Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 20.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Fireee]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано07.11.08 10:26



Е какво като има

Винаги ще имаш едно тягостно чувство.Има презервативи - Има и много здрави мъже, трябва ли да рискуваш.Иначе признавам, че това е смела постъпка, но все пак аз ако бях на мястото на приятеля ти и те обичах нямаше да правя секс с теб, колкото и да ми се иска.

Колкото до колегата, с който се плюем(оня празен лист) оправдавам поведението му щото до някъде аз започнах с острите мнения и то ги пиша на място, където всички са обединени от една кауза, дори и това да е СПИНА.Няма и смисъл да му отговарям, щото разговора ще зацикли на етап псувни.


Колкото до това дали съм заразен или не, не мога да кажа със сигурнос.Но е малко вероятно.Винаги съм гледал да се пазя.В момента имам сериозна приятелка с която правя секс без никакви предпазни средства , мисля че е здрава и не ми изневерява, но винаги има риск и не съм на 100 % сигурен.Аз съм и верен.Само знам, че ако ме зарази с такова нещо заради някакви нейни сексуални пристъпи ще я гръмна като куче .

Иначе става нещо странно с мен.Не съм се разболявал или настивал от 3 години, къде мога да видя колко ми е здрава имунната система и има ли някакъв такъв вид изследване, да видя за какво става на въпрос.Постоянно се чувствам добре и зареден със сила а като гледам другите чак, офф боли ме глава болен съм...чак не се чувствам на място.Може да е от това, че тренирам.

Малко отклонение от темата но пак става въпрос за несправедливост.

Много харесвам К-1 и всеки път като гледам това видео и ми се стяга сърцето.Как може толкова силен и здрав мъж да умре от такава глупост(левкемия), а някой убитак по цял ден да седи в задимените кафета и да е жив.Признал съм че няма справедливост.





Редактирано от theshooter на 07.11.08 10:27.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: theshooter]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано07.11.08 10:45



Искам и аз да ти кажа някои неща - дано да помогна да разбереш. Да си легнеш с ХИВ+ човек е драстично по-безопасно, отколкото с човек с неизвестен статус - и ще ти кажа защо.

1. Когато човек се инфектира с ХИВ, минават поне месец-два, докато тялото започне да образува антитела – тъкмо тях улавят тестовете за ХИВ. Следователно можеш да си сигурен, че си ХИВ-отрицателен само ако си си направил тест току-що, ако резултатът ти е отрицателен и ако през последните 1-2 месеца си правил безопасен секс (или изобщо не си правил). Във всички останали случаи ти си човек с неизвестен статус.

2. Самият факт, че знаеш за някого, че е ХИВ+, означава, че той е имал доблестта да те информира (нещо, което поне според българското законодателство не е длъжен да прави, освен ако няма да се жените) и по този начин ти оставя избор и се грижи за теб. Но ако нечий ХИВ статус е неизвестен, това не означава непременно, че е негативен - може да е ХИВ+ и да го скрие от теб, а може просто той самият да не знае това. Което впрочем не го прави лош и виновен - ти също може да си ХИВ+ без да знаеш (виж т.1).

3. По принцип предпазните мерки, които е задължително да взимаш, са едни и същи винаги - само че ако си лягаш с ХИВ+, едва ли ще ги пропуснеш, докато във втория случай е доста вероятно "да направиш изключение". И не си единствен - повечето хора са склонни към изводи от типа "той/тя не изглежда такъв човек" (какъв всъщност?), а и наивно вярват, че точно на тях не може да се случи. Но нали разбираш, че повечето инфектирани по полов път също са имали доверие на някого, смятали са, че „той/тя не е такъв човек” и че на тях няма да се случи?

4. Ако някой е ХИВ+, знае това и е на терапия, е огромна вероятността вирусният му товар да е неоткриваем, тоест да е под 50 копия на милилитър кръв. Това означава, че дори да стане гаф (примерно да се скъса гумата), вероятността да ти предаде вируса е изключително малка. Но ако е ХИВ+ без да знае това (което значи, че не е на терапия), е огромна вероятността вирусният му товар да е висок, което на свой ред драстично увеличава вероятността да те инфектира. А ако не знае, че е ХИВ+, това означава, че ти също няма да знаеш, но пък едва ли ще ти хрумне да се пазиш, поради причините, споменати в т. 2. Следиш ли ми мисълта?

5. Да, от любов човек прави всякакви неща – дори си ляга с ХИВ+, представи си.





Тема Re: Небезопасен секснови [re: theshooter]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано07.11.08 11:01



Само една вметка по повод тягостното чувство. Не оспорвам правото ти да го имаш, но нали разбираш, че "всичко е в главата"? Ако си прочел предния ми постинг към теб, може и сам да се сетиш, че никой не знае със сигурност с колко ХИВ+ е бил - без изобщо да е имал тягостно чувство.





Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Лилит]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано07.11.08 11:07



Тотално си права и съм съгласен за всичко!

Всеки си знае сам.Но все пак как може да си лягате с ХИВ +

ако аз трябва да легна с такава жена посмъртно няма да го вдигна.



А вярно ли е, че ако примерно при някакви обстоятелства кръв от ХИВ+ попадне върху очите на някой здрав и той ще се зарази или поне има такава вероятност.

Бъдете добри

Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: theshooter]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано07.11.08 11:22



Добре, че има такива като теб - така ни е по-малка конкуренцията.



По въпроса за кръвта в очите - да, възможно е, доколкото знам.



Тема ей взе ми го от устатанови [re: Лилит]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано07.11.08 17:55



дето вика Има толкова здрави мъже, как ли е толкова сигурен че са здрави? Като цяло е заблуден



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: theshooter]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано07.11.08 18:00



да затова внимавай като азпочнат да те млатят следващия път си пази очите! При крий си флавата в зоната на очите с лакят и клекни. И 100 купинки да ти наритат и комоцио да получиш, от такива неща все се преживява. Но посегнеш ли на някой и той се окаже болен от СПИН и ти пръсне кръв в очите дотам си.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Simona 1973]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано07.11.08 23:44



Айде, човека вече влиза в час и стига сме го иронизирали излишно.
Вярно е за опасността от попадане на кръв в очите, но се сетих и за случката в Берлин дето един подивял и понаръгал доста хора на улицата като междувременно минал и през един позитивен, та беше станала истерия.
В крайна сметка никой от наръганите в последствие не излезе позитивен, освен разбира се известният такъв заради който стана и истерията.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: no one]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано08.11.08 03:43



доста изоставащ ученик си намерихте.
часът

не започна ли преди 1 година? Но, прав си не ми се хабят активити по такава таргетна група, макар и изостанала във времето не ми се включва в приоритетната област

Редактирано от Simona 1973 на 08.11.08 03:44.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: theshooter]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано08.11.08 09:41



Надявам се си разбрал в крайна сметка, че аз не съм тука, за да се плюя и псувам с някого за спорта! Струва ми се, че си размислил и си осъзнал, че наистина прелитайки през този клуб си решил да се разпишеш, ей тъй на, ама малко неподготвен! Както виждаш, и СПИН, и левкемия, и хиляди още гадни болести са факт и за съжаление хора умират по целия свят в очакване науката да им помогне. Ама не само тя, но и хората около тях, а не да им правят живота още по-тежък!
Затова, макар България да е все още регион със слабо разпространение на ХИВ/СПИН, е малко лекомислено да кажеш - мисля, че е здрава? при положение че ХИВ се установява само с тест, а не по външни признаци. И е болест като всички останали, която не подбира, и никой не е застрахован. Ами ако му е пръснало кръв в окото на човек? Трябва ли да бъде гръмнат като куче?

Колкото до чукането - въпрос на личен избор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.