Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 07.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Биг Брадър :) и ниенови  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано22.06.08 23:22



Започнаха кастингите за поредния сеир, наречен "Биг Брадър". Понеже на шега си говорихме дали ще ни вземат в къщурката и какви ли ще бъдат последствията, ви пускам една темичка тук с няколко въпроса. Нека малко да отклоним темата от въпросите "ще ли да съм + или съм -" и да видим кой как би приел една порядъчна излагация по гол гъз на един ХИВ+ човек.
Та така. Предполагам, че е излишен въпросът дали някой ХИВ+ би се вмъкнал в къщата на брадъра, щото отговорът е ясен: "аз да не съм луд?!".
Да предположим хипотетично, че това се случи. Както знаете, там смс-ите играят основна роля. Изключваме смс-ите на бабите и дядовците по селата, които харесват домакините и порядъчните женки, които се напинят да готвят пред цяла България и не близват алкохол. Изключваме смс-ите на роднините и съселяните/съгражданите на някои участници /сетих се за трите кокошчици от Благоевград, които очевидно бяха не с един общ, а една трета общ мозък, разпределен по равно между страните, но лапнаха печалбата/.
Та въпросите ми са следните:
Бихте ли се отвратили от един евентуален ХИВ+ човек в къщата и бихте ли го изгонили при първа възможност? Бихте ли се повлияли от ХИВ статуса му при изграждане на мнение? Бихте ли наблюдавали този човек по-внимателно, отколкото останалите /като изключим употребата на режещи и остри предмети, които могат да доведат до кръвопролитие и евентуални инциденти/? Ами ако този човек реши да прави секс в къщата?
Абе с две думи: мислите ли, че участието на ХИВ+ човек /хора/ ще направи този формат /мноо я мразя тази дума, ма е модерна/ по-гледан? Как виждате изгонването на този човек от къщата-веднага, след 3 седмици или отива на финал?
Може и да ми кажете примерни резултати от участието на този човек в "Биг Брадър", визирам тоталната промяна на живота му, разкриването пред цяла България-роднини, приятели, колеги, шефове, бармани, сервитьори, рецепционисти, шофьори на градския транспорт, таксиджии, полицаи, ЛЕКАРИ и т.н.
А дано да има кой да ми се разпише в темата...



No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: Fireee]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 10:11



Хипотетично...инициативата може да се предложи на програмата по хив превенция. Тя шефката на програмата се има със СИА. Не помните ли как Ники Кънчев разясняваше от екрана във всяко предаване на Стани богат как многомилионната аудитория да се предпазва? Също размахваше и презервативи.



Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: Fireee]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано23.06.08 21:07



Сега ще кажа само, че подуцентите веднага ще екплоатират ситуацията като създадат специфични задачи.
Със сигурност едната ше бъде тайна мисия позитивния да съблазни някого и после примерно да му сподели, респективно на цяла България статуса си.
Неоспоримо сеира ще е голям, както войната между моралисти и либерално настроени. Тук веднага започвам да се питам кой ще се яви застъпник на позитивния и честно казано се съмнявам да е достатъчно атрактивен. Вероятно ще е сухар с познания по въпроса, но липса на шоу талант от което разбира се ще се ограничи и подкрепата на дарителите.
Аз за сега се спирам до тука в разсъжденията, но темата има потенциала да стане хит за месеци напред.





Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: no one]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано23.06.08 23:17



Е как кой?! Дим Дуков нали взе дейно участие в разни кампании, той ще бъде застъпник. Пък и самата аз се сещам за доста подходящи застъпници, които като отворят по една уста... ама те не са известни хора, просто приятели


Иначе си прав-екипът ще се постарае да спечели от цялата ситуация за сметка на хората, които от своя страна ще се жертват, но може би ще го осъзнаят твърде късно.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: Fireee]  
АвторБpъмka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 10:08



Та отговорите ми са следните:
Не бих се отвратила, защото нищо отвратително не намирам. Не бих го/я изгонила, а още повече не бих се повлияла от статуса при изграждане на мнение. Дори нещо повече, ако при едно евентуално сравнение между ХИВ + и да речем личност от ранга на Пацо футболистчето от Гълъбово, с чиста съвест бих пращала смс-и за изгонване на последния. Що се отнася до разкриването пред цялото общество, смятам че един що годе интелигентен гражданин не би тръгнал да крещи и сочи с пръст въпросния човек, камо ли да промени отношението си към него като го срещне на улицата. Даже трябва да му стисне ръката за смелостта. Тук искам само да отбележа, че (по мое мнение) всяка уважаваща себе си личност трябва да се втурне към дистанционното, прекатурвайки маси и столове, за да смени канала, само като чуе началната музика на ББ.
Хайде поздрави и много усмивки в тази вторнична сутрин





Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: Бpъмka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано24.06.08 22:53



Да, Пацо футболистчето беше уместен пример


Като се замисля, не мога да се сетя някой да е излязъл от къщата с излъскан имидж Все пак бая народ видя пъпката на задника на Азис, въпреки че и то човещинка...

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: Fireee]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано25.06.08 13:37



Чисто теоретично това би могло да бъде хуманна кауза - поне доколкото би било шанс за средностатистическия човек да се увери с очите си, че хив-позитивният не е огнедишаща стоглава ламя и че по нищо не се различава от него самия. И едно такова участие - пак теоретично - може да бъде някаква форма на антидискриминационна кампания. Примерно.

Практически обаче предполагам, че невежеството и истеричността на същия средностатистически есемесоизпращач биха надвили - триумфът на русите фурии от Благоевград задълбочават песимизма ми в тази посока. Просто ми е трудно да повярвам, че от някого, чието отсъствие на интелект е очевидно сравнимо с това на тризначките, може да се очаква дори минимална адекватност. И се съмнявам, че подобна саможертва си заслужава.

Не мога да прогнозирам дали биха го изгонили бързо или бавно - може да го оставят и по-дълго, за да погледат сеир. Но по-скоро бих се обзаложила, че ще настъпи масова психоза от страх, че хив се предава през телевизора. Поне от тризначките и феновете им очаквам да сътворят подобна революционна теза.



Тема Re: Биг Брадър :) и ние [re: Лилит]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано25.06.08 19:25



Бе хуманност, хуманност, ама като ще зависи от СМС-соподавачите пиши го глупава надежда.

"Жертвата" би останала немалко време все пак доколкото сеира е водещ мотив и за продуцентите, а няма какво да се лъжем те имат инструменти да манипулират процесите.
Но се питам след края, че и още по време на пребиваването "под лупа", героя няма ли да се нуждае от сериозна намеса на психолого-психиатър.
Просто не мисля, че ще се размине без такива щети.



Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: no one]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.06.08 21:11



Мисля, че всеки, който влиза в ББ, има нужда от психологическа помощ. Това е вид себепоказване, което може да доведе до доста неприятни последици, а няма човек, който да не е бил критикуван вътре. Видяхме, че дори и така наречените звезди от ВИП Брадър си имат кусури, говоря за характер, не за пъпката на задника на Азис. Та мисълта ми е, че принципно всеки човек си има недостатъци, то и ще се види в ББ, но при този ХИВ+ човек ще има още един факт, който ще дразни изключително много. Дори по принцип характерът му да е по-чепат, има голям риск зрителите да обвинят ХИВ за това. Ако не е възпитан, ако е нечистоплътен и говори по селски, ще се каже "ето, това са всички ХИВ+ хора", ако пък е интелигентен човек с добра визия и приятен характер, ще му видят някой косъм на пишката /или на женския орган/ и пак ще обвинят ХИВ и разюздания начин на живот, който води до това!!!

Е, тогава ще има и такива, които ще забележат, че ХИВ+ хората са като останалите. Да, и това, което каза Лилит за телевизора е вярно Може да е един зрител, но ще има и такъв, който ще си го помисли Може би ще има някой и друг изхвърлен телевизор, а в радиус от 20 километра от къщата на ББ няма да стъпи жив човек, щото те комарите пренасят

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Биг Брадър :) и ниенови [re: Лилит]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.06.08 21:17



За тризначките все още имам тайна надежда, че всъщност не са такива

Надявам се, много се надявам да се преструват Не може да има такива недорасляци! А представяш ли си тризначките и ХИВ+ човек в къщата на ББ?! На едно място, по едно и също време! Тия трите ще си ударят дебелия общ гъз в тавана и ще избият кочината. Сигурна съм, че ХИВ-позитивният ще си тръгне доброволно, защото ще бъде доста изтормозен... Или може би е по-добре те да си тръгнат Сигурно първите 5 дни ще се чудят какво беше това СПИН и къде ли са го чували, после ще стигнат до гениалния извод, че трябва да пикаят в двора, защото от тоалетната ще си го лепнат, а може и от глад да умрат, щото то ходи по храната...

No Fear
Destination Darkness



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.