Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 16.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано02.11.08 16:22



Ами затова го поставих условно, защото ако за 2 години е развил резистентност, това почти в 100 % от случите означава, че не се е придържал към лекарствения си режим, предимно от немарливост и продължаваща безотговорност, а много рядко от непоносимост към препаратите/при последното обикновено се сменят лекарствата/. А пък и втората комбинация чак веднага да не му действа, това са доста редки случаи, буквално изключения, така че не е уместно да се дават като примери.
Всъщност, тръгвайки от основната тема за престъплението и наказанието, не мога да разбера защо дискутираме терапия и успеваемост при ХИВ позитивните? И най-вече в такава черногледа посока. Какво точно се опитваш да ни кажеш? нали не смяташ, че ХИВ позитивните трябва да се откажат от лечението си, имайки предвид потенциалната му неуспеваемост,оформена в твоята глава, без да приложат на практика възможностите, които им дава съвременна медицина?



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано02.11.08 16:29



Не виждам в тебе задълбочено познание на терапията, която коментираш.
Какви са тия 10 години по принцип!
Проблемът не е във възможностите на терапията, а в неподготвеността на самите хора да спазват изискванията и затова се случват провалите при първа терапия. Да не споменавам и предписващите дето едва ли има един у нас на средноевропейско ниво. И комбинациите все пак не само 3 на брой, дори и в България.
И страничните ефекти не са свързани с черния дроб основно, а със съвсем друг дисбаланс в организма. Но ще пропусна да те ограмчотявам, ти сам ще решаваш дали искаш и намираш как.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: no one]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано02.11.08 16:38



И на мен ми се струва, че се изказват малко неподготвени хората,но пък уверено... Повече се опасявам да не би някой многознаещ да им налива такива акъли и да ги тласка в лоното десидентско...

А лошото е, че хората в нужда четат всичко наред и им е трудно да отсеят ползата и неистината и така някой върви години наред по един доста труден път и се мъчи да помага на нуждаещите се, а друг някой връхлита от няма и къде и му сере на фасона с един-два поста
Не е хубаво, момичета и момчета, ако някой не е достатъчно добре подготвен по някоя тема, да се изказва със самочувствието на професионалист!



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Haвиraтopa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано02.11.08 16:39



Трагична си е.
Вероятно си чул за заведеното дело по повод липса на лечение.
А за хроничния вероятно статистически продължителността е по-дълга разбира се, но това не означава, че медицината е постигнала гарантирано излекуване.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: no one]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 17:56



Не казвам че съм компетентен в тази област ! Просто съм чел доста на тази тема и моя роднина, която беше зам. министър на здравеопазването, сега се занимава задълбочено само със СПИН проблема ми е обяснила доста добре какво става и колко живеят хората с ХИВ.

Това заболяване си е много ама много сериозно и не е така както ти го описваш с хапченцата ! Да не говорим че ще дойде много скоро ден в който държавата няма да може да поеме издръжката за лекарства на новорегестрираните ХИВ позитивни и те сами ще трябва да го направят !



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано02.11.08 19:06



"Ееех, въздъхна тъжно кравата и продължи да дава мляко макар да не я хранеха повече.............." (Прочетено само и единствено в болния ми мозък)

Ти къде видя, че пиша подценявайки проблема с лечението.
Но да ти кажа, че каквато и роднина да имаш това не те прави теб, пък и нея/него разбирач по темата. Макар да пишеш, че доста си чел на тази тема.
Оставам в неведение как така роднината се занимава задълбочено само със СПИН проблема, като такова чудо у нас не може да оцелее ако истински е сериозен професионалист - медик или изследовател.
А държавата като не може, все пак може да се закрие.
Или поне да си разкара тъпото съмочувствие на член на ЕС, пък нека умниците дето ни приеха щото имат геополитическси интерес да полекуват българските позитивни. Защо ли! Защото няма начин да спрат хората да станат емигранти по тази линия, а е ясно, че тука е по-евтино да осигуряват някакъв стандарт отколкото да му виснат пациенти в държава с висок стандарт на живот. Айде да спомена и опасността ако няма лечение просто част от инфектираните да го ударят през просото и да живеят докато могат и както мога, което пък просто ще доведе до още по-бързо разпространение на проблема. Не случайно се набляга и на превантивния ефект постигнат като вторичен от терапията след разбира се подобряване на качеството на живот и продължителността. Тъй, че поздрави на роднината ти, но или тя не те е изучила (щото ако е работила в МЗ следва и да е наясно), или ти не си стигнал до основната идея, че това е държавна необходимост, а не просто грижа за някаква си част от пациентите.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано03.11.08 15:46



Аз какво, да не би да съм подценил сериозността на заболяването?, Не по-скоро ти се противопоставих, защото ти се опитваш да метнеш хората в доста голяма заблуда. Ако и твоята роднина тъй ги мисли работите, то ни се вижда дереджето!


Продължавам да не разбирам престъплението и наказанието как доведоха до разискването и на административни здравно-бюджетни въпроси + ефективност на ВААРТ - ???



Тема а ти тая статистика за живота с ХИВ от къде я взе?нови [re: Жopo]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано03.11.08 18:57



На мене това ми е интересното!
Шото, аз например познавам 400 либийски деца за сега няма нито едно умрляо, но им остават 2 години така ли да те разбирам?

Редактирано от Simona 1973 на 03.11.08 18:59.



Тема Re: Небезопасен секс-престъпление и наказаниенови [re: Жopo]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано03.11.08 19:01



Радка Аргирова ли ти го каза?



Тема чудесно може ли ти да си първия?нови [re: Жopo]  
Автор Simona 1973 (бизнес дама)
Публикувано03.11.08 19:05



Ще ме поканиш ли на погребението си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.