Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 07.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зостернови  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 11:02



Възможно ли е появата на Херпес Зостер при хора които не са заразени с хив и са на възраст под 40 години ? Питам защото на една позната и излезна Зостер а е само на 31 години и казва че е от стрес и е излезнал а мен ме съмнява друго, че нали се сещате имал съм нещо общо с нея ,а теста го правих 2 месеца след това.



Тема варицела или дребна шарканови [re: Ивaн]  
АвторCпacka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 12:39



От нея боледуват както малки деца, така и възрастни.
Заразяването е по въздушно-капков път!
Инкубационния период е 10-21 дена но най често се появява на 14 тия ден.
Има ваксина която е 75-80% ефективна.
Варицелата може и да се "повтори" при 15-20 % от случаите. Т.е. 15-20 % от възрастните не могат да изградят траен имунитет след прекарана шарка, както и такъв е процента на васинираните като деца -> ваксината изгражда траен имуните само при 75-80 %.

Така че изобщо не разбирам как твеоята позната го е хванала от стрес???
Просто си е говорила с някой...

Определено някои хора имат ниска здравна култура и не знаят нишо за шарките.
И винаги свързват една дребна шарка със тест за (така и не разбрах за какво) щото си написал:

В отговор на:

че нали се сещате имал съм нещо общо с нея ,а теста го правих 2 месеца след това.



значи докато си говорил с нея и си от въпросните 20 % хора то
може не от стрес а от въздушно-капковия път да боледуваш от дребна шарка...



Тема Re: Зостер [re: Ивaн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано07.11.07 13:02



Диагнозата Зостер от специалист ли е поставена.

Иначе не е невъзможно да се появи и поради други обстоятелства довеждащи временно или не до намаляване на имунитета.

Ако се повтори (рецидивира) обаче точно Зостера може да наведе на мисълта за причина инфекция с ХИВ.
Но пък щом има тест на 2-ри месец поне за тебе можеш да си спокоен, което не означава, че и за нея се отнася резултата ти.



Тема Re: Зостернови [re: no one]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 13:58



Спаске много добре знам варицелата какво е ама ти явно не си прочела питането ми ! Момичето е изкарало шарка някога през живота си а сега се реактивира и това се нарича Зостер..Вземи ти се запознай малко с тези неща !


От специалист е поставена. Иначе не и е рецидивирало досега... А отностно контакта ми с нея - тя успя да ме докосне с устни по върха на .......... преди да успея да е бутна и да си сложа презерватива и тя да продължи с френските ..... Иначе секс не е имало.
Просто като чух за Зостер и настръхнах.



Тема Re: Зостернови [re: Ивaн]  
АвторCпacka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 14:09



Ама чудесно! След като знаеш какво е варицелата, защо ни досажаш?
Аз пък знам че не се предава от стрес и от докосване с усти, а е достатъчно да си поговорите! След 14 дена ни пиши пак!
Чао!



Тема Re: Зостернови [re: Ивaн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано07.11.07 14:13



Щом не е имало секс-споко





Тема Re: Зостернови [re: Ивaн]  
Авторqnica (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 12:20



аз съм имала херпес зостер 2 пъти в живота си. преди около 5 години ми излезе първия. Заразиха ме в козметичния на кола маска. но нямам хив



Тема Re: Зостернови [re: qnica]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 18:23



Благодаря ти за отговора. Ето това е отговор, който исках да чуя от самото начало. Всичко друго е бла бла...
Явно в този сайт има някаква нагласа против хив негативните хора.



Тема Re: Зостернови [re: Ивaн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано14.11.07 18:34



Изразът "исках да чуя" показва защо някои хора търсят съвет тук.
Търсят съвет за да бъдат успокоени и да им се каже, че са ХИВ-негативни.
Лично аз, ако съм имала рисков контакт преди време, ако не съм си правила тест за ХИВ, при появата на зостер бих си направила. Е, това е мое мнение.
Хора, важно е да се тествате, това искаме да ви набием в главите, не негативно отношение. Разберете, че диагнози в интернет не се слагат, само се предполагат. Също така понякога пропускаме важни подробности, които могат да се окажат значими. Имало е случаи, когато човек пита "може ли да съм се заразил" и дори не отбелязва факта, че е бил с презерватив...

Редактирано от julkata_ на 14.11.07 18:37.



Тема Re: Зостернови [re: julkata_]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 19:52



Аз съм се тествал сигурно повече от теб, но проблема е че след всеки незначителен флирт или целувка с момиче или секс с презерватив ,без френска любов , без целувки с език и след това почват да ме гонят параной и трябва да ходя на тест. А след този случай бях но изминаха 2 месеца и тогава си казах че повече няма да ходя по такива работи. Преди бях смел и не ми пукаше ,а сега след всеки тест като минат няколко месеца пак ми се появяват някакви симптоми и съм се превърнал като наркоман за тестове макар да не съм имал истински рискови случки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.