Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 23.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема все същите въпроси...нови  
Авторkpиcитo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 13:34



та... правих секс на 16ти август без предпазни средства с човек, който почти не познавам. нямам му никакви координати и не мога да говоря с него за това. не е свършвал в мен, но доколкото знам, това не е от много съществено значение, още повече, че след забърсване имаше повторение. сега, 10ина дни по- късно ме хвана някаква настинка и много силна параноя.
1. ако си направя теста на 1вият месец, твърде рано ли ще е? ясно е, че и след 3тия ще правя, ако първият е -, но все пак има ли смисъл въобще.
2. кръвта от вената или от пръста се взима, припадам от ужас при мисълта за игла във вената ми, трябва да се подготвя психически.
благодаря предварително...



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 17:16



Има ли смисъл да питам защо като не се познавате даже, не сте ползвали презервативи?
Това, че не е свършил не е гаранция за нищо.
Направете теста след месец и половина поне



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: mustangGT]  
Авторkpиcитo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 18:48



всъщност не, няма смисъл да питаш, сега и да съжалявам, и да давам обяснения... късно e, нали?
знам, че не е гаранция.
все се надявах, че може и по- рано да го направя.
а за иглите?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано30.08.08 19:02



Мдаа, подкрепям Мустанг във въпроса - ми що не мислите предварително, ами все следварително се притеснявате?
Предполагам си попрочела туй-онуй тука, щом си озаглавила така темата си.От което следва да си разбрала, че срокът,в който тестът е достоверен, не е строго определен, а индивидуален. Така че според мен се стегни и почакай до края на третия месец!
А за иглите какво - не са ли ти взимали до сега кръв за изследвания? Същото е. Тестът за ХИВ се прави,като те боцкат в пръстчето на ръката,като не ти е приятно, не гледай! И по-насетне си надявайте гумички с момчетата, щото пак да няма все същите въпроси!





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
АвторMustangGT (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 08:18



Ъъъъ, края на 3тия месец ли? При СТАТ-пака беше месец и половина, сега защо на 4тия месец?





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: MustangGT]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано31.08.08 09:53



Ох, не знам кой е правилния период, нека да иде след месец и половина!



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Авторkpиcитo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 10:18



мерси за отговорите, значи ще почакам до октомври и ще отида...



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 12:20



about питам, защото искам да си изясня за мен, когато аз ходих преди 2г. имаше тестове СТАТПАК2 и тогава като питах, лаборантките в КАБКИС в Студентски град ми казаха, че месец и половина е достатъчен, а сега май казват на 3 месец.
Но и СТАТПАК няма вече там...
Не знам, мисля че 3 месеца са достатъчни





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: mustangGT]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано31.08.08 19:29



Признавам, че не съм голям специалист в подробности по тестовете. Някой друг от пишещите тук може да даде повече светлина,ако сметне за нужно.
Това,което мога да кажа за България със сигурност е, че поради незнание и незаинтересованост/"това на мене не може да ми се случи!"/ много хора изобщо не ходят да се изследват и така не ги вълнува въобще никакъв период на сероконверсия

. А при късното диагностициране е доста по-трудно да бъде овладяна напредналата вече инфекция и възстановяването на болния е доста по-трудно и продължително. Другата причина да не се тестват хората е, че все още в България е много слабо известно, че съществува поддържащо антиретровирусно лечение - т.е., защо да се тествам, нали от СПИН се умира? Така че - тестването веднъж на 6 месеца или веднъж годишно е най-добрия вариант по принцип.



Тема Re: все същите въпроси... [re: kpиcитo]  
АвторSimona 1973 (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 10:18



не се чака до октомври, а се ходи периодично: веднага след риск и 3 месеца след риск.
Причината за това е за да може да се докаже, а и да се даде информация за статистиката и епидиемиологияка, как хив се разпространява точно - по време на риска, пациента който смята че е рискуван, не е бил рисков за другия. Т.е. с 2 думи, възможно е съществуването на "обратния" риск - пренасяне на хив от неизвестен и не открит ЧЖХ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.