Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 21.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема хайде да коментираме защо не е прав този лекарнови [re: about blank]  
Автор4y6kaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 10:21



Нека да оставим на страна израза тест за спин, и да приемем кога се прави след рисков контакт тест за ХИВ?
Тест за хив се прави на 2 пъти но веднага след рисковия контакт - това е така защото за да може да се види какво е състоянието на тестувания в момента - възможно е той да е бил инфектиран и в момента на рисковия контакт но без тест да не го знае.
След това тест за ХИВ се прави и в последсвие за да може да се установи дали все пак контакта е бил рисков и ако да то да се установи статуса на пациента. Така той ще получи необходимите грижи - периодично контролни изследвания за СПИН - ще бъдат взимани кръвни проби в които ще се следи броя на CD4 клетките му и броя на копияра на ХИВ в обем от периферната му кръв, и когато те достигнат определени параметри когато е налице възможност за развитие на Синдрома на Придобитата Имунна Недостатъчност, то ще му бъде предложено, безплатно лечение Високо Ефективна Антиретровирусна Терапия, която ще потисне развитието на ХИВ, и по този начин ще се избегне и развитието на СПИН.
Лекаря просто не е обяснил тези неща.
Спред мен това е точната информация! Вие как мислите?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 10:28



В бързината съм допуснала неточност. Исках да напиша тест за ХИВ, а не тест за спин. За което се извинявам.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано05.09.08 13:05



Аз пък мисля, че вече си достатъчно компетентна и нямаш нужда нито от лекари, нито от неграмотници. Още по-малко пък те имат нужда от тебе! Изобщо се чудя чий го дириш тука?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 13:15



чий го диря тук?? Клубът е за всички, или не е? Исках да споделя мнение.
А ти би ли отговорил на същия въпрос- чий го дириш тук?



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано05.09.08 13:22



Отговор на всичките си въпроси ще намериш в началото на темата





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 13:34



Не ми отговори ти какво търсиш тук, но не е толкова важно.
По повод че не се толерират подигравки на базата на здравословен проблем, не съм се подигравала на никого. Дори писах, че и на мене може да се случи.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: no one]  
АвторSimona (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 19:32



Ами не мога да разяснявам, че ако положителна жена с 500 клетки каже че иска да има дете, то няма да и предложат терапия.
Същото е и за мъжа, А практиката - как да ти дам пример тук за ранно започване на терпаия вследствие на забременяване? Не мога да ти цитирам имената на хората! Така че без да разбираш се сети че ако някой чак толкова иска да почне рерапия и с 300 клетки може и да почне - казва на Ивайло Еленков - искам да имам дете, и лекаря веднага му предоставя терапия. Но той де. Ако например го каже на проф. Попиванова това, тя каквато е кадърна може и да се опули като теле в календар!
Но пък и нея я знаеш колко струва - колкото месните домати в момента - почти без пари



Тема търси мене аз съм му виртуалното гадженови [re: 4ereshka]  
Автор4y6ka (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 19:41



А по повод подигравката, ами например мен ме прашаш на психиатър, да ме прегледа, ама аз съм шизофреничка, имам дименция, страдам от лека форма на лудост, защото като малка съм преживявала неприятности в семейството и подобно. Но психиатъра ми помага. Само дето ти не го оцени и пак ме връшаш при него. Или пък все пак е била подигравка с психичното ми здраве?ю
Ами аз какво съм виновна че като малка съм имала ужасна случка в семейството и това е оставило тежък отпечатък върху съзнанието ми? Да ида в лудница за да не преча или просто ми помогна чисто добронамерено???



Тема Re: търси мене аз съм му виртуалното гадженови [re: 4y6ka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано05.09.08 20:04



Обичам чушки! Предимно сурови! :-) Ама не само виртуално!





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.09.08 20:31



Но аз оставам с впечатление, че подбираш шивачките ти да са по-компетентни от лекарите при които ходиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.