Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 18.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема симптоми,тест  
Авторjosie (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 14:47



Здравейте,
Направих си тест за HIV 7 седмици след рисков контакт,който е отрицателен.1-2 дни след теста ми се поду лимфен възел на шията,съвсем малък е,усеща се само при пипане,също имам запушен нос и температура 37-37.2.Въпросът ми е може ли това да са симптоми на HIV,за лимфните възли знам,но пък хрема?Възмжно ли е симптомите да се проявявят толкова късно?



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.05.08 18:46



Та това само един въпрос ли е или поредица от няколко.
Ако е за последния ти само ще кажа, да може да са в този срок.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
АвторC дoбpo чyвcтвo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 19:34



След още 7 седмици си направи още един тест, и ако и той е отрицателен,значи понастоящем може да си настинал и трябва да посетиш личния си лекар! Ама недей да имаш рискови контакти през това време! И винаги занапред е хубаво контактите ти да са обезопасени,за да нямаш повече такива страхове!



Тема Re: симптоми,тестнови [re: no one]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 11:39



Само не ми казвай че инкубационният период е 1, 2 дена щото ми е леко трудно да го повярвам.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: биoн]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 11:40



А извинявам се, не съм прочел правилно. Прочетох 1-2 дена след контактът моя грешка.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: биoн]  
Авторjosie (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 18:07



А колко време е инкубационният период?Всъщност,с проявата на симптомите свършва инкубационният период и вече си заразен,така ли?
Някой може ли да каже в какъв срок се проявяват симптомите,на места съм чела 2-4 седмици,другаде 2-6 седмици,чак до няколко месеца,което според мен е твърде много?
Благодария за отговорите



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.05.08 12:47



Точният отговор, който за тебе може и да не изглежда точен, но фактологически е точно такъв е: "От няколко дена, до няколко седмици за проява на симпоми. От няколко дена, до няколко седмици за продължителност на симптомите". Средно аритметически периода се получава 14 дена или 2 седмици казано другояче. Това е статистиката.
А между другото да е ясно, че заразен разбира се си от началото, но опасен за други ставаш някъде след дни в началото на периода със сиптомите, които от своя страна може и да ги няма, та може и да не се разбере кога ставаш опасен.
А и това за инкубационния период не е точен израз. Точно е дасе каже период на сероконверсия, което преведено на български означава на образуване на антитела.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
АвторCyзи (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 08:35



Шо не идеш пак в КАБКИС и не попиташ там? В крайна сметка там е мястото където има специалист който освен че прави тестове, и Консултира?
Насочвам те там защото по време на първият ти тест си нямала такива симтпоми. Сега вече имаш - е трябва ти нов ТЕСТ и нов КОНСУЛТ. И доколкото в КАБКИС това е безплатно то и мястото е най-подходящо за тебе!



Тема Re: симптоми,тестнови [re: C дoбpo чyвcтвo]  
АвторD-r House (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 01:05



Симптомите ти не са на ХИВ. Щом имаш тест след 1 вия месец няма страшно. Ако беше хив нямаше да бъде само 1 лимфен възел и хрема ,а щяха да бъдат няколко симптома комбинирани и щеше да чувстваш силна отпадналост в продължение поне на 1 седмица.
Твърде късно е да се появят симптоми на 7 ма седмица ! Това може да стане при много слаба имунна система поради съпътстващи заболявания или други причини ,което изразено процентно от всички хора е под 0.1.
Излизай и си лягай само с мадами с положение , интелект ,защото е изчислено статистически ,че те са много по малко склонни на мимолетни връзки ,а ако се случи ползват презерватив защото са интелигентни за разлика от обикновенната пролетариятка която се подава на фалшиви моментни чувства !



Тема Re: симптоми,тестнови [re: D-r House]  
АвторU-ha (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 21:53



Айде бе! Ех, тез пролетариатки, колко са прости! То няма нито една интелигетна мадама,заразена с ХИВ,доколкото знам...Пък и той ХИВ си ги подбира...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.