, защото нямам много време.
Като стана дума за болници, днес случайно минах през клиниката на 4-ти километър. Винаги съм си мислела, че там е много зле откъм условия, нямам идея защо, но съм си я представяла като някакво място с решетки и графити по стените, а се оказа полурайско кътче

/добавям ПОЛУ, защото все пак си е болница, не ходят там хората за кеф.../-градинки хубави, зеленинка, сградите оправени, вътре било също добре. Та нищо де, само исках да споделя с вас изненадата си...

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: 3% европейци 7% българинови [re: Fireee]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано15.11.08 09:08



Ооо, и аз незнайно защо си я представях така, още повече, че нарицателното "на 4-ти километър" извиква не особено приятни емоции. Най-вече и представата ни за "лудница"... Искам да отбележа, че отвътре обстановката е също толкова изненадващо добра, както и отвън.
Мрежата казва, че това се дължи на една бяла лястовичка...:







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.