Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 20.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Авторbio (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 04:55



А пък ако те открият в по-ранен стадий, пак те чакат до 350 СД4/мкл (нали така е в България?). Чета проучвания, че при стартиране на терапията при СД4 нива около 500 имунната система се запазва повече. Хубаво щеше да бъде, при желание на пациента да се инициира по-рано терапия



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: bio]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано02.09.08 07:30



Доколкото знам, в България все още терапия се препоръчва и назначава при 200 ЦД4 клетки. Новите световни тенденции и препоръки са за 350. Да, такива са проучванията за имунната система, но пък много хора предпочитат да отдалечат максимално деня, в който ще се "посветят" на пиенето на лекарства,защото както знаем придържането към лекарствения режим си е отговорна работа. А пък за желанието на пациента, пак в България, все още нищо не може да се каже, защото както споменах, повечето новооткрити са в стадий, в който е наложително стартирането на ВААРТ





Тема Re: все същите въпроси...нови [re: bio]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано02.09.08 15:49



От всичкото това писане остава въпроса аджеба, а кой ще инициирва (разбирай по единствения възможен начин с груба сила) редовно промяната в главите на администраторите планиращи и осигуряващи лечението.
Щот кво да се лъжем, без значение дали имат диплома за медицинско образование всеки един от тях е просто търговец на първо място и на последно лекар, като по средата се класират и неща като политика, съвест и т.н.
Да припомним само на четящите, че единствените ни методични указания за лечения са с давност от 2005, а преди да се приемат и публикуват естествено бяха отлежали доста време докато биват четени от сульо и пульо в МЗ, та накрая се приеха вече морално остарели.
А в тази област да ме извиняват малоумниците в МЗ нещата се променят постепенно всяка година, че и значително през 2.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: bio]  
АвторCимoнa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 17:54



това става дори и сега, стига пациента да каже че иска да има деца. Тогава се започва терапия на по-ранен етап. въпроса обаче не е дали имунната система ще се запази, а балансирането на везната м/у това и въздействието на терапията в/у някои органи че дори и органели (нпр. митохондрията). Но в крайна сметка си мисля, че въпросната препоръка за започване на терапия много по рано от необходимия стадий до който е възможно да се диагностицира СПИН, е в следствие на производителите на лекарства които искат да продават все повече и повече - т.е. $$$$$ движат и "прогреса" на научната медицина в областта ХИВ/СПИН!



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: Cимoнa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано03.09.08 23:00



Това за децата нещо хич не го разбрах, никакво логика не виждам, пък и в практиката не го виждам прилагано.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: kpиcитo]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано04.09.08 13:51



ще ти дам точна информация. Тест за спин се прави 2 пъти, първия след 3 месеца от половия контакт,а втория 6 месеца след пол.контакт. Кръв се взема от вената. Това ми го е казал лекар



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: 4ereshka]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.08 16:48



Абсолютно си права черешоооо.
Само пропусна да назначиш закриване на форума щото вече си се изказала и след тебе няма друга истина.



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: no one]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано04.09.08 20:35



Бааааа, верно няма какво да се каже след Черешката! Тя май не е ходила на тест и не знае какво се случва там, ама нали лекар й го е казал! Какъв ли е бил този лекар, сигурно инфекционист ще да е бил? Аааа, може да е бил интернист, обърках "истите"!

А бе, шантава работа!



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: about blank]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 01:53



Правили са ми тест, и съм ходила при няколко лекари. Но вече няма да ходя на лекар, ще се съветвам със случайни неграмотници



Тема Re: все същите въпроси...нови [re: no one]  
Автор 4ereshka (минаващ)
Публикувано05.09.08 01:55



Аз не мисля че съм компетентна повече от лекари, и за това се съветвам с тях по здравни въпроси, а не примерно с шивачката си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.