Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 01.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към минувачитенови  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано14.11.07 18:44



Искам да попитам хората, които случайно са попаднали в този клуб:
Правите ли си тестове за ХИВ? От какво ви е страх-от резултата, от самата процедура, от срама, че ще висите пред някой такъв кабинет, или не можете да хванете работното време на КАБКИС?
Ако сте имали рисков контакт и след това в клуба хората ви кажат, че има примерно 1% вероятност да сте инфектирани, бихте ли отишли да си направите тест?
Мислите ли, че е по-добре да не знаете евентуалния положителен ХИВ статус?

Просто ми е интересно как разсъждават хората.

А сега въпрос към ХИВ-серопозитивните тук:
Мислите ли, че има предимство ранното разбиране на ХИВ статуса /ако е положителен/? Това оказало ли е влияние върху начина ви на живот, върху резултатите от терапията и т.н. каквото се сетите?

Искам да видя различните гледни точки. Моля темата ми да се вземе насериозно и без злобни забележки!

Ако ще 2 отговора да получа, ма да са качествени



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: julkata_]  
АвторФитнecФeн (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 19:06



Значи аз попаднах тук след един случай с разлята кръв, бях се уплашл макар че бях на метри от нея

. После почнах през свбозното време когато съм на зала да гледам какво се пише тук незнамч просто защо. Сега знам колко глупаво ми е било отношението като си мислехче съм ванал нещо. Обачи наистина искам да призная че тук има много лоши настроения срещу нас здравите. Нали затова е форум. Отговаряте на секи въпрос с тест или с грубо отношение. А преддставете си на някой вяш въпрос свързан с болеста аз да кажа: Бе кво ме занимаващ отивай си на лекар и си прави терапията кв ме занимаваш? Естествен няма да кажа такова нещо но отношението ви спрямо нормалните е лошо.



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: ФитнecФeн]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано14.11.07 21:11



Замисли се и ще разбереш, че това е най-правилният съвет - да си направиш тест. Няма как някой като прочете поста ти (или поста на някой друг) да ти каже дали си заразен или не - та дори и тук да пишат лекари-инфекционисти и др. Просто това е единственият начин - всичко останало са предположения...
Освен това ми се е случвало да виждам по 3-4 нови теми една под друга, в които е зададен един и същи въпрос - хората просто не искат да четат. А изобщо да не коментираме разни въпроси от сорта на "вчера седнах на камък ... и каква е сега вероятността" - честно казано това би изнервило и най-спокойните хора, които пишат тук. Вярно е, че хората не знаят много неща за предването на ХИВ, но чак пък от камък ...

"Happiness is an option...."


Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: ФитнecФeн]  
АвторCливa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 22:21



да ти напомня, че въпроса е правил ли си си тест за ХИВ, не какво е отнощението на някой хора дето си мислиш че са инфектирани с хив към теб дето си мислиш че не си!
Днес си здрав - утре не си - кво толкова, все още нема ваксина!



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: Cливa]  
АвторФитнecФeн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 17:31



ДА ама си мисля ако създадът ваксина дали няма да намалят лечението на ве
е заразените? Щото ся кат няма сички здрави се пазим обаче дано като измислят да продължът да търсят лечение за болните.



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: ФитнecФeн]  
АвторMaлинka (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 17:59



А от какво се пазим?
Знаеш ли че например Хепатит С е много по опасен? ю
Е лекува се и то успешно но какво?
Лечението е с интерферон но е продължително цели 20 години. Освен това е и скъпо 4000 лв. месечно и се поема от здравната каса само за 200 души (и то богоизбрани).Давам ти го като пример защото на някой не му идва на акъла, че тази болест която е свързана с разрушаване на черния дроб от вирус също се предава по този начин като ХИВ и е много по опасна.
Но никой не се стряска нали?
Ами ХПВ или човешкия папиломен вирус?
Предава се по същия начин (че даже и по-лесно). При мъжете какво някаква си брадавица излиза. Но за жените тая брадавица води до рак на матката. Но кво. Никой не обръща внимание.... а вече има 500 починали жени. Има и ваксина, но какво колко са ваксинирани??? Да си вдигнат ръцете! Моля!



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: julkata_]  
Авторqnica (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 19:15



"Правите ли си тестове за ХИВ?"

- да. 3 пъти.

1. поду ми се лимфен възел на врата и ми правиха куп изследвания,след което се установи,че съм болна от "ХОЧКИН" - рак на лимфната система. След изследвания в Милано и Москва се оказа, че съм имала развален зъб.бях на 19г.
2. когато вече исках да имам бебе - 22г.
3. когато сключвах брак- 23г.

"От какво ви е страх"

- от резултата, но само първите 2 пъти.

"Ако сте имали рисков контакт и след това в клуба хората ви кажат, че има примерно 1% вероятност да сте инфектирани, бихте ли отишли да си направите тест? "

- да.

"Мислите ли, че е по-добре да не знаете евентуалния положителен ХИВ статус? "

- не. не мисля така.



Тема Re: Въпрос към минувачите [re: qnica]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 09:44



Ако живеш в голям град можеби е различно но в малките населини места не е добре,и небиха си правили тест хората там дори и да имат съмнение
Нещо невиждам и рекламита по телевизиата тази с бастетбола щото все пак е доста полезна Чувалсъм да се расъждава че и позитивенлиси е все тая дали ще взимаш лекарства



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: julkata_]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано20.11.07 23:26



Аз минавам от време на време. На практика нямам рискови контакти, не спадам към рискови групи. Това е и причината да не си правя тест - като знам как са българските болници - предпочитам и да не си правя. Ако преценя, че вероятността да съм заразен е над 0,1% вероятно ще си направя тест.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Въпрос към минувачитенови [re: julkata_]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 23:22



За себе си въпросът съм го решила по следния начин - безвъзмездно кръводаряване 1 път годишно и тогава ти правят изсл. за ХИВ, хепатит Ц, хепатит Б и сифилис. Естествено, не ходя да кръводавявам заради теста

, но ми допада ежегодно да си виждам отрицателните резултати за съответните болести (макар че не съм в рискова категория).

Би ме било страх от изследвантео, ако подозирам, че съм се заразила, но ще си направя тест при най-малко подозрение. Иначе е крайно безотговорно според мен.

Но като цяло, точно от ХИВ не ме е страх особено...все пак е сред малкото болести, от които знаем как да се пазим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.