Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 03.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема № 666нови  
АвторKAPБOBCKИ (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 00:12



Гледах предаването на Карбовски и видях че човека дето има СПИН , каза че при тази болест/вирус се подували лимфните възли . Имам въпрос - Кога става това подуване и възможно ли е да стане примерно 2 седмици след риск. контакт ?



Тема Re: № 666нови [re: KAPБOBCKИ]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 17:28



подуването на лимфните възли понякога е в резултат на доста сериозно заболяване, но при спин не съм наясно. посети ендокринолог иди да си пуснеш кръвна картина.



Тема Re: № 666нови [re: KAPБOBCKИ]  
АвторKAPБ. (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 18:06



ами значи имам един или два развалени зъба и възпалени венци ... подут ми е лимфния възел точно под челюстта ...нямам други подути по тялото ...но това ме притеснява ...да не е ХИВ



Тема Re: № 666нови [re: KAPБ.]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано10.11.07 19:26



Щом е точно под челюстта най-вероятно се касае за възпаление в нерва на някой зъб.Още повече ако имаш развален мъдрец,тогава със сигурност е от това.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: № 666нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторKPБ. (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 19:44



Имам 3 развалени зъба точно и доста възпалени венци ...нз ... нз ....дано не е ХИВ



Тема Re: № 666нови [re: KPБ.]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано10.11.07 19:53



За съжаление аз от тук тест не мога да ти направя.Ако си мислиш че може да си имал рисков контакт,отиди да ти направят един тест,става за 10 мин.Така ще си по-спокоен.



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: № 666нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторKRB (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 20:37



Да знам ...рисковия контакт беше преди 2 седмици ... и за това се страхувам



Тема Re: № 666нови [re: KRB]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано10.11.07 20:45



Дааа,за тест още е рано


Но пък е рано и да ти се издуят лимфни възли.Пък и не би трябвало да се издуе само 1 възел,ако причината е ХИВ.


--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Редактирано от bat_out_of_hell на 10.11.07 20:52.



Тема Re: № 666 [re: KAPБOBCKИ]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано10.11.07 20:50



Сегаааа,
Ето как се получават неправилните внушения при липса на знания.
"Показаният" (кавичките са поради все пак непоказването му с лице)

човек има диагноза туберкулоза обхванала и лимфни му възли като конкретния случай подуването и белезите са следствие на тази му опортюнистична инфекция и правените вероятно биопсии от мястото.
Обичайната проява на увеличени лимфни възли не е на врата, макар, че не е изключена.
Там където най-често лимфните възли се подуват и остават често такива завинаги е в ингвиналните гънки и ако не знаеш къде е това само ще ти кажа, че за да ги напипаш следва да си бръкнеш в гащите или респективно чуждите такива.
А 2 седмици след рисковия ти контакт много вероятно е да имаш и друга инфекция причинила увеличените възли.
И в заключение ще напомня, че медиите не са добър източник на информация по различни причини. Не разчитайте на тях, или са некомпетентни или дават частична информация от която просто произлизат недоразумения.
И най-накрая искам да ме обвинят,че не отговаряме на въпросите.
Ама направо жадувам за това, че отдавна не съм псувал по повод глупави и претенциозни хора.



Тема Re: № 666нови [re: no one]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 13:35



Бихте ли описали по точно къде се намират лимфните възли около гениталиите, понеже имам някои съмнения и като се възпалят как изглеждат т.е. при напипване са като топче или стават червени като голяма пъпка например?А болят ли и това възпаление съпроводено ли е с повишение на температурата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.