Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 03.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тест за хивнови  
Авторzxz (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 18:32



Здравейте,преди известно време правих необезопасен секс
правих си цялостни изследвания за всички полови болести на 6-тата седмица и на 10-тата седмица
до колко може да са достоверни резултатите за хив,че все пак това е най-опастното ?
според множество статии трябват 3 месеца (12 седмици)
според български лекари занимаващи се с това,средният период тук е около 1 месец , месец и половина
та...как да тълкувам теста ?



Тема Re: тест за хивнови [re: zxz]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано27.10.08 19:20



Тълкувай го такъв, какъвто е. И прави безопасен секс занапред!



Тема Re: тест за хивнови [re: zxz]  
Авторzhz (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 19:36



Благодаря ти за бързия отговор!
Ще си направя отново тест след 3 месеца(това е сигурно),но ми писна да живея тук в последно време с постоянни притеснения,а още 3 месеца....това е доста време.Значи да бъда клонящ към спокойствие.

Благодаря отново.



Тема Re: тест за хивнови [re: zhz]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано27.10.08 22:59



"Клонящ към спокойствие" е просто велик израз - ако позволиш, ще те цитирам!


Иначе аз също бих те насърчила да бъдеш по-скоро клонящ към спокойствие.



Тема Re: тест за хивнови [re: zhz]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано28.10.08 03:54



аз на твое мяасто, не бих клоняла към спокойствие, щом имам подозрения към компетентните български служители т.е. Български лекар ми е казал манение, на което не мога да вярвам. След което задавам своето запитване до широк кръг от аудитория, която е с неясна компетенция за мене. В крайна сметка парадоксът който се получава е следния: Кой ме леува? Лекар или съсед който взел някакво хапче и спряла да го боли глава, би ме разстроил още повече.



Тема Re: тест за хивнови [re: Simona 1973]  
Авторzxz (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 10:29



Скъпа симона,аз нямам ни най-малки подозрения за работата на лекарите,доверявам се,разбира се какво друго да правя?
Тук питам,защото чета различни статии на различни професори,доктори специализирали се в тази част и виждам много различни мнения.
Някой казват,че са нужни 4 седмици , други казват 6 , други казват 10,четвърти казват 6 месеца.
Тук питам,ако някой който е ходил да си прави изследване,да каже на него какво са му казали.Все пак повече информация от различни места.
Благодаря за отговорите.



Тема Re: тест за хивнови [re: zxz]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 12:56



на мен ми казаха, че месец и половина е достатъчен срок в КАБКИС, но тогава тестовете бяха други (СТАТПАК2).



Тема Re: тест за хивнови [re: zxz]  
АвторKлиcивaн (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 13:59



Да де ама Симона е права в едно: на кого да вярваме? На лекари, професори в медицината или на простите хорица даващи мниения по форумите!? Ситуацията в България и според мен е такава, че като че ли, май на Лекар вяра няма никой?
А иначе на мене какво ми казаха на посленото изследване ли искаш да знаеш - Казаха ми ясно точно и отчетливо:
"Ако все пак имате хив инфекция и в момента не може да се установи, защото се тествате в ранен етап и нямате изградени достатъчен борй антитела, които да бъдат детектирани от теста, то знайте че има лечение което удължава живота и за Вас той не свършва сега! За това Ви препоръчваме периодични тестове на 6 месеца, а не веднага или след известно време, когато смятате, че сте имал рисков контакт"
Това ми казаха! Задоволява ли те?



Тема Re: тест за хивнови [re: zxz]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано28.10.08 20:06



Няма точно определен срок. При различните хора е различно кога тестът ще се покаже положителен и това зависи от различни неща,които няма смисъл нито да изброяваме, нито да помним. Затова възможно най-точната формулировка е "до 3 месеца след рисковия контакт." В някои особени случаи може да е и до 6-тия месец, но те са редки и са по-скоро изключение.
Както казват в някои сайтове накрая:
"Hope this will help!"



Тема Re: тест за хивнови [re: about blank]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано28.10.08 20:19



Ха, сега коя била научна докторица! Аз мислих, че ние с тебе сме от отбора на шивачките. Ти тази информация от къде я знаеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.