Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 09.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitiven  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 11:50



ne moga da preodoleia straha ot tova



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 12:19



как защо? защото темата ти ще бъде изтрита тъй като не е написана на Български език а на блед хърватски диалект



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.03.08 12:36



А би следвало да се чувстваш добре, че имаш нещо повече от другите хора, които обикновенно не могат да спрат за момент и да преосмислят живота и ценностите си.
Ако не позволиш да ти се влоши здравословното състояние, другото просто ще си дреме като тема някъде вътре, а ти ще се занимаваш с делничните си планове.
И пиши на кирилица тука вече, може и на руски

, но не и на това, което си сервирал сега.



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано27.03.08 12:40



Кирилица!

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: no one]  
Авторcicco (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 13:01



благодаря ,може би е така и си заслужава да живееш



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Fireee]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 14:00



аз и всичките ми колежки сме на мнение че трябва вече да изтриеш тази тъема заседя се много време - а излага цялата българска нация и прави националното ни самочувствие на гъз- показва едно Серопозитивните не могат да пишат! нали? После ми разправяйте че са нормални хора - ами... и първи клас нямат! -буквите не знаят!



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Иckpa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.03.08 14:03



Стига де, извини се сега.
Вторият пост си е на български.
Ти пък ако и граматика изискваш за да се пише тука да почнем твоите грешки да броиме.



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Иckpa]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 14:08



може би сам негрмотен ,но на теб не ти дава право да си мислиш 4е си нещо по добро от които и да било,пожелажам ти да си по щастлива. с ужажение





Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: no one]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:34



ми да сложат софтуер за корекция на граматиката, нямам нищо напротив! За сега са сложили само такъв за писане с български букви. А и да иформирам, че аз работя и като секретарка на една клавиатура в един офис - само че шефа каза че бюрото ми му пречело (особенно нощем???- много странен шеф имам) и ми го премести. Та исках също така да вметна и че освен че не ми предоставят розова клавиатура вече с дни, понякога имам проблеми с различните букви защото си слагам и си махам ноктите - едни много хубави и като съм със сложени нокти закачам съседните букви. А пък и това че работя и като секретарка на едно място не ми дава право пък и да знам как се изписва правилно граматиката, защото пък не се изисква от мене такова нещо - от мене се иска само да питам "Вие при кого?" да предоставям формуляр No 48 на посетителите и да си махам и слагам ноките. Даже и секс не се изисква защото както казах шефа ми е малко страннен особенно нощем. И освен това обаче съм била в 1ви клас и зная буквите ето:
АБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЬЮЯ както и малките абвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя което пък ще рече че зная и азбуката!!!!
А и щях да забравя: извинявам се за втория пост е бил на български, ама за първия не се извинявам!



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:41



Извинявай ти искаш да осбъждаш своите проблеми или моите? В крайна сметка май не си толкова нещастен в серопозитивността ти - не разбрах точно за какво е тя, аз например имам такава за херпес - ама то коя ли нямаа по скоро предпочиташ да коментираш и останалите минаващи случайно тука потребители...
И в крайна сметка де видя че се казвам "Петя Дубарова" че да ми слагаш и етиката че съм нещо добро??? Аз не се казвам Нито петя нито Кучка - за да застане при мене още едно добро същество а съм Искрето. Аха.



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано27.03.08 17:46



Не се притеснявай, състоянието ти има медицинско обяснение. Можеш да прочетеш повече тук -
http://www.puls.bg/cat/28/obsesivnokompulsivno_razstroistvo_issue_393_part_2.html

"Happiness is an option...."


Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано27.03.08 17:50



Чакай сега,я ми го обясни като на дете-идиотче,за да разбера.
Нещо не можах да схвана:ХИВ серопозитивен си и се чувстваш зле от това?Или още не си знаеш ХИВ статуса и те е страх да не си вирусоносител?
Ако си ХИВ серопозитивен не виждам причина да се чувстваш зле от този факт.Колкото и да се чувстваш зле,това ти е предложил живота,така трябва да го живееш.Нищо не може да се промени вече.
Аз самата съм серопозитивна и хич не ми е зле,да ти кажа честно.Имам много ИСТИНСКИ приятели,имам работа,живея си СЪВСЕМ нормален живот....Честно казано никога не съм се чувствала по- щастлива,колкото и странно да ти се струва.
И все пак-защо се чувстваш зле?



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: bat_out_of_hell]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано27.03.08 18:59



Според мен човекът се чувства зле, защото го е страх, че би могъл да е ХИВ-позитивен.

"Happiness is an option...."


Тема Чудя сенови [re: stonewall]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано27.03.08 22:50



кога хората ще разберат че опасен е не толкова самият ХИВ,колкото късното му откриване когато вече няма да имат голям шанс за връщане назад.
Ама,а де-аз ли не мога да им го обясня,те ли не искат да схванат...



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re:bat_out_of_hellнови [re: bat_out_of_hell]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 10:38



абсолютно сам съгласен 4е невежеството е най страшното ,но аз в никакав слу4ай не мисля 4е ме е страх от незнанието от неизвестното ,може би от скоро зная и не ми се иска да го приема ,да осъзная ..............4е и на мен ми се е слу4ило





Тема Re:bat_out_of_hellнови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 11:49



Повярвай ми,много по-добре е да отидеш на тест.Какъвто и да е резултата,отиването ти навреме да те изследват ще е в твоя полза.
Ако резултата е отрицателен-супер,повече няма какво да го мислиш,освен че трябва да ползваш презерватив за да не минаваш отново през този ад.
Ако пък се окаже положителен-поне ще са открили вируса навреме,ще започнеш терапия и живота ти ще си продължи съвсем нормално.
Но ако не отидеш на тест и все пак си инфектиран,рано или късно ще го разбереш по най-грозния начин,който може и да е фатален.Виждала съм как умират хора които са били открити късно,едва когато имунната им система е била разрушена и терапията вече не може да им помогне.Повярвай ми,искало ми се е да имам властта да им помогна да умрат по-бързо,за да съкратя мъките им.


Отиди на тест,послушай ме.ХИВ сам по себе си не е толкова страшен ако е открит навреме.С години вече живея с него и по нищо не ми личи да съм болна от нещо и си живея съвсем нормално.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re:bat_out_of_hellнови [re: bat_out_of_hell]  
Авторcicco (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 12:01



аз ходих и зная 4е сам серопозитивен ...........но още не мога да свикна да живея с това опитвам се но всяка сутрин се сабуждам с тая мисъл и заспивам с това. ходя редовно на лекар но все още не сам на терапия,дано не полудея





Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано28.03.08 12:02



Да, напълно си права.
Това, от което се възмущавам е как някакви хора подхвърлят реплики, за да видят какво ще им се отговори. Аз лично не намирам, че подобни "забавления" за етични, защото наистина има хора с такива проблеми и не е редно някой да се "весели" за тяхна сметка.

"Happiness is an option...."


Тема Re: Чудя сенови [re: stonewall]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 12:09



аз ли4но никой не ангажирам да ми се възмущава,това 4е така се 4увствам ми дава право да го напиша ,но в никакав слу4ай не задължавам ниакой да ми е съпри4астен .Повярвай ми 4е не се веселя за ни4ия сметка





Тема Re:bat_out_of_hellнови [re: cicco]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано28.03.08 12:58



Ами, точно това те питат до сега - дали наистина си ходил на изследвания или просто си пишеш как се чувстваш, защото тук е пълно с разни хора, които са решили, че имат проблем без да са се изследвали и изпадат в истерии. Можеш да се свържеш с хората от организациите, които наистина ще се опитат да ти помогнат с каквото могат.

"Happiness is an option...."


Тема Re:bat_out_of_hellнови [re: cicco]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 14:24



Знам как се чувстваш,душице.Преживяла съм го.

И аз като теб бях уплашена,не можех да се примиря с мисълта че съм ХИВ серопозитивна,мислех да извърша какви ли не щуротии със себе си....И тогава се запознах с хора като мен в една от фондациите,разбрах че дявола не е толкова черен колкото изглежда,разбрах че с ХИВ може да се живее нормално.
Както не веднъж съм писала,сега съм по-щастлива от преди да се инфектирам.Имам много приятели,хора с които имаме обща съдба,хора които държат на мен и аз на тях.Знаеш ли какво е да има поне 100 човека на които да се обадиш в 3 часа през нощта за съвет или помощ,или просто да кажеш че ти е гадно от нещо,и да се отзоват на момента.Е,разбира се същото бих направила и аз за всеки от тях.
Е пия лекарства,пазя се от настинки повече от преди,ама нищо идеално няма в тоя живот.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 14:34



Ей,чакай сега,никой не е казал че се отнася за теб.
Но вече имаме доста случаи на хора които са лъгали че са ХИВ+ ,които после наистина са се забавлявали за наша сметка,и вече сме малко недоверчиви.
Даже наскоро имах подобен случай,с една жена/даже не знам дали беше жена/,която твърдеше че е ХИВ позитивна.Че не е такава се разбра чак когато й зададох няколко по-сложни въпроса,отговорите на които може да знае само един наистина серопозитивен.



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Чудя сенови [re: stonewall]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 14:52



Оооо,такива веселяци ги знам доста.Обикновенно като се появи някой такъв му давам скайпа си,говоря си с него/нея/ приятелски,подхвърлям някое и друго по-сложно въпросче да го изпитам,и накрая като разбера че не е такъв просто му разказвам една история.
"Имам бивш съученик който ми се присмиваше че трудно говоря,тероризираше ме по всякакъв начин,даже напуснах училището в което учех заради него.Мина много време от тогава,не се бяхме виждали няколко години и един ден го срещнах случайно на улицата.
-Помниш ли как те тероризирах като дете?-пита ме той-Сега за всичко онова което съм ти причинил ми се върна.Имам две деца,и двете са неми."
Та явно всичко се връща на тоя свят.Не го пожелавам на никого,разбира се.Но има една приказка която са я измислили много по-умни от мен хора-"Когато Дявола си няма работа,си е**е децата."

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 16:36



благодаря ти 4е си така мила,повярвай ми знам как се 4увствам и никога не бих си помислил дори да измисля нещо подобно. Имам син на 12 години и когато ми казаха 4е сам серопозетивен ,си помислих 4е никога няма да го видя пораснал............ тежко е сега лека по лека имам надежда 4е може би .........не сваршва света за мен само за това 4е имам хив вирус.............





Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 17:04



Все едно чета собствените си разсъждения от преди 5 години.И аз мислех че никога няма да видя дъщеря си пораснала и че това е края на живота ми.В първите няколко месеца очаквах всеки миг да умра,учудвах се че се събуждам сутрин,вечер се молех ако ще умирам да е поне докато спя.Даже бях инструктирала нашите в каква рокля да ме облекат за погребението и не искам свещенник на гроба си и че искам да ми пуснат песента на Ози и Лита Форд"Close my eyes..."/Ако затворя очите си завинаги/.Бях стресирала всички в къщи.
В крайна сметка,ето ме след 5 години-съвсем жива съм си и ако не са хапчетата дето ги пия даже съвсем забравям за вируса.Забраних в къщи да се говори за "болестта" ми и всичко си е съвсем нормално.
Само ще ти кажа да не се предаваш.Ако постоянно мислиш за вируса,ако постоянно мислиш че си болен,наистина ще се разболееш.И не от самия вирус,а от нерви и гадни мисли.Сега най-важното е да мислиш за хубави неща,за хората край теб които те обичат,за семейството си...ХИВ-чо го остави на заден план,накрая ще видиш как постепенно ще станете приятели



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 22:57



благодаря ти ,трудно ми е да гожоря с някой за тожа аз не живея ж БГ и тук за съжаление нямам кои знае колко близки хора ,но по принцип и не мисля да го споделя и с наи близките.Раджам се че се появи ти.





Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 23:09



И до кога мислиш да криеш от близките си?
Те така или иначе,рано или късно,ще научат и тогава ще ти се наложи пък да обясняваш защо не си казал.
Ако не друг,поне жената до теб трябва да знае.Ако е читава и държи на теб ще остане,каквото и да става.Ако пък си тръгне,значи просто не си е заслужавало да си хабиш времето с нея.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 10:25



тя ми каза на мене и аз останах ...............мисля че така е правилно



Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано29.03.08 14:13



Да,когато обичаш истински правиш онова което сърцето ти смята за правилно.


Чест ти прави това че си останал.Малко хора биха го направили,къде от страх за собствения си живот,къде от злоба/не мога да намеря точната дума в момента/ към любимия човек че е изневерил.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Защо още не си на терапия?нови [re: cicco]  
АвторBeличko (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 21:55



Йайву са ти показателите? А и кой е лекуващия ти лекар?
Аз имам към 550 Клетки и се лекувам във Варна при д-р Николова а ти?



Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано29.03.08 22:49



Да дам едно приятелско рамо и аз


Надявам се скоро да преодолееш шока от случилото се. Без него не може, но около мен има толкова много ХИВ-позитивни хора, които живеят нормално, забавляват се, дори и се шегуват със състоянието си /което в началото ме разплакваше, щото някак хич не го приемах/, че не мога да повярвам, че някой не би се примирил с фактите и не би продължил живота си нормално. Сигурна съм, че и ти ще го направиш и ти стискам палци! Бъди здрав, обичай близките си и се грижи за себе си
Надявам се да пописваш тук и да казваш как си, а ние ще се опитаме да помагаме с каквото можем. Поне в съветите ни бива

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
АвторKoля (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 10:11



Но не мога да приема едно... в коя държава по света, няма необходимата психосоциална подкрепа към Хората Живеещи с ХИВ, та си писал в първия тест че се чувстваш така зле???
... че дори и в България, при предоставяне на потвърдителния протокол, една от цлите на диалога лекар-пациент е именно да се преодолее изолацията на пациента и да се покаже ясно, че съществува лечение. Е проблеми има в самите КАБКИС-и там не се спазват изцяло предписанията на МЗ, но от потвърдителната лаборатория, пациентите не излизат така разстроени.



Тема Re: Чудя сенови [re: Koля]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 11:35



така е и на мен ми обясниха как стоят нещата............но може би аз сам един голям песимист





Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано31.03.08 14:52



Сега вече трябва да забравиш песимизма.Станалото станало,вече връщане назад няма.
Следвай разпоредбите на лекарите,прави каквото ти казват,и продължавай напред.С тази диагноза живота не свършва,стига да се пазиш и да започнеш терапия навреме,когато е необходимо.
Ако все пак искаш да поговориш с някого за неща които те вълнуват,винаги можеш да ми пишеш на лични/ако се регистрираш/ или на скайпа/той е същия както ника ми тук/.Само предупреждавай че си ти защото не давам оторизация на всеки.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Чудя сенови [re: Koля]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано31.03.08 15:01



Е,хайде де,в България зависи къде правят теста.
Мен като ме откриха преди 5 години в КВД-то на една поликлиника,лекарката така ми го съобщи че ме стресира повече от колкото бях,макар да бях сигурна какъв е резултата още преди да ми каже.Добре че после се запознах с една лекарка в отделението-превъзходен човек и прекрасен професионалист,която ме успокои.Иначе за един час ми минаха какви ли не гадни мисли/поне 20 вида самоубийство/ след срещата с оная дето ми съобщи резултата

.
А и когато си сам,без близки и приятели около себе си с които да споделиш наистина може да се чувстваш адски зле.Аз имах щастието да бъда сред хора с моя проблем,които ме подкрепиха.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Редактирано от bat_out_of_hell на 31.03.08 15:04.



Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
Авторcicio (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 15:12



ти си един прекрасен човек...............благодаря ти





Тема Re: Чудя сенови [re: cicio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано31.03.08 19:01




Недей да ми благодариш.Знам какво е да си стресиран,да няма с кого да споделиш,да се чувстваш сам и изолиран от целия свят.
Е,аз намерих много приятели,но ти там....самичък....
Това е тъжноооооо

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
АвторKoля (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 09:22



Не знам един от лекуващите преди ХИВ инфекция и СПИН лекари в България наскоро ми каза: на мене са ми умирали за 20 години 5 пациента. 4тирима са били в тежко имуносопресирано състояние, логато са ги открили т.е. открити са късно защото не са искали или не са ги насочили да си направят ХИВ тест, а едната я блъсна камион. Така че си прави изводите защо не трябва да си песимист. Това малкко като черен хумор но е много показателен пример.



Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
АвторKoля (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 09:38



е да преди 5 години когато д-р Върлева не пускаше рекламни клипове по телевизията за тестове и КАБКИС. Сега не може да си позволи да има разхайтени КАБКИСИ които хем да рекламира и хем хората от тях да излизат "недоволни". Ето за това тука винаги се е твърдяло, че ако има такива които се съмняват в работата на който и да е КАБКИС, трябва да и съобщават - за да не се каже че си е давала парите на вятъра. После трябва да се види и връзката м/у това че Хората на успешна терапия нямат вирусни частици в кръвта, може да имат здраво-родени деца и риска при пренасяне на ХИВ от тях е много малък. даже обратното те са застрашени от към ко-инфекция с други болестотворни микроорганизми, и други щамове - мутанти на ХИВ на които тяхната терапия е резистентна но пък спрямо дивия щам са по-благоприятсвани защото пък терапията която приемат им действа и като ПЕП. А пък е втзможно някои от тях да бъдат благодетелствани от факта че приемат медикаменти които пък лекуват и други болести. Например тези които приемат Combivir - медикамент който е съставен от 2 активни съставки които са лекарства едното срешу рак а друготто срешу хепатит В, така или иначе приемат профилактично това чудо. Е да страничните ефекти от него са показателни, но те имат възможност след години да го сменят с друго.



Тема Re: Чудя сенови [re: bat_out_of_hell]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 12:27



искам да попитам,защото не сам много наясно все още ,много ли странични ефекти има терапията и при всеки ли са различни



Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано01.04.08 12:55



Виж това:

Редактирано от Fireee на 01.04.08 12:57.



Тема За терапиятанови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано01.04.08 19:36



Ами,виж,то всяко лекарство си е с различен страничен ефект.Едни са с повече,други с по-малко.
И при всеки човек проявата и тежестта на страничните ефекти са различни-при някой може да са много тежки,при други съвсем да отсъстват.
Така че на този въпрос не може да се отговори еднозначно.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: за bat_out_of_hellнови [re: bat_out_of_hell]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 19:45



мерси........последните ми стоиности на сд4 са 580 а жирусниа товар 11000 и лекаря ми каза цхе за сега ниама нужда от терапиа ,а предниа път преди 3 месеца сд4 бяха 350 а тожара 75000 ,не си обясняжам цхе един пат се покачват после пак се намалят....надявам се да свикна





Тема Re: за bat_out_of_hellнови [re: ciccio]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано01.04.08 20:14



Все още ти е рано за терапия.Когато клетките ти отидат под 200,или товара ти иде над 200-300 хиляди тогава може и да ти предложат терапия.
А иначе нали си наясно че клетките се влияят много и от емоционалното състояние,и от това дали си ял,дали си спал,дали си пил антибиотици наскоро.... Така че 100 клетки + или - не са от значение.
Пиши ми все пак по скайпа ако искаш,за да не шашкаме хипохондриците тук.



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: за bat_out_of_hellнови [re: ciccio]  
АвторKoля (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 07:47



Нормално е. Дори неинфектираните с ХИВ имат стойностти от 400 до 1400 бр кл./мл кръв. СПИН се проявява чак при <200. В БГ терапия се започва при <250. До тогава няма смисъл да взимаш лекарства
- не е и икономически изгодно. Е при жените има възможност да почнат - трябва само да кажат че са бременни. След време може и вирусния товар да ти намалее. Въпроса е да ходиш на въпросните периодични 3 месечни изследвания за да ти се следи състоянието. Ако все пак се появи и някоя Опортюнистична инфекция - например симптом на която е честа и продължителна диария може да си поискаш терапия. Но до тогава могат да минат години 2-4-6-10... не се знае колко.



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Иckpa]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 15:26



Искрооооо...... аре млъкни ма, че ми писна да те чета. Баси вместо да чета свестни коментари, чета теб. Една забележда е повече от достатъчна, плюс това темата е интересна, а щом на мен ми е интересна начи има още доста хора на които е.



Тема за бионнови [re: биoн]  
Авторcicco (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 09:57



мерси ..............че ме разбираш..........в този момент имам нужда от хора като теб





Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: биoн]  
АвторИлиaн (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 12:04



Абе човек като ти е писнало да я четеш не я чети бе! Що си налагаш личните капризи над предпочитанията на останалите?
Къв си с 3 крака 3 цици или 2 члена? Тука в случея перефразирам реплика от филма "Продесия Блондинка"



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 12:21



:) Баси. И мен ме е страх. Не съм серопозитивен. Ама ме е страх да не получа инфаркт, щото родата от това си замина. И кво? Свиква се със страха. Взимам мерки, опитвам се редовно да спортувам, грижа се за здравето си. И ти прави така. Грижи се за здравето си. Задръж се с нисък вирусен товар, пък медицината се развива. Ето, четох, че в близките години химиотерапията при рак ще бъде заменена с далеч по-безопасни и ефективни лечения като златен прах.

Не му мисли толкова. Поддържай лечението си, надявай се, че ще измислят по-добро и си живей живота. Той не ти е даден за тюхкане, а за да му се радваш и да го изживееш с кеф. Пък колко ще е - 100 или 150 години - един Господ знае. :) Аз съм си заплюл 123 години живот, ама ако Господ е рекъл повече - кой съм аз, че да му противореча? :)



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: P.]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано10.05.08 17:38



123 години живот

Бравос, дано да съм жива, та да те видя на 123 години

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Fireee]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 08:59



Бе дъртичка си и може да не дочакаш. :) Освен това, дори и да дочакаш, след толкова години ще си изкуфяла и няма да си ме спомняш. :)



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: P.]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано11.05.08 21:36



Дъртичка ти е оная работа

Ако откажа цигарите преди теб може и да дочакам

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Fireee]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 21:42



Колко ти е холестерола?



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
Авторcicco (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 00:01



благодаря че сте се спрели точно тук на моята тема да си разговаряте,но предпочитам да си споделя ме по практични неща ,а ви пожелавам да живеете 200 години



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: Fireee]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 11:00



Леле, моли се само гаджето ти да не влиза тук, щото веднага ще изникне резонният въпрос: Бе ти откъде му знаеш оная работа? :)))))

Не ми отговаряй, че народа се сърди.



Тема Re: Чудя сенови [re: ciccio]  
Автор lor4eto (непознат )
Публикувано25.05.08 17:57



добре,аз разбирам, че си позитивен, но това сега в момента влияе ли ти на здравето нещо, нали нямаш никакви оплаквания сега? Трябва да се води здравословен начин на живот и това е, което ще ти помогне изключително много и не се притеснявай.



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: cicco]  
Автор lor4eto (непознат )
Публикувано25.05.08 17:59



добре,аз разбирам, че си позитивен, но това сега в момента влияе ли ти на здравето нещо, нали нямаш никакви оплаквания сега? Трябва да се води здравословен начин на живот и това е, което ще ти помогне изключително много и не се притеснявай.



Тема Re: за lor4etoнови [re: lor4eto]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 20:05



не за сега се чувствам много добре,работя,спортувам и живея абсолютно нормално,но всеки ден мисля за този вирус,изморих се





Тема Re: за lor4etoнови [re: ciccio]  
Автор lor4eto (непознат )
Публикувано27.05.08 19:47



зная, че всичко е трудно, то целия живот е труден, но така е. По-важно е как живеем сега, бъдещето не е наша работа, та то всеки си го чака нещо, никой няма здрав в този свят - ако някой твърди, че е здрав напълно, то той лъже! Но знай, че всяка болест се лекува с добро и здравословно хранене. Гледай да го не мислиш това, знай, че се работи по този въпрос и все някой ден ще се открие нещо / а то между другото не само това не се лекува напълно, безброй болести не се лекуват/, има и някаква озонова терапия, която премахва вируса, но това става в Германия, поинтересувай се, може нашите лекари да знаят нещо. За сега е това, ако има нещо пиши. И между другото пиши ми на колко време от рисковия ти контакт /в седмици или месеци/ си направи този тест, който е положителен.

Редактирано от lor4eto на 27.05.08 20:53.



Тема Re: за lor4etoнови [re: lor4eto]  
Авторciccio (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 01:31



за рисковият ми контакт не мога да ти кажа ,защото аз разбрах по една случайност т.е. сапругата ми се разболя и откриха че е серопозитивна и така ......малко кофти случай,но се надявам силно че това е трябвало да стане и сам безсилен да променя нещо ...........за сега сам добре,работя спортувам започнах да свиквам с мисълта че сам серопозитивен и.....................такадо като е писано...............





Тема Re: за lor4etoнови [re: lor4eto]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано28.05.08 06:33



Туй тууу, озонова терапия!


Тази работа повече не я споменавай, че отиваме към нов клуб - искренни и лични слухове.
Няма за съжаление нищо друго освен стандартните медикаменти за ХИВ-инфекция.



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: ciccio]  
Авторmarco (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 16:01



ami ako si i po seriozno bolen



Тема Re: zachto se 4uvstvam sle che sam seropozitivenнови [re: marco]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано30.07.08 19:19



От какво да си по-сериозно болен и какво значи сериозно?
1. Ако си се тествал за ХИВ и теста ти е положителен,прочети това


2. Ако не си се тествал и не знаеш от какво си болен, в темата "Клубни правила и полезна информация" най-отгоре в този клуб има действително много полезна информация - напр.адресите на КАБКИС, където можеш да си направиш безплатни тест и консултация по въпросите на ХИВ/СПИН.
3. Ако тестът ти е положителен и си в шок и не знаеш какво да направиш, и ти е трудно да мислиш трезво, обърни се към една от трите действащи неправителствени организации,там има хора,които ще ти помогнат - контактите им са в сайтовете,към които те насочвам в предните точки.
4. Ако тестът ти е отрицателен и се чувстваш болен, върви при личния си лекар да те праща при специалист и на изследвания.
Айде горе главата и прочети и другата информация в посочените сайтове,за да разбереш,че животът ти няма да свърши днес!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.