Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 25.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предстоящо събитиенови  
Автор about blank (новак)
Публикувано26.06.08 22:25



Хо, много свежо стана с последните теми за Биг Брадър и онзи, дето си пита и е фен на сигурността. Чудя се, имат ли място ХИВ-позитивните гейове на предстоящия гей парад? Или гейовете,борещи се за правата си, не смятат ХИВ за непосредствена опасност?



Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано26.06.08 23:09



Аз очевидно не съм гей

, но мисля, че всеки с такава сексуална ориентация има място на този гей парад. Много съм разочарована от това, че някои българи се обявиха публично против такива мероприятия, та малко се притеснявам какво ще се случи там, но се надявам да е достатъчно цивилизовано. По новините казаха, че мястото се променя-ще бъде в Южния парк, не както е обявено предварително, заради евентуални безредици.
Мисля, че е въпрос на акъл човек да приеме, че това е опасност за всеки и никой не е застрахован, не на сексуална ориентация. Така както познавам моногамни гей двойки и хетеросексуални двойки, познавам и доста разюздани гей двойки и хетеросексуални двойки. Разлики не правя, разлики правя само между хората като човеци.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: about blank]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано26.06.08 23:16



Не си ли чувал кой е организатора.
От това съди дали имат място ХИВ+.



Тема Re: Предстоящо събитие [re: no one]  
Авторaboutblank (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 08:42



Честно казано, не знам нищо за ораганизатора -Джемини беше май, нали? Защо, те не обичат ли ХИВ позитивни гейове?



Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: aboutblank]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.06.08 13:41



Настоящето Джемини не ги е еня за позитивните си събратя, макар корена им да е хвърлен в темата СПИН от основателите и.
На сегашните им дай купони и оплаквания за колко се нарушават правата.
В интерес на инстината се чудя като са толкова нарушени правата как така стана та съвсем друга организация (Куиър) заведе дело и осъди Софийски университет за нещо свързано с това. А все пак водещата фигура на Джемини - Аксиния е юрист.
За мене те просто са от т.н. от мен органицации-проект който лаят ако са финансирани и толкоз до следващия повод да отчитат пари по проект.



Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: no one]  
Автор roum (приятел)
Публикувано27.06.08 14:20



Мисля че ХИВ позитивните не трябва да се унижават на този така или иначе показен парад който е законен но не е морален.
Мисля че Гейьовете не са болни а само ексцентрични и тази показност само ще увлече повече млади хора по неморалният път с което не съм съгласен.
Нека ХИВ позитивните си имат други мероприятия и да не се принизяват до нивото на този парад.




Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: roum]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.06.08 15:37



На това събитие може да има позитивни само ако не си знаят статуса, а това за съжаление е много вероятно.



Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: about blank]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано27.06.08 15:53



Аз по-скоро се питам каква конструктивна полза би имало от подобно включване - и за кого? Щото средностатистическият невеж данъкоплатец (пред когото ще се парадира), освен че е хомофоб, много лесно асоциира "хив" и "гей". Което логично води до задълбочаване на дискриминацията и при двете групи.

Вчера сутринта станах случаен свидетел на някакъв дебат в сутрешния блок на БТВ, в който беше поканен виден лидер-националист (и, както се оказа, вресливо-истеричен хомофоб). Та той, освен че не даде на никого думата, окупира трибуната и вдигна нечувана дандания в студиото, изрази една своя революционна теза: хомосексуалистите са педофили. Синоними, един вид. И не ми се мисли какво би станало, ако някой му подшушне, че сред "педерасите" току-виж имало и "спинозни" - сигурно той лично ще евакуира столицата и ще я подпали. Като отец Ередия, както уместно отбеляза колегата Р. на едно друго място.



Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: Лилит]  
Автор about blank (новак)
Публикувано27.06.08 21:55



Да, така са си нещата, както казвате. Може би ми е било размисъл на глас по-скоро,отколкото конкретен въпрос за тема. Лилит е много права: представяте ли си да маршируваш на парада на гейовете и паралелно да скандираш - аз съм ХИВ позитивен! или пък да си презрамчиш лента, на която да го пише, щото иначе няма как някой да го разбере!

/както каза no one - някой може и да е, ама да не знае,това е доста по-вероятно/ А и какво ли маршируване ще е като си представя колко много борещи се ще има на този парад... По-добре е да не задълбаваме повече, че ще се прелеем с друг форум и там ще ни се разсърдят



Тема Re: Предстоящо събитиенови [re: about blank]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано27.06.08 22:01



Като гледам настроенията на обществото по отношение на този парад, вече имам чувството, че ще стане бой

Единственото хубаво нещо от цялата работа, включително от този бой е, че може малко да си омешат кръвчицата ХИВ+ гейовете и онези протестиращи срещу парада, един от които спомена Лилит
След известно време тях ще ги причакваме на входа на болницата всеки път в деня им на контрола и ще ги потупваме по раменцата с думите: "а помниш ли онзи гей парад? Тогава би ли, а?!"

No Fear
Destination Darkness

Редактирано от Fireee на 27.06.08 22:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.