Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 16.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: about blank]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано31.10.08 05:48



Защо да се гръмне? Аз даже бих разшириеа идеята му - за да не стане потенциален болен от спин, и опасен, да се кастрират и не болните от спин. Тази гениална идея е дадена от доста време от Патриция Василева, Активиска в областта на лезбийството. Нека да я приложим на практика с вносителя на предложението. Все от някъде трябва да се започне.
Освен това, ние не го знаем дали не е болен от спин.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: theshooter]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано31.10.08 09:46



Ти до кое разклонение си провери родословието, че не попадаш в категориите за изтребване от любимия си фюрер.
Нали знаеш, че към нас българите той е нямал особено добро отношение, вероятно щото сме доста омешана кръв от всякакви понаминали по тези земи.
Та да внимаваш, че може да носиш някой цигански, еврейски или друг "низш" ген с, което да си подходяш за газовата камера и да направят едни ръкавички от кожата на задника ти, ако все още е запазена мекичка.





Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Sajdermen]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 17:28



ЗАЩОТО ОТ ХИВ СЕ УМИРА !!! НЯМА ХАААРТ , МАААРТ И Т.Н. ЕДИН ДЕН СИ ЗАМИНАВАШ. АКО СИ КЪСМЕТЛИЯ ЩЕ ИЗКАРАШ 2,3 НО МАКСИМУМ 12-13 Г. И СИ ПЪТНИК. Ако се докаже умисъл трябва задължително да са зад решетките такива хора и да бъдат далеч от външния свят!



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано01.11.08 22:12



Гледай сега, конкретно по темата съм склонен да се съглася/след известен размисъл/, тъй като въпросния индивид умишлено и съзнателно е заразил партньора си с хронична, нелечима за сега болест и условно приемаме, че го обрича на смърт.Макар и в далечно и неясно бъдеще. С което ми е свързана и втората част от размисъла, а именно за ВААРТ-МААРТ. Тя действа от 1996 г. и до момента по света има много хора, които живеят, приемайки първата си линия терапия, т.е. - 12 години! Пък ти в твоя пост за това време ги погребваш! Което е малко неморално, а и неправилно. Защото, ако съвсем условно, за човек, ХИВ позитивен, , който стриктно се придържа към лекарствения режим, справя се със страничните ефекти, приемем, че средно по 10 години може да приема една комбинация, то той може да изкара 30 години с 3 комбинации/освен ако не кара с една за тези 30 години/. Така че не бива да отмятаме хората за 2-3 до 12-13 години от списъка на живите - все пак медицината напредва с доста по-бързи темпове отколкото преди 100 години например!



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.11.08 22:21



Всъщност и от хепатит Б се умира и отново се предава по полов път, че и стотици пъти по-лесно от ХИВ. Само не казвай, че има лечение щото е съмнително твърдение по принцип казано. А, да не залравя и, че с него можеш да се инфектираш и без сексуален акт. Последно се говори, че и целувката е достатъчна ако партньора е с висока концентрация в слюнката.
Жените има шанс за умрат и от рак на шийката на матката в следствие на инфектиране с човешки папилома вирус. Отново от секс. И отново без гаранция за лечение.
Да спомена ли и каква е съдбата на бебе с вроден сифилис.
Чудя се обаче защо обществото не пъха в затвора толкова много категории хора като например бременните болни от сифилис, щото в техния случай детето няма собствено мнение по отношение на правото му да се предпазва, а майкат аби следвало да носи отговорност и за него.
Но полово зрелия индивид решил да прави секс без предпазни средства вече няма кого да вини за поетия риск с партньор с неизвестен статус. Не оправдавам разбира се съзнателното поставяне на партньор в риск, но категоричните заключения за нуждата от интерниране на позитивните не са окобено зрели. Дано ти е позната думичката интерниране.


Всъщност чудя се откъде черпиш инфото си за ефективността на терапията.
Точно такива цифрички не съм срещал никъде.
Сподели де, щом имаш категорично мнение на какво се базира то.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: no one]  
Автор Haвиraтopa (непознат)
Публикувано02.11.08 09:43



да се сравнява Хепатит Б с ХИВ е доста неуместно. Хепатит Б остава хроничен в една част от заразените,при други организма се справя с него.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Haвиraтopa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано02.11.08 10:46



Известно ми е това.
Но се подкрепи със статистика да видим колко процента не влизат нито в една от цитираните от теб категории, т.е. инфекцията прогресира.
А още по-интересно е в България как е организирано лечението и да видим успеваемостта в наши условия. Просто се чудя тези случаи дали преживяват повече от човек на терапия за ХИВ.
И в крайна сметка е доста органичено понеже за сега не е намерено окончателно решение за отстраняване на ХИВ от организма това да повод за изказвания навеждащи към заплахи за живота на засегнатите.
В този контекст ми беше и напомнянето за други опасности.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: no one]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 11:27



Айде недей да ми казваш принципно с един клас терапия колко години можел да кара човек, а ми кажи дали хората които са се заразили с ХИВ преди 15 години в БГ са живи и до днес и какъв процент са те ?? Много добре знаеш, че в един момент ще му се скапе и черен дроб и още много други неща от тази терапия колкото и успешна да е тя. Средно живеят до 10 години. Има и малък процент които могат да карат доста повече. Недейте само да се успокоявате с това, че едва ли не Хив е станал едно хронично заболяване, защото това е така само при много малко хора !
Относно Хепатита. Умира се, но имаш ли пари се лекува, а да не забравяме че в малък процент от хората той става хроничен другите го изхвърлят.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: about blank]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 11:45



Защото, ако съвсем условно, за човек, ХИВ позитивен, , който стриктно се придържа към лекарствения режим, справя се със страничните ефекти, приемем, че средно по 10 години може да приема една комбинация, то той може да изкара 30 години с 3 комбинации/освен ако не кара с една за тези 30 години/

Ами, ако приемем условно, за човек, ХИВ позитивен, който вече е станал резистентен към 1 вата комбинация за 2 г. или не му действа тя ? Ами и втората ако не му действа на мутиралия вирус ? Колко години ще живее ?



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: no one]  
Автор Haвиraтopa (непознат)
Публикувано02.11.08 11:52



Не знам статистиката,относно политиката на властите по тоя проблем мисля че ситуацията е трагична(както може да се предположи).Нова ТВ имаше предавания по този въпрос. Що се касае до продължителноста на живота на страдащите от хроничен хепатит,без да съм специалист или да разполагам със статистика,предполагам че е по-дълга от тази на ХИВ+. Всичко естествено е относително...
Аз загубих близък заради Хепатит Б,но беше на възраст близа до преклонната и нямаше идея за това че е заразен. Имам друг близък който живее с Хепатит Б.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.