Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 20.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема все същите въпроси...  
Авторkpиcитo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 13:34



та... правих секс на 16ти август без предпазни средства с човек, който почти не познавам. нямам му никакви координати и не мога да говоря с него за това. не е свършвал в мен, но доколкото знам, това не е от много съществено значение, още повече, че след забърсване имаше повторение. сега, 10ина дни по- късно ме хвана някаква настинка и много силна параноя.
1. ако си направя теста на 1вият месец, твърде рано ли ще е? ясно е, че и след 3тия ще правя, ако първият е -, но все пак има ли смисъл въобще.
2. кръвта от вената или от пръста се взима, припадам от ужас при мисълта за игла във вената ми, трябва да се подготвя психически.
благодаря предварително...



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 17:16



Има ли смисъл да питам защо като не се познавате даже, не сте ползвали презервативи?
Това, че не е свършил не е гаранция за нищо.
Направете теста след месец и половина поне



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: mustangGT]  
Авторkpиcитo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 18:48



всъщност не, няма смисъл да питаш, сега и да съжалявам, и да давам обяснения... късно e, нали?
знам, че не е гаранция.
все се надявах, че може и по- рано да го направя.
а за иглите?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано30.08.08 19:02



Мдаа, подкрепям Мустанг във въпроса - ми що не мислите предварително, ами все следварително се притеснявате?
Предполагам си попрочела туй-онуй тука, щом си озаглавила така темата си.От което следва да си разбрала, че срокът,в който тестът е достоверен, не е строго определен, а индивидуален. Така че според мен се стегни и почакай до края на третия месец!
А за иглите какво - не са ли ти взимали до сега кръв за изследвания? Същото е. Тестът за ХИВ се прави,като те боцкат в пръстчето на ръката,като не ти е приятно, не гледай! И по-насетне си надявайте гумички с момчетата, щото пак да няма все същите въпроси!





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
АвторMustangGT (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 08:18



Ъъъъ, края на 3тия месец ли? При СТАТ-пака беше месец и половина, сега защо на 4тия месец?





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: MustangGT]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано31.08.08 09:53



Ох, не знам кой е правилния период, нека да иде след месец и половина!



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Авторkpиcитo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 10:18



мерси за отговорите, значи ще почакам до октомври и ще отида...



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 12:20



about питам, защото искам да си изясня за мен, когато аз ходих преди 2г. имаше тестове СТАТПАК2 и тогава като питах, лаборантките в КАБКИС в Студентски град ми казаха, че месец и половина е достатъчен, а сега май казват на 3 месец.
Но и СТАТПАК няма вече там...
Не знам, мисля че 3 месеца са достатъчни





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: mustangGT]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано31.08.08 19:29



Признавам, че не съм голям специалист в подробности по тестовете. Някой друг от пишещите тук може да даде повече светлина,ако сметне за нужно.
Това,което мога да кажа за България със сигурност е, че поради незнание и незаинтересованост/"това на мене не може да ми се случи!"/ много хора изобщо не ходят да се изследват и така не ги вълнува въобще никакъв период на сероконверсия

. А при късното диагностициране е доста по-трудно да бъде овладяна напредналата вече инфекция и възстановяването на болния е доста по-трудно и продължително. Другата причина да не се тестват хората е, че все още в България е много слабо известно, че съществува поддържащо антиретровирусно лечение - т.е., защо да се тествам, нали от СПИН се умира? Така че - тестването веднъж на 6 месеца или веднъж годишно е най-добрия вариант по принцип.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
АвторSimona 1973 (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 10:18



не се чака до октомври, а се ходи периодично: веднага след риск и 3 месеца след риск.
Причината за това е за да може да се докаже, а и да се даде информация за статистиката и епидиемиологияка, как хив се разпространява точно - по време на риска, пациента който смята че е рискуван, не е бил рисков за другия. Т.е. с 2 думи, възможно е съществуването на "обратния" риск - пренасяне на хив от неизвестен и не открит ЧЖХ.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Авторbio (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 04:55



А пък ако те открият в по-ранен стадий, пак те чакат до 350 СД4/мкл (нали така е в България?). Чета проучвания, че при стартиране на терапията при СД4 нива около 500 имунната система се запазва повече. Хубаво щеше да бъде, при желание на пациента да се инициира по-рано терапия



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: bio]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано02.09.08 07:30



Доколкото знам, в България все още терапия се препоръчва и назначава при 200 ЦД4 клетки. Новите световни тенденции и препоръки са за 350. Да, такива са проучванията за имунната система, но пък много хора предпочитат да отдалечат максимално деня, в който ще се "посветят" на пиенето на лекарства,защото както знаем придържането към лекарствения режим си е отговорна работа. А пък за желанието на пациента, пак в България, все още нищо не може да се каже, защото както споменах, повечето новооткрити са в стадий, в който е наложително стартирането на ВААРТ





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: bio]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано02.09.08 15:49



От всичкото това писане остава въпроса аджеба, а кой ще инициирва (разбирай по единствения възможен начин с груба сила) редовно промяната в главите на администраторите планиращи и осигуряващи лечението.
Щот кво да се лъжем, без значение дали имат диплома за медицинско образование всеки един от тях е просто търговец на първо място и на последно лекар, като по средата се класират и неща като политика, съвест и т.н.
Да припомним само на четящите, че единствените ни методични указания за лечения са с давност от 2005, а преди да се приемат и публикуват естествено бяха отлежали доста време докато биват четени от сульо и пульо в МЗ, та накрая се приеха вече морално остарели.
А в тази област да ме извиняват малоумниците в МЗ нещата се променят постепенно всяка година, че и значително през 2.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: bio]  
АвторCимoнa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 17:54



това става дори и сега, стига пациента да каже че иска да има деца. Тогава се започва терапия на по-ранен етап. въпроса обаче не е дали имунната система ще се запази, а балансирането на везната м/у това и въздействието на терапията в/у някои органи че дори и органели (нпр. митохондрията). Но в крайна сметка си мисля, че въпросната препоръка за започване на терапия много по рано от необходимия стадий до който е възможно да се диагностицира СПИН, е в следствие на производителите на лекарства които искат да продават все повече и повече - т.е. $$$$$ движат и "прогреса" на научната медицина в областта ХИВ/СПИН!



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: Cимoнa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано03.09.08 23:00



Това за децата нещо хич не го разбрах, никакво логика не виждам, пък и в практиката не го виждам прилагано.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано04.09.08 13:51



ще ти дам точна информация. Тест за спин се прави 2 пъти, първия след 3 месеца от половия контакт,а втория 6 месеца след пол.контакт. Кръв се взема от вената. Това ми го е казал лекар



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.08 16:48



Абсолютно си права черешоооо.
Само пропусна да назначиш закриване на форума щото вече си се изказала и след тебе няма друга истина.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: no one]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано04.09.08 20:35



Бааааа, верно няма какво да се каже след Черешката! Тя май не е ходила на тест и не знае какво се случва там, ама нали лекар й го е казал! Какъв ли е бил този лекар, сигурно инфекционист ще да е бил? Аааа, може да е бил интернист, обърках "истите"!

А бе, шантава работа!



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 01:53



Правили са ми тест, и съм ходила при няколко лекари. Но вече няма да ходя на лекар, ще се съветвам със случайни неграмотници



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: no one]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 01:55



Аз не мисля че съм компетентна повече от лекари, и за това се съветвам с тях по здравни въпроси, а не примерно с шивачката си



Тема хайде да коментираме защо не е прав този лекарнови [re: about blank]  
Автор4y6kaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 10:21



Нека да оставим на страна израза тест за спин, и да приемем кога се прави след рисков контакт тест за ХИВ?
Тест за хив се прави на 2 пъти но веднага след рисковия контакт - това е така защото за да може да се види какво е състоянието на тестувания в момента - възможно е той да е бил инфектиран и в момента на рисковия контакт но без тест да не го знае.
След това тест за ХИВ се прави и в последсвие за да може да се установи дали все пак контакта е бил рисков и ако да то да се установи статуса на пациента. Така той ще получи необходимите грижи - периодично контролни изследвания за СПИН - ще бъдат взимани кръвни проби в които ще се следи броя на CD4 клетките му и броя на копияра на ХИВ в обем от периферната му кръв, и когато те достигнат определени параметри когато е налице възможност за развитие на Синдрома на Придобитата Имунна Недостатъчност, то ще му бъде предложено, безплатно лечение Високо Ефективна Антиретровирусна Терапия, която ще потисне развитието на ХИВ, и по този начин ще се избегне и развитието на СПИН.
Лекаря просто не е обяснил тези неща.
Спред мен това е точната информация! Вие как мислите?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 10:28



В бързината съм допуснала неточност. Исках да напиша тест за ХИВ, а не тест за спин. За което се извинявам.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано05.09.08 13:05



Аз пък мисля, че вече си достатъчно компетентна и нямаш нужда нито от лекари, нито от неграмотници. Още по-малко пък те имат нужда от тебе! Изобщо се чудя чий го дириш тука?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 13:15



чий го диря тук?? Клубът е за всички, или не е? Исках да споделя мнение.
А ти би ли отговорил на същия въпрос- чий го дириш тук?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано05.09.08 13:22



Отговор на всичките си въпроси ще намериш в началото на темата





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 13:34



Не ми отговори ти какво търсиш тук, но не е толкова важно.
По повод че не се толерират подигравки на базата на здравословен проблем, не съм се подигравала на никого. Дори писах, че и на мене може да се случи.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: no one]  
АвторSimona (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 19:32



Ами не мога да разяснявам, че ако положителна жена с 500 клетки каже че иска да има дете, то няма да и предложат терапия.
Същото е и за мъжа, А практиката - как да ти дам пример тук за ранно започване на терпаия вследствие на забременяване? Не мога да ти цитирам имената на хората! Така че без да разбираш се сети че ако някой чак толкова иска да почне рерапия и с 300 клетки може и да почне - казва на Ивайло Еленков - искам да имам дете, и лекаря веднага му предоставя терапия. Но той де. Ако например го каже на проф. Попиванова това, тя каквато е кадърна може и да се опули като теле в календар!
Но пък и нея я знаеш колко струва - колкото месните домати в момента - почти без пари



Тема търси мене аз съм му виртуалното гадженови [re: 4ereshka]  
Автор4y6ka (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 19:41



А по повод подигравката, ами например мен ме прашаш на психиатър, да ме прегледа, ама аз съм шизофреничка, имам дименция, страдам от лека форма на лудост, защото като малка съм преживявала неприятности в семейството и подобно. Но психиатъра ми помага. Само дето ти не го оцени и пак ме връшаш при него. Или пък все пак е била подигравка с психичното ми здраве?ю
Ами аз какво съм виновна че като малка съм имала ужасна случка в семейството и това е оставило тежък отпечатък върху съзнанието ми? Да ида в лудница за да не преча или просто ми помогна чисто добронамерено???



Тема Re: търси мене аз съм му виртуалното гадженови [re: 4y6ka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано05.09.08 20:04



Обичам чушки! Предимно сурови! :-) Ама не само виртуално!





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.09.08 20:31



Но аз оставам с впечатление, че подбираш шивачките ти да са по-компетентни от лекарите при които ходиш.



Тема Re: търси мене аз съм му виртуалното гадженови [re: 4y6ka]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано06.09.08 00:20



Не съм искала да се подигравам. Но и ти малко ме нападна, аз се ядосах...А човек като се ядоса говори/ пише глупости.
Разбира се, не си виновна, че като малка си имала неприятна случка в семейството, и това ти е дало отражение. И аз съм имала доста неприятни случки, но по малко са ми се отразили. С това не искам да се поставям на по високо ниво. Хората различно издържаме на гадости. Със здраве



Тема Re: търси мене аз съм му виртуалното гадженови [re: 4ereshka]  
Автор4u6kata (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 07:52



Не нападнах тебе а лекаря ти. Но нали сключихме мир? Прочете ли подробно за ХИВ и СПИН? Виж и:

както и тази чудесна брошура:



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор4y6ka (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 08:25



е сключихме мир, но Аз-ът ти не признава, че не в бързината си написала тест за спин вместо за хив, защото си го написала на 3 места 2 пъти в две различни теми, и един път в едната след време. Просто не знаеше разликата между двата видове тестове. Виж за това не си виновна ти. А точно некомпетентните които са те объркали например лекари - които бъркат нещата, журналисти които си позволяват да пишат гръмки статии със заглавие:

И още в първия абзац да "споделят"
"Много от вирусоносителите са открити при други кръвни изследвания, а не при тест за СПИН". Виж само тази журналистка Светослава Банчева колко неясно се изразява! Иначе вирусоносителя се установява като си прави тест не за СИМПТОМ, който я може да прояви я може да не прояви, а естесвено като си прави ДРУГ тест в който се установява дали носи вирус или не носи вирус. Друг пример, цитиран в тема тук в този форум малко по-надолу. Една друга журналистка Люба Манолова, пък още в 1вото изречение споменава КОМПЕТЕНТНОТО си журналистическо мнение: "Кръвен продукт заразен със СИНДРОМ" Много смешно и не компетентно. И това е статия от 1 юли тази година, а жената пише за 95та година и все още бърка значението да думите! Е как и ти в такава кочина от правилна информация искаш тука да даваш съвети, пък било то и получени от лекар? Ами виж Топ журналиста от Минногеоложкия върхът на българската публицистика Мартин Карбовски, какво пише в стандарт или предава по телевизията:
Първия му въпрос:
"- Откога знаеш, че си заразен със СПИН?"
В крайна сметка учасникът му в интервюто:
Изобщо не е заразен със Синдрома на Придобитата имунна недостатъчност, а го е развил, защото не приема Антиретровирусна терапия.
И множество такива примери. Не само от журналисти. даже префи 2 години си спомням тук, че един цитираше някакъв лекар дори който бил издал брощура в която пишело, как се предава СПИН. Така че ти не си се объркла в бързината, а си се объркала, от факта, че попадаш точно на информация подадена ти от некомпетентни хора, които искат по скоро да те оплашат от колкото да ти покажат истината. За това повечето тук реагираха така спрямо твоите мнения. И то не конкретно към тебе а към ЛЕКАРЯ ти, но ти го прие лично и тръгна да го защитаваш, обявявайки ги за некомпетентни и в крайна сметка разчитайки на ужасът който води ДУМАТА СПИН, която е наслоена неправомерно в съзнанието ти, вместо думата ХИВ. То за журналистите е ясно де, ако не напишат в статията си пък било то не чак толкова от некомпетентност вместо СПИН ХИВ, кой ще им я прочете? Нали всеки като мерне СПИН се озърта като гламав и му се повдига люнопитсвото, а като мерне ХИВ, не реагира така. От там идват и проблемите, не всеки който е заразен с ХИВ е болен от СПИН, и това го написа някъде в едно от твоите менения, като предоария към проблема. Да ама ще ти кажа, че в момента в България болни от СПИН има само 7 човека. 5 от тях щото не пият медикаментите които пречат на развитието на хив, а останалите 2ма защото все пак дори и да ги приемат редовно, може да са били инфектирани с други инфекции от Напълно здрави хора, и тези инфекции сега им влият зле, защото да кажем антибиотиците не им помагат за да се справят с тях. Тва е истината! На кой ще вярваш сега?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.