Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 01.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема след заразяванетонови  
Авторdoni (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 14:04



здр.на всички искам да задам едно въпросче... след колко врвме след заразяване с хив запчваш да се чувстваш зле,не питам от любопитство а защото сам засегнат. мерси





Тема Re: след заразяванетонови [re: doni]  
АвторSajdermen (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 14:15



Имаш положителен тест за хив ли? И пртокол от националната потвърдителна лаборатория?
Как да кажем в случея обратното на "честито"?



Тема Re: след заразяванетонови [re: Sajdermen]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано28.10.08 20:25



Може да има близък с тази диагноза и да е пряко/косвено засегнат. И в двата случая и честито, и добре дошъл - все тая... Дано да е запазил поне малко скрито чувство за хумор човека, за да не се обиди!



Тема Re: след заразяванетонови [re: doni]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано28.10.08 20:34



Няма точно определено време. Вирусът разрушава имунната система на различните хора с различни темпове. М/у 3 и 10 години е периода, а може и повече. Човек започва да се чувства зле след като ЦД-4 клетките му паднат под 200 мл/кръв, което се определя като състояние на СПИН. Средно тези клетки спадат с по 80-100 на година. Така че, ако някой по принцип си е имал средно 1200, а друг 600 можеш да сметнеш след колко време за него ще настъпи тежката форма на заболяването. До тогава е ХИВ позитивен.



Тема Re: след заразяванетонови [re: about blank]  
Авторdoni (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 20:37



за най голямо съжаление сам засегнат пряко,но вече е факт така че няма какво да направя



Тема Re: след заразяванетонови [re: doni]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано28.10.08 20:43



Как няма какво да направиш? Трябва да ходиш на Контролни прегледи! Да ти определят броя на клетките, защото не се знае кога си инфектиран, и... да започнеш терапия, така няма да имаш никога СИМПТОМИ на СПИН!
Ако имаш проблеми и не си наясно с лечението, може да поставиш въпросите си в

. Там ще получиш съвет от хора които са преминали през този етап и ще ти дадат компетентен съвет.

Редактирано от Simona 1973 на 28.10.08 20:49.



Тема Re: след заразяванетонови [re: doni]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано28.10.08 20:59



Няма какво да направиш, в смисъл, че още не е намерен начин влезлият в организма вирус да бъде изкаран навън! Но има съвременни средства, с които се контролира развитието му и не му се позволява да разруши имунната система дълги години наред. В резултат на което човек води нормален живот както преди да се зарази, и както всички останали хора/които нямат сериозен здравословен проблем/. Така че послушай нашата бизнес-дама Симона и потърси хора, които ще ти помогнат. Потърси ги по начин, който е най-удобен за теб.



Тема Re: след заразяванетонови [re: about blank]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано29.10.08 06:34



ей нищо не си разбрал от лекциите на научните докторици! Начин вируса да излезе от клетките на организмът е намерен! Само че все още не е приложен така на практика, че да бъде клинично изпитан на жив човешки организъм и да бъде приложен в медицината.
Пък после кои били компетентните - ние простите шивачки дето творим модата, дето разкрояваме всякакви парцалки, или научните докторици, дето казват: Абе Бухолц е намерил начин ама все още е неприложим. Аз ако бях научна докторица щях да се обидя, че даже първия ред в залата не ми е слушал внимателно и запомнил достатъчно дълго лекциите - като онази лудата дето много и знае устата и дето се опитваше да разяснява веднъж какво била някаква си транскриптаза, и то обратна, ама понеже бяхме изморени от спечелилата 1во място Топ изпълнителка, така и забравихме за надеждата която скоро време се очерва. То само преди година пък нямаше и начи да се спре интегрирането на ДНКвото копие, ама вече има и лекарства, които успешно помагат и пречат за това.

Редактирано от Simona 1973 на 29.10.08 06:36.



Тема Re: след заразяванетонови [re: Simona 1973]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано29.10.08 07:32



Извини ме много, но аз на това му викам издребняване! След като още не е приложен на практика в/у жив човешки организъм,значи този начин не съществува в реалната медицинска практика и не е обясним за масовата публика. Аз се старая да предавам информацията на достъпен език, каквато е за мен самия. Друг въпрос е ако нещо е грешно, то тогава ме поправи!





Тема Re: след заразяванетонови [re: about blank]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано29.10.08 07:41



Хайде да ти вкарам една малка поправка по отношение на цитираните темпове за намаляване на броя за година.
Обичайното се приема да е около 50, а вече към 100 е бързо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.