Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 26.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема моля ви за обективно мнение, не искам успокоение  
Автор raztrevojen i ot4aqn (непознат )
Публикувано13.07.08 12:35



Здравейте,

много се двоумя как да започна, но мисля да карам направо. Ето моята случка.

Имам сериозна приятелка (над година и половина). Двамата си вярваме и 100% знаем че нямаме никакви болести и правим любов без презерватив. Тя работи като медицинска сестра. На 22.06.08 са приели някакав наркоман, който след това се оказа че има спин и хепатит ц. Това от което се притесняваме е че когато са го приели тя е трябвало да обръсне гърдите му за да му правят екг. Докато е бръснела гърдите му го е порязала(работила е без ръкавици) и е взела памук напоен със спирт и е почнала да почиства раната, но по време на почистването е видяла че се е докоснала до кръвта и е пуснала памука веднага и е отишла да се измие. Много сме притеснени. Тя казва че не е имала рани по върховете на пръстите, но не можем да сме сигурни, въпреки че за нея е закон да си слага лепенки когато има дори и малки рани(защото и преди е имала неприятен случай). Тя е говорила с лекарите от болницата й и те я увериха че не може да се зарази, но и на двамата ни е напрегнато и искаме реално и обективно мнение. Казаха й че може да отиде да си направи тест един месец след случката. Друго което искаме да споделим е че правихме секс 24.06.08 т.е. 2-3 дни след случката й.

Моля да ми отговорите бързо, защото сме много притеснени.



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоениенови [re: raztrevojen i ot4aqn]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 12:52



НИЩО ДРУГО НЕ СМЕЯ ДА КАЖА ОСВЕН ЧЕ НАИСТИНА НАИ РАНО СЛЕД 1 МЕСЕЦ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ТЕСТ КАИТО ДА ПОКАЖЕ КАКВО Е СЪСТОЯНИЕТО И НА ДВАМА ВИ---ДРУГО КОЕТО СЪМ ЧУВАЛ Е ЧЕ ХИВ ВИРУСА НЕ МОЖЕ ДА ПРОНИКНЕ ПРЕЗ ЗДРАВА КОЖА
В ТОЗЕ КЛУБ ИМА ДОСТА ОБЕКТИВНИ И ЗАПОЗНАТИ С МАТЕРИЯТА ХОРА КОИТО НАДЯВАМ СЕ ДА ВИ ДАДЪТ ОБЕКТИВНО МНЕНИЕ



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоениенови [re: 123]  
Автор raztrevojen i ot4aqn (непознат )
Публикувано13.07.08 13:14



Мерси за бързия отговор. И аз знам че през ненаранена коже не може. Да чукна на дърво да не е имала ранички. Другото което малко ме успокоява е че е имало спирт, което мисля че може да неутрализира, примерно как слюнката също предпазва, но съм супер некомпетентен в тази област и съм силно притеснен.



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: raztrevojen i ot4aqn]  
Автор about blank (новак)
Публикувано13.07.08 13:15



Не се тревожи и отчайвай, вероятността да се е заразила при този контакт е почти нулева! Само да ти кажа,че почти навсякъде в лабораториите взимат кръв за изследвания без ръкавици, което според мен е първо много нехегиенично и също така рисково! Но не са заразени всички лаборантки и сестри с ХИВ! През кожата той не може да проникне толкова лесно.
За ваше успокоение си направете по един тест двамата след 1-2 месеца, през това време си слагай кондомче като правите секс, а пък приятелката ти, като е медицинско лице, вече да работи само с ръкавици!



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: about blank]  
Автор raztrevojen i ot4aqn (непознат )
Публикувано13.07.08 13:54



А има ли вероятност да проникне, какво значи това "не може толкова лесно"? А ако е имала раничка, от каде да знам, толкова ми е гадно всеки божи ден се събуждам с тази мисал и си лягам с нея. Направо е непоносимо. Моля се всичко да е наред и ще я накарам да напусне тази професия, не си заслужава за някакви мизерни 350-400лв да се излагаме на такъв риск. Иначе тя казва че по принцип си слага ръкавици, но това е било просто бръснене и не е очаквала да го пореже... и е реагирала спонтанно, не са знаели че е има спин и хепатит... Колко гаден може да стане живота без да го очакваш. :(



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: raztrevojen i ot4aqn]  
Автор about blank (новак)
Публикувано13.07.08 18:42



Виж сега,миличък, ти каза,че не искаш успокоение, а обективно мнение. Твоето момиче,като медицински работник, трябва да действа спрямо всеки пациент като към потенциален носител на какво ли не! Отделно знаем на какво дередже е нашето здравеопазване и според мен на медицинския персонал трябва да се правят периодични изследвания за всякакви зарази, не само ХИВ. Ама май никой не ги прави! :-(
Никой не може да каже как и при какви обстоятелства това може да се случи.Има такива,дето се е....т до кръв дет се вика, и пак не се заразяват един друг! Да не е по-приятно например да й се изкашля някой активно-туберкулозен в лицето?! Затова ти казах,че вероятността от предаване в случая е почти нулева. Ама ако ти кажа - абсурд - пък недай си боже нещо стане,аз ли ще съм виновен тогава!? Освен това в първия си пост казваш,че сте в сериозна връзка и си имате пълно доверие,ама аз и това бих подложил на съмнение,като човек с богат опит. Така че, прочети пак предния ми пост и бъди спокоен! Желая ви успех!



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: about blank]  
Автор raztrevojen i ot4aqn (непознат )
Публикувано13.07.08 19:11



Прав си. Просто когато човек го гони параноята, май си търси успокоение, защото и най-малката надежда крепи човек.Благорадя ти много.



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: raztrevojen i ot4aqn]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.07.08 21:37



Постекспозиционна профилактика не са ли предложили? Принципно може да съди шефовете си заради това, че не са предложили постекспозиционна профилактика. Тя трябва да се започне до 72 часа след този контакт с кръв. Дори да е работила без ръкавици, мисля че е въпрос на желание от страна на ръководството на болницата, в която работи, да й предостави медикаменти за профилактика.
Можеш да видиш как са уредени нормативно нещата

.

Посъветвай я да работи с ръкавици, просто да свикне. Дано кръвта да не е попаднала върху наранен участък.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: Fireee]  
Автор about blank (новак)
Публикувано13.07.08 22:14



Их,значи, много съм несъобразителен, изобщо не се сетих за това да му кажа на човека.Макар че е късно за ПЕП в неговия случай


Но пък за това си имаме модка,която тези дни се крие някъде... Да не е пак на плажа?
П.П. Ръководството на болницата дали е чувало за ПЕП се чудя,като го знам нашето здравеопазване... То служебния бюлетин май повече ние сме го чели от тях....



Тема Re: моля ви за обективно мнение, не искам успокоеннови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.07.08 22:47



Да, вече е късно за ПЕП, но ако си знаеше момичето правата от по-раничко можеше да си поиска и не виждам как биха отказали. Най-вероятно не знаят или пък не им се занимава, като последното изобщо не искам и да си го помислям. Вярно, че и тя не е работела с ръкавици, и това не е коректно, но пък дори да не й кажат за ПЕП...
Не е на плажа модката, скоро няма да я огрее това щастие

Поне месец ще виси в тъпата София и ще работи

No Fear
Destination Darkness



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.