Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 21.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема игла  
Авторmini (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:05



Здравейте, искам да ви помоля за помощ

Аз работя в козметично студио. Преди няколко дни правейки перманеннтен грим с ръкавици и инструменти за еднократна употреба, видях че ръкавицата ми беше изцапана с пигмент(в който се съдържа и малко количество кръв от третирания човек), но не усетих убождане (щях да запомня), нито видях следи от убождане по ръката си, изцапването беше точно при нокътя, така че мисля 4е не съм се убола. Вече ме гони психоза и си мисля, че съм се убола без да усетя, не знам. Моля ви за отговор. Само да добавя, веднага измих ръцете си и ги напрусках с дезинфектант. Моля ви за отговор, защото много ме е страх/ Благодаря предварително



Тема Re: игланови [re: mini]  
Авторanonima_ (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:17



междодругото и моята работа е свързана с козметика , да се върна към въпроса който ти задаваш
1. щом инстр са за еднократна употреба няма проблем
2. щом си била с ръкавици няма проблем
3.ако си имала отворена рана по ръцете тогава може да стане но ти предролагам 4е преди да по4неш да работиш си дизинф. ръцете
4.ака се беше убола едва ли нямяше да разбереш то боли и те4е кръв
5.убедена съм 4е клиента едва ли е хив
6.не си вкарвай излишни параноии и стрес, ако си толкос стресирана сле 1 месец си направи тест и край!убедена сам и се надявам да са ти наред нещата



Тема Re: игланови [re: anonima_]  
Авторmini (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:27



Много благодаря за бързия отговор, наистина ми помогна, моите колеги също ми казаха, че няма от какво да се страхувам, но имах нужда и от обективно мнение. Наистина нямах открити рани и никъде де видях селда от убождане, нито си спомнбям да съм усетила. Благодаря за съвета, много поздрави и приятен и успешен ден



Тема Re: игланови [re: anonima_]  
Автор about blank (новак)
Публикувано18.07.08 21:15



Скъпа mini, аз мисля, че нямаш повод за притеснения, но искам едно малко уточнение да внеса по поста на anonima_, с която съм съгласен почти на 100 %, само по 5-та точка малко не е права: убеден съм,че в България няма 7-8 милиона ХИВ позитивни, но при твоята работа,подобно на медицинските манипулации, е добре да се подхожда към всеки клиент като към потенциално заразен. На хората не им е изписано на челото какво си носят със себе си,така че никога не можеш да си сигурен. Освен това не е само ХИВ, има доста други зарази, които се предват далеч по-лесно.
И, драга anonima_, клиентът не може да е ХИВ, може да е ХИВ позитивен.





Тема Re: игланови [re: about blank]  
Авторmini (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 22:34



Много благодаря за помощта и искам само да отбележа, че аз също съм възмутена от нехайството на много от моите колеги, които не взимат никакви предпазни мерки. Аз лично дезинфекцирам дори лампата с която работя тъй като я докосвам понякога по време на работа. Но мога да ви кажа, че съм виждала какви ли не ужасии, включително съхраняване на игли, тъй като щели да ги ползват за сестрата на клиентката примерно...Отново благодаря за любезните ви отговори и ви пожелавам весело лято и много релакс на моренцето... Целувки



Тема Re: игланови [re: anonima_]  
Авторanonimna2 (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 19:20



anonimna_ , напълно съм съгласна с теб, особено по точка 6. Но не беше ли ти с "чисто нова съмобрасначка купена от магазина", от която имало "вероятност да се хване хив"?



Тема Re: игланови [re: mini]  
Авторmaxi (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 07:47



Теоретично възможно ли е, ако се вземе кръв на ХИВ позитивен и тя престои 1-2 часа в спринцовката и след това някой си я инжектира заедно с кръвта да се зарази и той ?
Говори се че по баровете имало такива "терористи" които умишлено заразявали хората и искам да разбера дали наистана е възможно или това са само митове.



Тема Re: игланови [re: maxi]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано28.07.08 09:49



Ти в Щатите ли живееш? Щото там при няколко стотин хиляди носители на ХИВ/а може и 1 милион да бяха,не помня/ може и да има такива терористи, ама тука си представям ХИВ позитивните как се мъкнат по баровете...



Тема Re: игланови [re: maxi]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано28.07.08 13:02



Възможно е и още как.
Сега следва апокалипсиса на барове и нощни клубове останали без клиентела или борещи са за някой позитивен (разбирай ХИВ-серопозитивен или серонегативен непукист) клиент дето така и така не му пука дали ще го бодат.





Тема Re: игланови [re: maxi]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано28.07.08 18:06



Това да не е като онази мълва преди години, когато в градския транспорт заразяваха по същия начин?


Тогава гледах всеки като потенциален СПИН-терорист, а дори и на мен гледаха така, ако съдя по погледите на разни хора около себе си, докато се возя на 280.

No Fear
Destination Darkness



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.