Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 09.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема отговорете ми моля ви за моя хив тест  
Автор lor4eto (непознат )
Публикувано25.05.08 09:10



на 3 месеца и половина си направих тест за хив, който струва 14 лв,не е в КАБКИС.Питам мога ли да му се доверя напълно? Лабораторията е в Пловдив казва се "Писанец",много е модерна. Кажете ми това време достатъчно ли е или да повтарям пак този тест, негативен е.Обадих се на пр. Радка Аргирова и тя каза че не е нужно изобщо да се занимавам с повтаряне на теста,но мен ме е страх. И какво означава да си имуно компроментиран,разяснете ми,благодаря.



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: lor4eto]  
АвторЛoko (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 10:15



Е,ти щом си контактуваш директно с Радка Аргирова,ние какво да се включваме изобщо!

А иначе като толкова те е страх,иди сега в някой КАБКИС,за да не даваш пак 14.лв и си направи тест.(предполагам "на 3,5 месеца" имаш предвид след рисковия контакт-?) Имунокомпрометиран означава с отслабена имунна система.



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: lor4eto]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано25.05.08 10:59



Лорче, нямам идея каква е тази лаборатория и лично аз не мога да гарантирам за нея. Времето е достатъчно, така че от тази гледна точка няма смисъл да повтаряш теста, Аргирова е права.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: Fireee]  
Автор lor4eto (непознат )
Публикувано25.05.08 11:29



да,от контакта до теста са 3 месеца и половина,т.е. цели 15 седмици.А саита на тази лаборатория е www.pisanec.com - може да я видите който се интересува, благодаря ви за отговорите, и аз все си мисля че няма нужда от повече тестиране



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: lor4eto]  
АвторBъpлa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:29



е щом самия професор Аргирова те е консултирала защо питаш и нас? Ние не можем да ти отговорим защото сме по-ниско образовани в областта на ХИВ и СПИН. Професор Аргирова, има достатъчен опит и не би трябвало да искаш от нас още една независима експертиза.



Тема защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: lor4eto]  
АвторИpи (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 07:25



Те е научен работник в областа на ретровирусите, но за съжаление не се занимава с ХИВ (а с други ретровируси).
Освен това ти трябва лекар инфекционист който е обучен по въпроса ХИВ. Мисля че за твое добро е да потърсиш такъв.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: Иpи]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано14.06.08 16:26



ами сял сайт има неин, в който тя е отговорила на въпроси за хив. Тя е експерт в областта.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: haligadka]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.06.08 04:06



Я дай адреса на нейния си сайт, че не се сещам за такова нещо.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: no one]  
Автор lor4eto (непознат )
Публикувано15.06.08 14:30



http://www.hiv.bg - това е и има въпроси и отговори , и тя отговаря.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: lor4eto]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано15.06.08 14:59



Убедена съм и аз че тя е експерт в тази област,четох ги въпросите и отговорите.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: lor4eto]  
АвторПeпo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 17:40



Не оспорвам качествата на проф.Аргирова като специалист,не я и познавам. Но относно сайта може би трябва да обърнете малко повече внимание че не е "нейния сайт", а сайт за ХИВ/СПИН, в който тя отговаря на зададени въпроси като експерт. И също така да проверите до колко е актуална информацията в него като цяло, както междувпрочем трябва да се подхожда към всякакви сайтове! Например там тя споменава в отговор на въпрос, че в момента броят на носителите на ХИВ в България е 590 души. Кой е този момент обаче след като в сегашния момент те са около 850 - ? За да ви улесня, ще ви отговоря - това е към края на 2005/началото на 2006 година. ... Иначе мненията и отговорите й могат да ви бъдат полезни, но пак казвам - внимавайте да не попаднете на някой сайт, в който пише, че няма лечение за ХИВ например!



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: Пeпo]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано15.06.08 17:59



Аз напълно съм съгласна с теб, но по о тношение на това, че има лечение за ХИВ не съм. Всеки знае, че се провежда някакво лечение но пак човек не се излекува напълно. Затова казвам, че не се лекува за сега това. Ще се радвам много да се открие пълното лечение, но за сега е така.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: haligadka]  
Автор about blank (новак)
Публикувано15.06.08 18:59



"Има лечение за ХИВ" е казано най-общо. Всеки знае, че няма окончателно лечение/както е между впрочем с много други заболявания/, но позволи ми да те поправя - съвсем не всеки знае за съществуващото поддържащо лечение,което за щастие се прилага и в България! При наличие на терапия, и то доста успешна в сравнение с други нелечими за сега болести, не е коректно да се казва, че няма лечение. Това незнание пречи на много хора да направят решаваща стъпка и да отидат на тест, защото си казват - нали от СПИН се умира, като няма лечение, за какво да се тествам? Не мислиш ли?



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: about blank]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано15.06.08 21:45



ами съгласна съм да, тестовете са задължителни, така е



Тема Re: Тестът е по желание!нови [re: haligadka]  
Автор about blank (новак)
Публикувано16.06.08 00:10



О, не мила, не са задължителни в никакъв случай! Тестът е доброволен и по желание. По-важно е тези,които трябва да си го направят, да проумеят, че трябва да го сторят! Защото е за тяхно добро и за доброто на много други хора!



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: lor4eto]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 16:15



Лаборатория писанец е надеждна. Аз съм си правил тест там излиза доста бързо и можеш да си провериш резултата в техния сайт. След това съм повтарял теста другаде и излиза абсолютно същия резултат. Те работят с реактиви на ABBOTT - една от най надеждните компании.
Горе главата и не се притеснявай





Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: Ивaн]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано16.06.08 17:15



радвам се да го чуя, бях убедена, че е модерна и много надеждна. А между другото искам и друго да попитам, но само да ми отговори който знае и е убеден: Има ли някъде случай когато човек си направи тест след пълни 3 месеца дори и половина, а пък до 6-ия месец да му се промени резултата? Или ако се направи тест в края на 5-ия месец, после до края на 6-ия може ли да се промени нещо ако пак примерно се повтори? Благодаря ви.



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: haligadka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано16.06.08 17:37



Има много малко такива случаи.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: Fireee]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 21:00



Имало е такива случай, но само когато имаш някакво друго придружаващо заболяване което ти е отслабило имунната система. Ти не си в тази категория защото щеше да знаеш за другото си заболяване. Така че смятай теста си за 100 процента сигурен след края на 3 месец и забрави за тревогите си.



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: Ивaн]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано16.06.08 21:24



благодаря ви за отговорите, но ринитът, който имам и все си имам хрема постоянна, сериозно ли е? Ако знаете от какви болести се отслабва имунната система пишете, това ще е от полза, благодаря.



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: haligadka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано16.06.08 22:04



Става дума за доста по-сериозни неща, забрави това да е свързано с твоя проблем.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: Fireee]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 22:26



Ако имаш рак и си на химиотерапия или облъчване при евентуално заразяване с ХИВ има вероятност да не се образуват антитела до 6 месец. Става въпрос за такива сериозни заболявания, а ти не си от тях.

Провери дали нямаш алергия към нещо и затова да имаш постоянна хрема.





Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: lor4eto]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано18.06.08 13:06



И освен, че не е неин сайта интересно кога точно е питано, щото този сайт нещо не работи от известно време, а въпроси и отговори съвсем няма от около година публикувани, което все пак си го имаше преди.



Тема Re: защо си питала проф. Р. Аргиворва?нови [re: haligadka]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано18.06.08 13:13



Интерпретацията на понятието лечение явно създава трудности за разбиране на проблема.
Бих се затруднил, ако някой ми поиска да изброя няколко хронични инфекции с причинител висус за които има окончателно лечение.
Същото се отнася и до заболявания като диабета и високото кръвно без да задълбавам към по-неизвестните.
Айде сега да дефинираме при тях как се нарича прилаганото като прием на медикаменти, диета и т.н. ред други неща.
Лечение или не е това и ако е лечение това окончателно ли е както излезе, че се разбира само и единствено от пишещи по темата.



Тема Re: отговорете ми моля ви за моя хив тестнови [re: Ивaн]  
Автор haligadka (непознат )
Публикувано19.06.08 16:29



много благодаря,това исках да зная.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.